Tippek, trükkök! Mire figyelj! 8. rész - Hasznos kis apróságok

Az élet néha olyan, hogy nemvárt akadályokat gördít elénk. Aki hobbikat űz az tudja jól, hogy bármikor adódhatnak fennakadások. Természetesen ez alól a vape sem kivétel. De nem szabad megtorpanni! Hisz ahol gond van, ott van megoldás is! Találkoztam már sok hasznos praktikával, trükkel, jótanáccsal és tippel az évek során amik számomra is már beváltak, és még a mai napig be is válnak. Én most ezennel átadnám azokat az okosságokat amikkel meg tudod „hackelni” a szettedet. Bizonyos bosszúságot okozó dolgokat ki lehet küszöbölni, helyre lehet hozni, de akár elébe is lehet menni a bajnak.

Tippek, trükkök! Mire figyelj! 8. rész – Hasznos kis apróságok

Ebben a részben, ami egyben az utolsó része a sorozatnak azokat a hasznos kis apróságokat írnám le amikről sajnos hajlamosak vagyunk megfeledkezni. Így a sorozat végére leírnám azt is, hogy azok a tippek és trükkök amiket 8 részen át taglaltam Nektek mindegyike hasznos ugyan, de NEM szentírás! Mindenki másképp csinálja. Ami egyáltalán nem baj, hisz nem vagyunk egyformák! Ezekről jó ha tudtok, ám magát a technikát Ti magatoknak kell elsajátítanotok, ahogy számotokra a legkényelmesebb és kézreállóbb. De akár csinálhatjátok a vapertársaitok után is. Egy a lényeg, ami miatt leírtam mindezeket. A cikkekben vannak olyan rögtönzött gyors megoldások is ami az adott probléma esetén sajnos nem várhat! Ha valamit azonnal és gyorsan kell megoldanod, és csak pillanataid vannak mindenre, akkor tudd mitévő légy! Másfelől pedig… Tudjuk jól, hogy akadnak látogatói az oldalnak, a regisztrálatlan olvasók pedig mi másból tudnának tanulni, ha nem abból amit a Vaperinán olvasnak! Ezúton köszönjük, hogy figyelemmel kísérnek minket az oldal regisztrálatlan látogatói! Így üzennénk Nekik, hogy az oldal hamarosan zártá fog válni! Ami annyit tesz, hogy aki nem regisztrált tag, az nem fogja látni az oldal tartalmát. Az oldalon belül ez a változás nem lesz észrevehető. :slight_smile: No de jöjjön a lényeg…

Miért ne nyomd össze az éppen izzó tekercset FÉM csipesszel?

Az mindegy, hogy épp nyomod e a gombot, vagy a gomb elengedése utáni pillanatokban történik mindez. Ha az áram még a tekercsben van addig veszélyes hozzányúlni fém célszerszámmal! Ha mindkét oldalról közrefogod a tekercset, rövidre zárod! Elpattanhat a huzal tőle! Rosszabb esetben személyi sérülés is történhet! Ez csupán a fém, műszerészcsipeszre vonatkozik. Éppen ezen okból (is) használunk kerámia végű csipeszt!


Miért ajánlott kezet mosni vattázás előtt?

Azon okból amiért a tekerést is leégetjük. Nem visszük rá a kezünkről a koszt és zsírt. Erről hajlamosak vagyunk elfeledkezni. Bevallom én is el szoktam felejteni. Pedig jó ha észben tartjuk, mert mielőtt vattázni kezdenénk sok dologhoz hozzányúlunk (huzal, csípőfogó, a vatta tasakja s.t.b.), így sok kosz kerülhet a vattára.


Miért szükséges izzítani a bevattázott és beliquidezett tekercset?

Ez elhanyagolható dolog, ám nem értelmetlen. Mikor beliquidezzük a tekercset általában túlzásokba esünk. Pontosabban úgy fogalmaznék, hogy több liquid kerül a vattára és tekercsre mint amennyit önmagától magába szívna. Ha belegondolunk, a vattában lévő liquidet porlasszuk el, így ami a tekercs külső részére kerül az akár a szánkban is landolhat az első izzításkor. Nem minden esetben pattan ki a forró liquid, de annyira kellemetlen, égető érzés, hogy inkább biztosra menve már előre leporlasszuk azt a liquid többletet ami vélhetően a szánkban végezné. MTL-es lévén tapasztaltam pár alkalommal, de csupán a nyelvemet égette. Viszont a DL-eseknek akár a torkát is leforrázhatja! Viszont azért elhanyagolható, mert elég kicsi a valószínűsége, hogy megtörténik. Csak ugyebár jobb félni, mint megijedni. Ugyanez történhet laza vattázás esetében is! Viszont ott a pattogás csak vattacserével szűnik meg.


Miért hasznos friss porlasztó/tekercs csere után izzítás nélkül beleszívni párszor a tankba?

Ahogy az 5. részben is írtam, a szívás vákuumot teremt és segíti a liquid vattába jutását. Ha túl vagyunk a porlasztó illetve a tekerés cserén, ám úgy érezzük kevesebb liquiddel itattuk meg a vattát mint kellett volna, vagy a porlasztó vattájára cseppentés után drasztikusan sok időt hagyjuk állni várva arra, hogy a vatta megszívja magát ekkor egy plusz trükköt alkalmazhatunk, akár a saját magunk megnyugtatására is. Ne izzítsunk, csak szívjunk bele párat a tankba. Így a keletkezett vákuum a vattába vonzza a liquidet. Adott esetben hamarabb lesz használatra kész a porlasztó/tekercs.


Eddig mindegyik cikksorozatomat egy személyes véleménnyel, üzenettel zártam. Ez most sem történhet másként…

Miért jó Vapernek/Vaperinának lenni?

Ez a pár gondolat a regisztrálatlan látogatóknak is szól, az e-cigivel ismerkedőknek! Azoknak akik csak most néznek utána, illetve azoknak akik amellett, hogy e-cigit használnak mégsem hisznek benne annyira. Megjegyzem, ezzel sincs semmi baj. Ki így, ki úgy. Ugyebár… Viszont én mindig fontosnak tartom elmondani vagy leírni, hogy miért is jó a vaperélet! Sok felhasználót ismerek akiknek ez csak egy tárgy. Az okok különbözőek lehetnek. A legáltalánosabb az a magyarázat, miszerint a dohányzástól sem volt semmi bajuk. Ezért Nekik az e-cigijük csak egy tárgy. Természetesen ez a szemlélet is normális, hisz nem mindenki lát magán változást és nem mindenkit kap el a gépszíj. Ám a mi szemünkben Ők is teljes értékű Vaperek és Vaperinák! Ezek a felhasználók azon felül, hogy e-cigi felhasználók…

  • Az átállás első napjaitól fogva már egészségesebbek!
  • Jobb a kondíciójuk, fittebbek!
  • Nem lengi körbe Őket a cigaretta taszító szaga!
  • Jobb az ízérzékelésük és a szaglásuk!

És ezek csak azok a jóhatások amik feltűnőbbek, hamarabb észrevehetőek, amik látványosan tapasztalhatóak. De persze csak akkor, ha a felhasználó észreveszi magán a változásokat. Számtalan olyan dolog változik meg a testen belül és kívül is egyaránt ami pozitív irányba fordíthatja a megszokott életvitelt az átállás után. Az e-cigit használók például:

  • Kevesebbszer lesznek betegek!
  • Javul a véráramuk, ezáltal a memóriájuk is!
  • Mivel javul a véráramuk csökken a szívbetegség valószínűsége!
  • A dohányzással járó bőröregedés megáll!
  • Megszűnik a „sárga ujjak” effektus!
  • A körmük, hajuk szebb, egészségesebb lesz!
  • A szájhigiéniát könnyebb fenntartani!

És még megannyi pozitív dolog van amit az e-ciginek köszönhetően megtapasztalhatnak azok is akiknek ez csak egy tárgy. Mint írtam, ez a szemlélet is normális. Hogy értsétek miért is írom mindezt…

Egy tárgy, oké. De ha csak egyetlen kérésem lehet azok felé akik csupán használják a szettjüket és nem merültek bele úgy mint én és a Vaperina tagjai, akkor az a kérés így szólna:

Ha gondod adódik mi itt leszünk számodra is! Ezért kérlek NE térj vissza a cigarettára!

