Tippek, trükkök! Mire figyelj! 3. rész - Vattázási trükkök, jótanácsok

Az élet néha olyan, hogy nemvárt akadályokat gördít elénk. Aki hobbikat űz az tudja jól, hogy bármikor adódhatnak fennakadások. Természetesen ez alól a vape sem kivétel. De nem szabad megtorpanni! Hisz ahol gond van, ott van megoldás is! Találkoztam már sok hasznos praktikával, trükkel, jótanáccsal és tippel az évek során amik számomra is már beváltak, és még a mai napig be is válnak. Én most ezennel átadnám azokat az okosságokat amikkel meg tudod „hackelni” a szettedet. Bizonyos bosszúságot okozó dolgokat ki lehet küszöbölni, helyre lehet hozni, de akár elébe is lehet menni a bajnak.

Tippek, trükkök! Mire figyelj! 3. rész – Vattázási trükkök, jótanácsok

Kész a tekerés, bele a vattát és mehet a buli! De miért folyat? Csak minden második slukk finom, a köztes slukkok íztelenek? Az első feltöltésnél nehezen veszi a liquidet? Égett az íze? Mennyi gond van ezzel is, aztán „csak” vattáról van szó. Nem szabad ezt sem alábecsülni. Valóban kellemetlen, de megmondom mi van… Ezek csak akkor lépnek elő problémává, ha úgy kezeljük őket! Mindenre van megoldás!

Mire jó a vattagát?

Biztos Te is voltál már úgy, hogy kicsit kisebb magmérettel próbáltál meg tekerni és amit az nyújtott az bejött. Így hát miért is térnénk vissza a nagyobb magra, ha bizonyos tankokba a kisebb magméret jobb? Na de a kisebb magra tekert tekercsbe kevesebb vatta is kell. Fennáll a veszélye, hogy a tekeréshez méretezett vatta mivel kevés, átereszt és kifolyik a levegőzőn a liquid. Ha ez a gond fennáll, színre lép a vattagát!

  • Vágjunk le egy kis vattadarabot, akkorát amekkora bőven befedi az etetőlyukat. Ezt a vattadarabot tegyük az etetőlyuk és a vatta közé, úgy hogy a tekercsben lévő vatta vége ráfeküdjön a vattagát belső falára. Ez a gát ha liquid-et kap átvezeti majd a tekercsben lévő vattára és egyben megakadályozza, hogy a liquid elárassza a kazánteret és kifollyon a liquid a levegőzőn. Ez egy igen hasznos trükk amit jómagam elég sokáig alkalmaztam különböző RBA-kban.


Miért hasznos a „bajszos” vattázás?

Azoknál a tankoknál kivitelezhető, ahol az RBA vagy RTA palást levehető és azon egyvonalban helyezkedik el az etetőlyuk a tekerccsel. A funkcióját tekintve ez a vattázási mód a legajánlottabb a jó illetve finom ízek elérése érdekében. Aki még nem ismerné ezt a praktikát, de a tankja lehetővé teszi én javaslom tegyen egy próbát. Anno a Taifun és Firebird-nél sikerült elsajátítanom, most a Dwarv ezzel üzemel és páratlan ízek jönnek elő belőle. Hogy miért? Mert kevés utat tesz meg a vattában a liquid! A következőképp szoktam csinálni, máshogy nem is lehet.

  • Le van véve az RTA (vagy RBA) palást, a tekercs már le van fogatva, várja a vattázást. Behúzzuk a tekercsbe a vattát, majd a kazántér belső szélénél vágjuk el mindkét oldalon. Ezután felhajtjuk a vattákat és ráhúzzuk a tekercsre és vattára a kazánpalástot, hogy az a helyére kerüljön. A vatta most felfelé ágaskodik a kazánpaláston belül. Amíg ebben a pozícióban van addig megborzoljuk a végeit, majd megfogjuk csipesszel és az etetőlyukhoz tömködjük. Ügyelve arra, hogy ne nyomjuk túlságosan össze, nehogy később utat találjon és beszökjön a liquid a kazántérbe. Ha mindkét oldalon a helyén van a vatta akkor felülnézetből úgy néz ki mint egy vattacsík, avagy bajusz. De ahogy Rajesh Koothrappali mondaná „bojusz”! Ez egy hasznos trükk a megfelelő léáramlás és jó ízek előcsalogatásához!

A vattagát és a bajszos vattázás természetesen az ezt lehetővé tevő kialakítású RTA tankokban, esetenként RBA-kban kivitelezhető! Pl. genesis bekötésű tankoknál ezek kivitelezhetetlenek!


