Pár kérdés a profikhoz. Igen, HOZZÁD! (MTL RTA)

Sok keresgélés és utánanézés után eldöntöttem, hogy [Ares 2 24mm MTL RTA] lesz a választás. Viszont nem értek hozzá egyáltalán… ez lesz az első RTA-m. Tudnátok segíteni? Lenne pár kérdésem.

:small_blue_diamond:1. Milyen eszközöket kell beszereznem (alapokra gondolok, ami mindig kell + ami jó ha van esetleg)

:small_blue_diamond:2. Milyen huzalokat ajánlotok MTL-hez?

  • Kanthal, SS, Ni?
    Ha pl.: Ni200-ast rakok bele, akkor a modon is azt kell beállítani, illetve ha a modon nincs ilyen beállítás, akkor vennem kell hozzá egy megfelelő modot, hogy használni tudjam a tankot? + Még valamit be kéne állítani a modon, hogy esetleg ne égjen meg a vatta vagy ne legyen gebasz? :thinking: (Amúgy tuti, hogy nem ilyen bonyolult ahogy ezt most gondolom, csak tényleg nem értek még hozzá, sorry).

:small_blue_diamond:3. Mi a véleményed az ARES 2-ről? Valóban megéri rá kiadni 15k-t?

Egyelőre ennyi kérdés fogalmazódott meg bennem és tényleg köszönöm, ha segítetek!
Ha van még valami plusz infó, ami hasznos lehet számomra, ne tartsd magadban! :upside_down_face:

Mindenkinek csodaszép napot/estét kívánok! :sunrise_over_mountains: :wave: :fist_right::fist_left:

4 kedvelés

Tekerés: ss316L 28ga huzal, 8hurok, 2.5mm magátmérőre tekerve, 1mm-re a légbeömlőtől rögzítve, kilógó részek tőből lecsípése majd 5-6x 2mp-ig ráízzítani…cél hogy középtől kifelé egyenletesen izzon.

Vattázás: pl Cotton cloud vatta, áthúzva a tekerésen (ne túl vastagot) a deck széléig vágva, megbolyhozva a végeit a helyére tömni aztán alaposan liquid-ezni (vattát+tekerést) Ráizzitva ellenőrizni, hogy gőzöl-e és ha oké összeszereled a tankot, feltöltöd 4/5részéig levessel, vársz 1 percet és kész…használhatod

Kezdésnek ez egy jó kiindulópont.

9 kedvelés

Nálam ők a standard:

“Coilrig” a különböző magátmérőjű tekerésekhez.
fúrószárak is megteszik. 2-2,5mm mtl-hez.

“Csípőfogó” a drót és vatta vágáshoz.
jó a körömcsipesz és egy éles kis olló is

“Csipesz” vattázáshoz, gyömöszöléshez.
jó ha a csipesz hegyes és vagy kerámia végű.

“Letekerő izé” a megszorult tankok széttekeréséhez.
jó a gumikesztyű, rongy kombó is.

Drótok mtl-hez szálhuzal 28ga méretben. Minél magasabb a ga szám annál vékonyabb és annál magasabb az ellenállása. 5-6 menet, kb 1ohm körül. Mindegy milyen anyagú. Az ss jó tc-zni, ha van olyan modod.

A mod legyen kb min 80W-os és cserélhető akkus.

És próbálni, próbálni, próbálni…
…és olvasni, olvasni, olvasni.:wink:

10 kedvelés

Nem akarlak megzavarni, de biztos az ares 2? Nem épp a legízesebb tank evör…ha a keresőbe beírod, hogy ares 2, egy rakás post kijön íz gondokkal.

3 kedvelés

107 bejegyzést új témára osztott fel: Tudnátok nekem ajánlani komplett csomagot összeválogatva?

Hát, azt pont nem olvastam róla, viszont utána fogok majd nézni. Az a baj, hogy nincs nagy választék… Liquidhall-ról szoktam rendelni a cuccokat, de ott konkrétan jelenleg 6 db MTL RTA van…

4 kedvelés

Akkor inkább a berserker v3-at venném, a v2-t sokan használják, nem nagyon szoktak panaszkodni.

A precisio nagyon levegős, már már szűk dl, szálhúzallal én nem bírtam ízeket kiszedni belőle, brünhilde igazi királylány, nehéz a kedvébe járni, kezdőknek nem ajánlom (másnak se :grin: ), a maradék kettőt meg én nem ismerem…

6 kedvelés

Szia! Környékbe legkompaktabb bolt a Vaporism. Bő választék, utánvét, max. 5nap és nálad minden. És áraik sem a fellegekben járnak.

8 kedvelés

Első mod-nak MTL-re a Swag 2-t ajánlom…kb 25 eur a kumulusvape-en LINK…ár/érték bajnok szerintem. 2db 18650-es akku + 1 akkutöltő is kelleni fog ugyanonnan.

3 kedvelés

Én csak 2x javaslok izzitani, nehogy kárt tegyetek a huzal szerkezetében, más az íz is, ha csak 2x izzitasz, mintha 5-6 alkalommal. De ez is szubjektív. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Én is a Vaporism-et javaslom. Ott van minden. Mod, tank, akku, huzal, vatta, aroma is akad. :slightly_smiling_face: Itt találsz instrukciókat:

3 kedvelés

Nekem 2 izzítástól még a huzal sem színeződik el teljesen…vandy vape ss316L 28ga. Jah és 8-9watt-tal izzítok, nem 20-on :smiley:

3 kedvelés

Ráeszméltem, hogy kimaradt valami, a kérdés egyik felére nem gondoltam. Az eszközöket már leírták, de a huzalok… Nem mindegy mit teszel bele. Ezt a cikket ajánlom elolvasásra. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés