Tudnátok nekem ajánlani komplett csomagot összeválogatva?

Apropó, ha már a huzal volt a kérdező egyik fő témaköre. Érdemes olyan tankot venni, amikbe jó az előre gyártott tekercs, huzal? Láttam, hogy olyat is lehet kapni. Nem mintha lusta lennék tekerni, de azért jó lehet otthon olyan is :slight_smile:

1 kedvelés

Szia Zsolt! :slightly_smiling_face:
Van itt a Vaperinán is egy hirdetve.
https://vaperina.cc/t/vapefly-alberich-mtl-rta/11394?u=john

3 kedvelés

Előre gyártott huzal pénzkidobás, főleg mtl-re

1 kedvelés

Többiek? Erről vélemény, rám szabva? Érdemes kipróbálni?

Ok, akkor ilyesmiben nem is gondolkodom :slight_smile:

Van egyébként az RDL kifejezés. “Korlátozottan direkt tüdőbe” . Azt hiszem ide sorolható vagyok. Kicsit zavaró volt hogy csak két véget láttam meghatározva. MTL és DL. Inkább előbbi mert utóbbi nem nagyon ment, nem jó nekem. Viszont az MTL se az igazi, valahogy máshogy szívom. Talán ezért érzem, hogy sokkal jobb nekem öszvér megoldás, DL készülék, nagyobb ohm számmal, szűkebb drip-el. :slight_smile: RTA-t is így választanék. MTL inkább mint a DL irányba, vagy fordítva. Úgy érzem az előbbi jobb azért. Talán emiatt a hibrid dolog miatt érzem, hogy inkább RTA-ra van szükségem, a huzallal és a teljesítmény szabályozással lehet “játszani” :slight_smile:

Nem ismerem a tankot,de kicsit kutakodva a neten,találtam róla képeket,illetve videót is.
Nem tűnik bonyolultnak az építése.Ami még mellette szólhat,22mm-es,az pont passzolna az általad rendelt modra.Kiindulásnak, véleményem szerint jó választás lehet.

1 kedvelés

Hú ba******. Már elnézést a csúnyaságért :slight_smile: Donat, én még ilyen nem láttam. Brutál jó a weboldal, nagyon jó a web motor, keretrendszer, bármi. Én programozok több nyelven is, desktop-ra, chip-ekre, még web-re is minimálisan php-ben. Igaz, a keretrendszereket, motorokat nem ismerem. Van rálátásom a működésekben. Ez a weboldal kivételesen jó. Jó a keretrendszer, jók a beállításai, jó az adminisztrációja. Na az meg, hogy egy topik elburjánzott másfelé és újabb topikot csináltak belőle, az nagyon komoly. Főleg vasárnap du-án :slight_smile: Na de, hogy a rosz idézésem, korábbi hozzászólás linkem ki van javítva, csak hab a tortán. " hát ilyen nics, és mégis van" :slight_smile: Szerintem tényleg nagyon jó az oldal, és nagyon profik vagytok :slight_smile: Nagyon érdemes ezt csinálnotok, a következő hónapban is támogatni fogom az oldalt az biztos :slight_smile: Csak így tovább!

Nem ide tartozik ugyan, de muszáj volt elmondanom :slight_smile: :heart_eyes:

4 kedvelés

Meddig él ez a lehetőség? Megvárnám pár itteni tag véleményét. Igaz, hogy kipróbálom, amit lehet. Viszont pl egy mod-nál, annyira nem számít a próbákozás, pénz kidobás esetleg. Annyira nem pénz kidobás. A villany az villany, bárhonnan is jön. Ott csak a minőség számít, tartósság, stb. Viszont ilyennél vagy lyuk, vagy fa. Azt el akarom kerülni azért, hogy megkapom, kibontom, kipróbálom, és 20 mp múlva megy a kukába. Viszont ha kapok rá pozitív ajánlást, és nem maradok le róla, akkor érdekel mindenképp :slight_smile: Kössz a lehetőséget, kiderül :slight_smile:

3 kedvelés

Gondolom,amíg meg nem veszi valaki. :sweat_smile:
Tapasztalt vaper az eladó,illetve megbízható is.Kérdezz rá privátban,hogy mennyire ajánlaná kezdőknek?