Borzolás

Teljesen mindegy, hogy milyen tankba tekerünk, milyen a lefogatása, vagy milyen a tekercs vagy épp mesh. A lényeg, hogy a vatta jól, pontosabban gyorsan vegye a liquidet. Ennek érdekében borzoljuk meg a vatta végeit. Sajnos én máig ismerek olyan vapert aki összehánnya a tekerést és vattázást, majd fél napig szenved mire elkezdi simán venni a vatta a liquidet. Pedig a borzolás nem tart tovább 1-2 percnél. Ezt biztos mindenki alkalmazza, de aki csak most fog ismerkedni az építhetős tankokkal annak jól jöhet, ha ezt olvassa. Nem bonyolult, nézd…

  • Tekerés és vattázás megvan, ám mielőtt betennéd a vattát a helyére vagy a levezetésbe fogj egy csipeszt, de egy csavarhúzó is megteszi. Csupán annyit kell tenned hogy a vatta végeinél szétkotrod, széttúrod a szálakat. Ne kíméld! Minél kócosabb annál jobb! Ez azt a roppant egyszerű célt szolgálja, hogy így a szálakra könnyebben tapadjon a liquid ami által a vatta könnyebben nedvesedik tehát gyorsabban veszi fel a liquidet. A liquidfelvétel nem összekeverendő a léáramlással! Ez egy kiváló tipp, hogy gyorsan és flottul vegye a vatta a liquidet!


Mi az a puffer?

Elég sokoldalú tud lenni a vatta. Ha jól csináljuk akár kicsivel több liquidet is tud tárolni. Ehhez csak egy kis puffert kell formálnunk a vattának. Írom is hogyan.

  • A puffer hasonlít egy kis gyűrődésre. Mikor levágjuk a vatta végeit, akkor kicsit hosszabbra hagyjuk, így visszahajtáskor (amikor a helyére kerül a vatta) keletkezik egy kis gyűrődés, ez lesz az a bizonyos puffer. Mivel hosszabbra van hagyva a vatta így több liquid is fér bele. A puffer elég látványosan, általában a tekercs végeinél szokott észrevehető, íves formát ölteni. Ha a tekercs után hírtelen lekonyul a vatta, laposnak látszik akkor kevés, vagy épp nincs is puffer. Ezt a tippet, jótanácsot nem árt elsajátítani, ugyanis a dry hit elkerülésére is alkalmas lehet!

Ebben a cikksorozatban leírt tippek és trükkök megalapozták azt a tudást amit ma tudok az e-cigiről. Ezek a dolgok a Vaper/Vaperina élet velejárói, amiről úgy gondolom nem árt, ha tudtok. Ha bármi problémád akadt, vagy most küzdesz valamilyen gonddal, ne torpanj meg! Itt vagyunk és segítünk! Sokak szerint túl van misztifikálva a vape világa. Szerintem viszont minden nézőpont kérdése! Csupán annyira van túlmisztifikálva amennyire mi akarjuk!

Köszönöm, hogy elolvastátok! Gőzben gazdag szép napot! :kissing_heart:


Előző rész

Következő rész

Kapcsolódó cikk

42 kedvelés

Kéz csókolom Kinga ! Szervusztok !

Köszönjük a részletes tippeket , trükköket , jótanácsokat ! Ismét remek lett ! :blush: :+1:

5 kedvelés

Köszi, eztet a bujusztot kipróbálom majd a dvarwba, mit tud, bár a folyástól tartok, hogy így nem lesz elég a vatta.

4 kedvelés

Köszönöm @Atis :smiling_face_with_three_hearts:
Köszönöm @Ispy :smiling_face_with_three_hearts: 2-es magon van a Dvarw, nem folyik. :slight_smile:

4 kedvelés

Ez ismét egy nagyon király összefoglaló lett @Vaperina_Kinga ! Köszi szépen! :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Szia Kinga!
Remek iromány.
Esetleg videót tudnál csinálni a vattagátról és a bajuszról?

4 kedvelés

Köszönöm @anon31274546 :smiling_face_with_three_hearts:

Szia @Zsolt_Molnar :blush: Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts: Ha legközelebb (pár napon belül) tekerést kell cserélnem akkor levideózom amit látni szeretnél. :blush: Remélem nem gond, hogy kicsit várnod kell, szerintem csak 1-2 napot. :thinking:

7 kedvelés

Dehogy baj :slight_smile:
Csak jobb lenne vizuálisan is látni amit leírtál :slight_smile:

5 kedvelés

Azt a videót,én is megnézném.Megtalálom valahol?

Sajnos az a videó nem készült el. Az én saram, sajnálom. :confused:

1 kedvelés

Semmi baj.Megleszünk anélkül.
Anélkül is van itt okosság elég.:smile:

1 kedvelés