Tudnátok nekem ajánlani komplett csomagot összeválogatva?

Szia, Nagyon jó kis összefoglaló, nagyon sokat tud segíteni, köszi szépen! Részemről örülök az átfogó hozzászólásokhoz, nehézkes mindent figyelni, amit innen-onnan csemegézek össze :slight_smile: Nem lenne az nyilván, memória stb, hogy hol, ki mit írt stb, de azért nehézkes újonnan belecsöppenve :slight_smile: Igen, arra már én is rájöttem, hogy az elvárásaimon kicsit módosítanom kell. :slight_smile:

1 kedvelés

Sziasztok,

Nos vannak ajánlott RTA tankok, sorra menjek mindegyiken vagy szavazunk? :rofl: Nyilván nekem kell eldönteni az ajánlások alapján, de azért mégse könnyű. Főleg, hogy mindegyik megfelelhet kezdésnek, kipróbálás szintjén.

1 - By-Ka V9 FULL KIT YFTK clone - TiSvapo.it
2 - KF Prime clone YFTK - TiSvapo.it Ez egy egyszerű, normál kinézetű cucc, nem túl drága, szimpatikus

3 - Kizoku Shima MTL 18mm - Vaporism.cz - Elektronikus cigaretta Erre már kaptam több helyeslő válszt is, ízre, méretre, stb.

4 - Porlasztó BDvape Precisio MTL RTA 22mm - Vaporism.cz - Elektronikus cigaretta

5 - EXVAPE EXPROMIZER V5 MTL RTA PUSZTOLÓ - Vaporism.cz - Elektronikus cigaretta Ez a jó ajánlás mellett tetszetős darba nagyon :slight_smile:

6 - Vapefly Alberich MTL RTA - Vaporism.cz - Elektronické cigaretta

Ezekre szűkitettem le most, ezek közül lesz valamelyik kezdésnek, kipróbálni. Az nem szempont, nem számít, hogy most egyenlőre egy kissebb beépített akkus modot rendeltem. Nem hinném, hogy az lesz a végleges. Az arra jó, hogy tudjam mi a külömbség 10 vagy 15 watt közt pl. :slight_smile:

Kinézetre egyébként nekem a EXVAPE EXPROMIZER V5, praktikusségra meg a Kizoku Shima

Jó, nem minden a kinézet meg a praktikusság, de vélemények alapján az utóbbi kettőnek más előnye is van. Szóval mit mondanátok, melyikkel kezdjem?

1 kedvelés

Én a Kizokuval kezdeném.Ha besokalsz az építgetéstől,akkor bevágod a porlasztót,aztán mehet a vape :grin:

2 kedvelés

Mintha azt írtad volna hogy a levegősebbet szereted vagy ha rosszul emlékszem ne haragudj.
V5 szűk bármennyire is “jól néz ki”
Bd vape nem porlasztós hanem rta :blush:
A prime, by-ka,bd… ha választanom kellene,de a te döntésed mennyit szeretnél porlasztóra költeni ha a kizokut választod :stuck_out_tongue_winking_eye:a többi nálam felejtős :crazy_face:

Ohh, arra ott van ez eleaf ijust3 GTL porlasztóval. Az bevált íz és erősség szempontjából. :slight_smile: Viszont tényleg praktikus az tény. Meg több ajánlás is volt erre. Meg prtaktukus a kis kezdeti mod-omra, amit rendeltem a mértet miatt. Mégse annyira gáz, hogy kidobjam az összeset, tartaléknak megmaradhat. Olyan szempontból jó, nagyon, hogy “azzal kell kihzozni, ami van”. Nagyon megtartható lenne a mod is, amíg bírja :slight_smile: Fene tudja, hogy érdemes-e.

Igen, tényleg így van, ha a V5 nagyon szűk, akkor nem igazán lesz jó :slight_smile:

RTA-t szeretnék, sima porlasztósnak van olyan, ami bevált :slight_smile: Szóval praktikus, hogy lehet portalszóval is használni, de ez elhagyható :slight_smile:

Nekem bejött nagyon!Annyi,hogy mivel kicsi(18mm),elég kevés hely van dolgozni,ha építed.Illetve nekem a 28 ga-as,30ga-as Kanthal szálhuzal vált be nála.A többiből túl sok karika kellett.

1 kedvelés

Hát a kis méretekről más a felfogásom. :slight_smile: Tanulok beforrasztani pici chip-eket mint ebben a videóban.

(30) 2019.12.08. 005 Pici, százlábú, SMD IC beforrasztása két módszerrel (p = 0,5 mm TQFP 64 tok) - YouTube

(30) SMD forrasztás bemutató - YouTube

Az ilyet én is nagyítóval, de a az ennél sűrűbb lábos, dupla távolságúakat, amik távolsága is egy mm-nél kisebbek, egyesével, szabad szemmel.

Ez nem hiszem, hogy gondot okozna., inább a vatta áthúzása :rofl:

Akkor a vatta már gyerekjáték lesz​:grin:

Én amikor kezdtem gyorsan rájottem hogy az rta vagyis az épitős tankok gazdaságosabbak és sokkal ízesebbek mint a porlasztós tankok.
Ugy hogy viszonylag gyorsan váltottam építősre.
Vaporesso nrg tankal kezdtem amiből kb 2 porlasztót hasznàltam el.
Az éppitős mtl kazán egy teljesen más élményt nyújtott. Sokkal magasabb szintet. Eleve a Vaporesso nrg-tank dl kazán de az mtl jobban bejott.
Nekem készulékben a thelma solo jött be.
Egyszerű kezelni egy erős közép kategória kb 21.000.ft.
Kazánból a byka v9 ami egy nagyon jó ízű kazán vagy a byka- SE ami egyszerű a szét szerelése és szintén egy nagyon jó ízű kazán. A vattázást szinte el sem lehet rontani.

A kazánokat a tisvapo oldaláról tudod megrendelni
99 euro tól ingyenes a szálítas.
GLS- hozza es ha hétfőn megrendeled péntekre már nálad van.
Olaszország ból.

4 kedvelés

A kazánok klónok (másolatok) de szerintem kezdésnek tökéletesek.
Amúgy ha bejönnek meg tudod venni az eredeti kazánokat 65.000ft és 85.000ft körül.
A tisvapon ennyibe kerülnek amennyi a képek alatt fel van tüntetve. :wink:
És szerintem tökéletes az íz visszadásuk.

A kazánokról és a vattázásukról én legalábbis a YouTube rol lestem el a módszereket és itt a vaperinán tökéletesítettem a többiek személyes tapasztalataik alapján.
Pl: milyen vatta, milyen huzal, hany mm-es mag átmérő és hogy hány menet legyen a tekerés.
És természetesen a levegő beálítás összehangolásához itt kértem segítséget.
Szóval itt mindenki segit te pedig vágj bele a kisérletezésekbe. :+1:

2 kedvelés

Csak, hogy még jobban belezavarjalak :joy:én a felsőlevegőzés előnyét is mérlegelném …konkrétan, hogy semmilyen körülmények között nem fog a légbeömlőn kifolyni a liquid. Alkalomadtán majd eszedbe jut, hogy miért javasoltam :wink:

3 kedvelés

Most már lassan ideje lenne beüzemelnem az set. :grin: De engem kiidegel a topcap. :rofl:

Nekem az utobbi 1 évben konkrétan nem volt folyásom…szóval azért nem lehetetlen. Rádásul 1 kezemen meg tudom számolni a felső levegőzésű kazánokat.

Ellentétes menetezés.
Megszokható.
Nekem bejött. Át veszem ha megválnál tőle :wink:

1 kedvelés

Ezek közül a v9 és a prime a levegősebb fajta, de ha jól tudom az se meginkább. Ja és a precisio is, de az már inkább nekem szűk dl. Azthiszem. :grin:

2 kedvelés

Meg ki sem próbáltam…azért adjunk neki egy esélyt. :grin:

2 kedvelés

Természetesen.
De ha tényleg nem jönne be és eladnád akkor én vevő lennék rá.

Nekem sem volt, de gyanítom neki lesz kezdőként :slight_smile:

1 kedvelés