1 kedvelés

Én csak Expromizer v4, v5 tankokban vagyok, de nem Expert, max. medium.
De ez a 2 stabil, bevált, tehát ajánlom. :+1:

3 kedvelés

https://www.vaporism.cz/regulovatelne-mody/mod-eleaf-istick-pico-tc-75w/
https://www.vaporism.cz/diy-atomizery/atomizer-bdvape-precisio-mtl-rta/
https://www.vaporism.cz/bateriove-clanky/lg-inr18650hg2-20a/ 2db
https://www.vaporism.cz/nabijeci-adaptery/xtar-vc2-lcd-usb-nabijecka-2-sloty/
https://www.vaporism.cz/odporove-draty/vandy-vape-kanthalovy-drat-ka1-10m/ 28 GA
https://www.vaporism.cz/organicka-vata-pro-diy/super-sorb-cotton-cord-refill-vata-6m/
Talán így kezdeném ha most …nekem nem fogta senki a kezem :blush: de mi itt vagyunk :dash: :vaperina:
Innen már csak fölfelé :wink:

4 kedvelés

Te használtál precisiot? Én sima 28-as húzallal nem tudtam életet lehelni bele. Igaz olyan szellős tank, hogy minimum nyílással is levitte a fejem…

1 kedvelés

Nekem nincs,de 2hete kipróbáltam a 22-est,nem a prot,az kanthallal volt tekerve és egész jó kis ketyere szerintem​:blush:frankón lehet szűkíteni nemúgy mint az expro v5​:rofl:az full nyitva is talán talán jó.
Nekem a prime egy pontos levegőn meg majdnem levegős :thinking:
Már azt se tudom mi jó nekem :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

1 kedvelés

Banyek, ilyen üzit még nem láttam, hogy “ez az első alkalom, hogy xy posztolt…”

Ezek szerint én voltam eddig a legfrissebb újonc posztoló, most már az utolsó előtti :slight_smile:

Üdv, Benjamin!

:slight_smile:

Igen, én rendeltem egy ilyet kísérletezésre, aszt hiszem ugyanez. Nagyon ki akarom próbálni, hogy milyen teljesítményt állítani. Valahogy a levegő szabályozással nem vagyok megelégedve, nem fedi le az igényimet. Nekem nem minden napszakban egyforma a nikotin igényem, a torokhatás mértéke sem. Reggel, este nyugiban, úgy gőzölgök mint egy tizenéves, aki először tüdőz. Napközben, munkában, cigiszünetben meg olyan mintha nem szívnék semmit sem. Utóbbit még el tudom viselni, de az esti érzékenyebb tüdőt már nem igazán. Hiába, kevesebb, több levegő, nem ér semmit a szabályzás. Nagyon keresgélem a megfelelő cuccot. Most hirtelen, legutóbb egy ilyet rendeltem, hogy valamit próbáljak, amíg végleges megoldást nem találok. Valamit lépni kell, próbálkozni, mielőtt visszaszokok a cigire :rofl: Ez jó ugródeszkának tűnt nekem .)

Sajnos az egzaktság iránti elvárásod nem fog teljesülni :pensive: Ebben a vapelésben az a probléma (a másik oldalról: pont az a jó), hogy nagyon szubjektív és nagyon sok variálható része van. Viszonylag kezdőként ez frusztráló lehet, nekem is az volt egy picit, de ez egy ilyen műfaj. Példaként: valaki panaszkodik, hogy nincs igazán jó íze a gőznek. Na ennek lehet az oka:

  1. Beépített akkus a mod, és gyenge a leadható teljesítménye, több kéne pl. egy DL típusú tankhoz/porlasztóhoz.
  2. Cserélhető akkus, de döglődik az akku.
  3. Rosszul van a teljesítmény beállítva a modon, vagy más beállítása van elcsúszva.
  4. Porlasztós tanknál: selejt a gyári porlasztó/rossz típust használ.
  5. Építős tanknál: rossz a vatta mennyisége/minősége. Vagy: Rossz a tekerés anyaga/mérete. Vagy: a tekerés túl magasan/alacsonyan van.
  6. A tankon túl szűk/túl tág a levegőzés beállítása.
  7. Nem megfelelő a drip tip.
  8. Rossz az aroma aránya az alaplében.
  9. Rossz a PG/VG arány az alaplében.
  10. Rossz a nikotin aránya.
  11. Nem érett eleget/túlérett az aroma.
  12. Simán gyenge az aroma minősége.

Illetve, sőt legtöbbször, ezek tetszőleges kombinációja. Na ezzel próbálj meg kezdeni valamit elsőre :wink:

Amikor én kezdtem - a nagyon kezdeti POD készülék után -, biztonsági játékra mentem, és vettem egy Kizoku Limit tankot. Azt már nem nagyon lehet kapni, de a Shima verziót még igen, azt @Janchee linkelte is fentebb. Ebbe lehet gyári porlasztót rakni, de lehet építeni is. Én az enyémet használtam pár hétig, próbálgattam az építést, a beállításait, ezalatt rájöttem, hogy nekem mi és hogyan tetszik. És a következő lépésben, amikor már tudtam, hogy nagyjából mi jön be, vettem két olyanfajta építős tankot, ami a vélemények alapján megfelelt nekem. (És meg is felelnek.)

Ami a modot illeti, azt @Ispy nagyon jól leírta, van 2-3 dolog, amire érdemes odafigyelni, a többi kezdőként kb. nagyjából mindegy. Vannak persze pro beállítások és érzetek, amik nagyon is létező minőségi különbségek, de ha valaki most kezdi az e-cigit, úgyse tudja értékelni még. Kényelmi szempontokat érdemes nézni (ezért a cserélhető akku, meg pl., ha hurcolászni akarod, a súly, illetve, ha DL felhasználást is kipróbálnál, akkor tudjon a mod 80-100 wattot), de leginkább válassz egy olyat, ami tetszik. Esetedben, egy olyat, aminek középen van az 510-es csatija :rofl: Ja, még esetleg az lehet fontos, hogy rá lehessen tenni 24 mm átmérőjű tankot is, hogy ha később esetleg egy olyanba szeretsz bele, ne kelljen új modot venni alá. (Az átmérőnek amúgy nincs közvetlen köze az űrtartalomhoz, nem attól függ, hogy hány milis a tank.)

És megint regényt írtam, bocs mindenkitől… :sweat_smile:

13 kedvelés

Kb így :hugs::hugs::hugs::hugs::hugs::hugs::hugs:még kiegészíteném azzal…hooooogy
…á ez így teljesen jó :hugs::crazy_face::stuck_out_tongue_winking_eye:

6 kedvelés

Na végre valaki egyszer itt tételesen is felsorolta. :hugs: :hugs: :hugs: Egyszer régen én is megkérdeztem, de nem válaszoltak rá érdemben. Azóta magam is kitapasztaltam. Meg a Kinga blogjaiban is olvasgattam ezt-azt. Azóta is sokan kérdezgetik különböző helyeken. Úgy hirtelen hol ezt,hol azt találgatnak a válaszadók, velem együtt. De így 12 pontba tételesen összefoglalva, ezt valahol ki kellene függeszteni, hogy mindenki lássa. :100: :+1:

3 kedvelés

Köszönöm a dicsérő szavakat. :blush:
Bár a hozzászólás eredetileg a modokról szólt volna… :rofl: de hát szeretek elkalandozni - lásd zárójelek nagyipari mennyiségű használata. Is.
Nem is akartam tételes listát írni, mert nem vagyok én olyan okos, csak úgy hirtelen idehánytam ami eszembe jutott. De örülök ha valaki hasznosnak találja. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés