Tudnátok nekem ajánlani komplett csomagot összeválogatva?

Annyira azért nem pénz kidobás :slight_smile: Úgy voltam vele, hogy valami kisebb, olcsóbbal próbálom ki, hogy milyen ha van teljesítmény szabályozás :slight_smile: Valahol el kell kezdeni a próbálkozást :slight_smile: Nem vagyok egy gazdag, jól kereső ember, de azért nem egy óriási tétel ez kipróbálni :slight_smile: Nem guglizhatok itthon hónapokat, meg vélemények olvasgatása úgy, hogy semmit nem próbálok ki :slight_smile: Sajnos ilyenekbe szerintem muszáj beleugrani, hogy tapasztalatot mondjak, talán jobban lehet segíteni is nekem :slight_smile:

Fene vigye el, ha leszűkítem a kereséseket, meg véleményeket, meg, hogy MTL-re, design-ra, teljesítményre, stb, akkor nulla az eredmény sajnos :frowning:

Mondjuk úgy, hogy amíg kiderül, hogy mi lenne nekem a legjobb, addig kipróbálok valamit :slight_smile:

1 kedvelés

Nem olyan egyszerű ahogy látom. 2 milis bőven elég, azokból meg MTL-ben nem igazán nagyobbak ahogy nézem. Bár elég szűk a felhozatal… Amúgy nem baj ha béna rajta a nagyobb. Csak próbálkozok, tesztelek, próbálok közelebb kerülni, hogy mi lenne a jó :slight_smile: Tesztelek, próba eszköz :slight_smile: Azért köszi, ezt szemmel tartom, ha mégis beválna akkor azért megmaradna állandó használatra és akkor már számít, hogy mennyire béna vagy nem :slight_smile:

3 kedvelés

Akkor ebben nem értünk egyet, de legyen szerencséd vele. :+1:t4:

1 kedvelés

Huhh, annyira nem, hogy semmi következtetést nem tudok levonni a használatából? Tapasztalni valamit? így belegondolva, lehet, hogy elcsesztem kérdezés nélkül vásárolni :frowning: Csak úgy vagyok vele, hogy tesztelésre inkább egy olcsóbbat dobjak ki mint valami erősebb, drágább, profi cuccot :frowning:

Ettől függetlenül ez a cucc még mindig csak egy teszt, próba készülék és keresek valami jó, testhez állót :slight_smile:

4 kedvelés

Mennyiért vetted? Olvastad a postot amit linkeltem? Egy mezei 22-es tank is ormotlan rajta…

Pár ezresért drágábban vehettél volna egy klasszisokkal jobb cuccot, aminek a használt piaci értéke is jobb, azaz el lehet adni, ha kell.

Nem dölt össze a világ, lesz ez még jobb is, de ha már itt ez a fórum és a benne összegyült tapasztalat, akkor érdemes alaposan körbejárni a vásárlást, hogy ne akkor legyen anyázás, amikor elkezded használni. Hozzáteszem, itt minden vélemény szubjektív, sok féle igazság van.

Amit elsőre kinéztél vaporesso sem egy top készülék, egy átlagos tucat kínai cucc, de azzal jobban jártál volna szvsz.

2 kedvelés

Meglehet, de tényleg csak azért vettem, hogy kipróbáljam, hogy milyen ha a teljesítményt is szabályozzuk, csak kipróbálni ezt, hogy milyen. Aztán mehet a kukába vagy a fiók mélyére. Úgy gondolnám, hogy sokkal többet kellene költeni egy jobb cuccra, amit sajnálnék kidobni ha nem válik be. Olcsóbb mint amit gondolnék. Azért pár ezer forinttal több nem lett volna a világ vége :frowning: Akkor sajnálom. Még ha nem jön be akkor is.

Jól van, ezzel tesztelgetek teljesítményt ha megjön kíváncsiságból. Viszont menjünk tovább. Az a vaporesso se “top készülék” Az is csak egy tipp volt, néztem valamit. De akkor az is felejtős. Más valami tipp? Azt írtad, hogy 20 w felett nem nagyon fogok használni. Akkor elég lehet az egy akkus mod?

1 kedvelés

Már bocs, de minek kérdeztél minket ha nem hallgatsz a tapasztaltakra?! Vettél drága ár/értékben egy beépített akkus mod-ot​:see_no_evil:…amit szerintem itt senki nem javasolt. Komolyan nem értelek…

1 kedvelés

Egy akkus készülék elég mtl használatra.
I stick pico-tól a dicodes daniig bármelyiket választhattad volna.
Ha neked az tetszett akkor az tetszett .
Nagy csodát ne várj tőle hozza amit kell,nekem azért nem volt mert elegem lett a beépített aksikból.
Akkor merült le mikor kellett volna.
Ha cserélhetős,akkor csak akku csere és szívhatod fújhatod tovább :stuck_out_tongue_winking_eye:
Mi csak jót akartunk :dash:
Ja,én nem vagyok profi :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 kedvelés

Semmi baj, jogos és tényleg számítok a véleményetekre, tapasztalatotokra. Azért vettem, hogy addig is legyen valami, akármi, tényleg akármi, amit kipróbálok közben. Nem mintha nem hinnék nektek, de azért a vélemények, segítség mellett haladok is, tapasztalok is. Ennyi az egész. Próbálkozom dolgokkal.

3 kedvelés

Ne aggódj, nem te vagy az első itt, aki felesleges dolgokra szórja a pénz. Majd hozzászoksz. :rofl:

Én úgy kezdtem, hogy mtlre vettem egy vaporesso nrgt és eleaf melot, nos, egyik sem mtl, ráadásul porlasztós én meg rtat akartam.

Shrugging It Is What It Is GIF by Farmers Insurance ®

3 kedvelés

Ha már megvetted, ebből kell kihozni amit lehet :slightly_smiling_face:
Én is ilyennel kezdtem, ilyennel álltam le a cigiről.
Keress hozzá egy kis tankot, és kezdésnek jó lesz!
Én szettben vettem, porlasztós tankkal, az elején tökéletes volt.
Egy kis dvarw, vagy a 22-es ares2 jó lehet rá, ha építős tankot akarsz.
Legjobb lenne 22-es tank méret alatt maradnod.

6 kedvelés

Igen, csak az baj, hogy a 22-es is lelóg, a gyári tankja 18-as. Egy aressel iszonyat bénán nézne ki. Ja, és arest nehogy vegyen, vannak annál sokkal jobb tankok ugyanyannyiért.

2 kedvelés

Már nincs meg a mod, nem tudom kipróbálni, viszont az ares2 meg van, és nekem nincs vele bajom. Nem mondom, hogy a legjobb, de nem is rossz szerintem.
Mást nem tudok ajánlani, mert nem használtam mást ami 22-nél kisebb lenne

2 kedvelés

Ezen tényleg a 18-as tankok néznek ki normálisan.
Ha már így,van ezt javasolnám:
https://www.vaporism.cz/mtl--slukovani-pusa-plice-/kizoku-shima-mtl-18mm/
Porlasztóval is használható,és van hozzá RTA deck is.
Szóval,mintha kétféle tankod lenne egy áráért.
Jó ízű tankocska.

4 kedvelés

Valahol el kell kezdeni próbálkozni is, tapasztalgatni is :slight_smile: Annyira azért nem felesleges pénz szórás. Az egészség a legfontosabb, ha már függő vagyok, nagyon gyorsan ki kell próbálni mindent, amit lehet, hogy ne menjek vissza. Ez kicsit úgy hangzik, mintha nem lenne időm arra, hogy kitaláljuk, hogy mi lenne nekem a legjobb, de nem így van. próbálkozom. Vélemények + tapasztalat + ajánlások. Fáj nekem is felesleges pénz kidobás, de nem nem sajnálom, amíg jpbb tőle valahol. Am, kapkodásnak tűnik, de ez a vétel is olyan, hogy kicsit tovább lökhet , amíg végleges megoldást találok :slight_smile: Ez legyen a legnagyobb bajom, hogy szórom a pénzt :slight_smile: Fáj, de elkerülhetetlen :slight_smile:

Szóval milyen mod jöhetne még szóba azokon kívül amit linkeltem? Az tényleg csak olyan volt, hogy ráböktem valamire, ami “szájízemnek” megfelelő lett volna :slight_smile:

2 kedvelés

Hát én ezt nem tudom, hogy mennyire számít. A villany az villany. Kíséreletezésre bármi jó :slight_smile: A lényeg, hogy kitaláljam, hogy kb milyen teljesítmény jó nekem :slight_smile: Miért? Számít annyira, hogy mi fűti fel az izzószálat? Izzik, párologtatja a folyadékot. Biztos van külömbség, Csak nehezen tudom elképzelni elektromos szakemberként.

3 kedvelés

Könnyen haza vágod :slight_smile: töltés közben szívod mondjuk pl. Meg lehúzogatni mindig amikor már nem bírod tovább a töltésről . Frusztráló szerintem. Könnyen tönkre megyyy :slight_smile: (egyénnyi vélemény )

Pedig van, hidd el. Méghozzá azért, mert ezek nem mechák, nem az akksi megy ki közvetlenül a fémre, hanem van közte egy elektronika. Aminek a minőségét igenis lehet érezni, tudom, mert vagy 30-40 mod volt nálam és volt aminek azért kellett mennie, mert nem tetszett a boardja.

Egyszer vettem beépített akksis cuccot, igaz akkor rögtön kettőt. Nálam mindig az volt a baj, hogy amikor használni akartam le volt merülve, ahhoz meg nem vagyok elég pedáns, hogy mindig mindent töltőre rakjak, amikor kell. Most van kb 12 akku, valamelyikben mindig van szufla. :grin:

Azt hiszem, ezt nem nekem akartad küldeni…