Vapefly Brunhilde segítsetek.KEZDŐVAGYOK

Sziasztok,vettem egy brunhildet haveromtol.
Geekvape l200 mod,gyari zeus tankkal dl-ezek 6hónapja. /porlasztó/
Dohányzásról szoktam le.

A lényeg,szeretnék most MTL-ezni mert idegesít a sok gőz,főleg vezetés közben.

Szeretnék tippet tanácsot kérni.

Sosem tekertem,semmim nincs hozzá.

Szeretnék egy szerszámkészletet,egy előre tekert szettet 10db-ost,csak nem tudom milyet,miből stb.

Illetve vatta,milyen liquid aránnyal kell használni,hány watt stb.
Full vakon vagyok,de nagyon tetszik,szeretném megtanulni.

Olyan hely kellene ahonnan egybe megtudnám rendelni.

Jelenleg 70/30gőz big mouth aromákkal keverve.
Nemtudom ez alkalmazható e bele,vagy hogy befolyásol e valamit.

Válaszokat előre is köszönöm.
Illetve szeretnék majd egy modot is valami “elegánsat hozzá,ebben is kellene ötlet. :slight_smile: lost vape-re gondoltam.


1 kedvelés

Szia,

meghívjuk @Deepfreeze -t, ő a brünhilda bűvölő itt.

Ha még nem olvastad:

8 kedvelés

Szia!

Használhatod a 70/30-at, de ha pont a nagy gőz zavar, akkor inkább javaslom az 50/50 vagy 60/40-et. MTL-ben ezek fölé egyébként sem nagyon megy az ember.

Ha DL vonalról jössz, akkor elsőre az 1.2 afc-t próbáld ki. Én is DL vonalról jöttem és pont ez volt az első MTL tankom. Én már ennél szűkebb afc-vel használom, de lehet az elsőre túl szűk lesz a DL után, de majd meglátod.

Ha előre gyártott tekerést szeretnél akkor javaslom, hogy valamilyen Ni80 legyen 2.5-ös átmérővel, valahol 0.8-1 ohm környékén, a watt meg ugye ennek függvénye. Én úgy szoktam belőni a wattot, hogy a feszkó olyan 3.6V környékén legyen, akkor íze is van meg nem is túl meleg a gőz.

A vattát a tank szélességre kell vágni, estleg fél mm-el hosszabbra, hogy behajtva a sodronyhoz pont odaérjen a vége. Előtte kicsit megborzol behajt és kész.

8 kedvelés

:slight_smile: Megjöttek a finomságok.
Kicsereltem az afc-t 1.2-re,de me így is sok a levegő haverom lost vape centaurus b80 aiojahoz kepest.
Lehet vatta cserekor mehet bele a 0.9,reménykedem.
50/50 alappal is sok a gőz,nem erre számítottam.
13watton szívom. 3,75V (ha jól emlékszem.)
/mindig ~3,6voltot célozzak meg? - Illetve tekerésnél 2,5magra menjen 6karika?/
Jelenleg valami pirosgyümis 12mg nicotinos lötyi van benne,de ez brutalsok.
6mg szerintem jobb lesz nekem egy dohányos ízzel,valahogy itt sokkal jobban kíváncsi lettem a különféle ízekre.
Esetleg valami dohányos vaníliás vagy milyen ízt tudnál ajánlani?:slight_smile:
Nagyon durván adja,hogy piros benne a liquid,montha brunhilda “vére” lenne.

Olvastam olyat,hogy valami smart mód létezik bizonyos modokál,olyan kellene vegyek és azon a beállításon jobb szívni?


g

4 kedvelés

Hallgatni kellett volna a haverodra :imp:
Én a 2. Centaurus B80 vásárlása előtt vagyok …

1 kedvelés

Akkor éljen az igazi mtl élmény, menjen bele a 0.9-es afc, én is azon használom :slightly_smiling_face:

Azt nem írtad mekkora ellenállással használod 13W-on, de saccra 1ohm. A 3.6V nem szentírás, én így szoktam belőni, de variálj egyéni ízlésed szerint. Ha lejjebb veszed a wattot, akkor várhatóan a gőz is keveseb lesz valamivel.
A tekerést is szabadon variálhatod, én pl olyan huzalt használok ami nagyobb ellenállású és 4-5 karika fölé nem megyek, úgyis megvan az 1-1.5ohm.
Szerencsére a Brünciben elfér a 2.5 magnál nagyobb tekerés is, azzal is variálhatsz.
Ez most sajnos egy ilyen lesz, hogy ki kell kísérletezned, hogy neked hogy a legjobb. Amit én írtam az nekem az, de ahányan vagyunk annyiféleképp csináljuk, én csak támpontot próbáltam adni.

Ízek:
Azzal számolj a desszert-dohányos ízeknél, hogy inkább desszertek, mint dohányok. Szóval a vaníliás dohány inkább lesz vaníliás, mint dohány. Ha dohányra vágysz inkább, akkor valami szóló dohány ízre nevezz be, ha meg valódi dohányízre vágysz, akkor a kivonatos dohányokat javaslom. Mondjuk azok kokszolni fognak, de autentikusabb.
Ilyemiből a La Tabacheria, Blendfeel, esetleg Black Note ízei közt érdemes keresgélni.
Műdohány/vaníliából meg ajánlanám a Journey-től a Grampa’s Cream-et. Az nálam megunhatatlan :smile:

Smart mód inkább felejtős. Az olyasmi akkor működik ha komplett szettet veszel, ráadásul porlasztósat. Ott a gép saját porijaival jól együtt működik, hozzá állítja a teljesítményt. De abban pillanatban ha egy építettet teszel rá, nagyon félre tud mérni.

5 kedvelés

Nem bánom :stuck_out_tongue:

1 kedvelés