Előfordul, hogy akadályba ütközünk használat közben. Első alkalommal az e-cigi többe kerülhet mint a heti cigi adagod. De megéri átállni! Megéri Vapernek/Vaperinának maradni! Tudom, hogy a cigaretta egyszerűbb! Tudom, hogy nem akad gond a cigaretta használata közben! De, ha feladod mert gondod támad az e-cigiddel ugyanúgy visszaeshetsz! Előjönnek a rég elfeledett egészségügyi problémák! Ezért kérem azokat akik úgy gondolják, hogy ez csak egy tárgy, akik úgy érzik, hogy akkor sem volt semmi bajuk mikor dohányoztak nagyon kérem, ha ezeknek az emberek számára nem nyújtott annyit az e-cigi mint azoknak akik aktívan használják akkor is gondoljanak a hosszútávú pozitív hatásokra! A tapasztaláshoz nem elég az, ha kettőt beleszívsz valaki szettjében a melóhelyen! Az csak visszatart, ha tétlen vagy és nem jársz utána a rémhírek cáfolatainak! Már maga a Vaperina léte is megcáfolja azt a sok rosszat amit a média terjeszt! Az egész oldal a koholt vádak cáfolata! Nézz csak szét a témák és a tagok között, olvass és meglátod! Itt belemélyedhetsz jobban a gőzölésbe, találsz az oldalon megannyi ehhez hasonló cikket és cikksorozatot ami a segítségedre lehet! És természetesen a tagok is segítenek! Csak kérlek, ne torpanj meg az első bukkanónál!

Az édesapám sem tapasztalt soha semmi rosszat magán, sajnos a mai napig dohányzik. Eltelt 50 cigarettafüstös év az életéből, és Ő még mindíg ezt érzi természetesnek. Ma már levegőt is alig kap, állandóan hörög és fáj neki a nagyobb lélegzetvétel. Arról nem is írnék miket köp fel, ha elkapja a köhögőroham. De számára sajnos ez az állapot a normális! Valójában a fájdalommentes légzés a normális!

Te, aki azt mondod imádsz cigizni, és semmi bajod nincs tőle, még nem cigiztél eleget!

Előzd meg a bajt! Mi más lenne fontosabb az egészségnél?

Mi e-cigi felhasználók egészségesebbek vagyunk! Első sorban ezért jó Vapernek/Vaperinának lenni! A kütyümánia, az ezzel a hobbival járó elfoglaltság, az isteni ízek, az állandó piaci újdonságot, a folyamatos beszédtéma, izgalmas tapasztalatcsere csak a második helyet foglalják el. Mindig az egészség a fő! Bármilyen érzelem is fűzzön a szettedhez, a Vaperinán várunk szeretettel!

Ha még nem tetted, regisztrálj be! Hogy a késöbbiekben ne maradj le a tartalmainkról! :slight_smile:

Köszönöm, hogy elolvastátok! :heart: Gőzben gazdag szép napot kívánok minden kedves olvasómnak! Akár regisztrált tag, akár (még) nem… :kissing_heart:


Előző rész

36 kedvelés

Jó írás lett, főleg a vége tetszik,ahol bíztatod a kezdőbb átszokókat. Szerintem a legtöbbeknek a legjobb valami olcsó, szűk levegőzésű poddal kezdeni, ott nem nagyon tudnak elcsúszni a dolgok és talán közelebb is állhat a cigizéshez érzetre.

6 kedvelés

Egy újabb nagyszerű írás @Vaperina_Kinga ! Köszönjük! :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szia Kinga! Több mint élmény volt ez a kis sorozat! Gratula hozzá!

6 kedvelés

Köszönöm @Tomi :smiling_face_with_three_hearts: Teljes mértékben egyet értek! A POD-ok eleve azért vannak, mert a mai piac már nem egyenlő a 10-12 évvel ezelőttivel, ahol a Helix-ek éltek fénykorukat. Abban az időben könnyebb volt átszokni mint manapság! És itt jönnek a képbe a POD-ok! :slightly_smiling_face: Azok hivatottak utánozni a cigi élményét. Persze vannak már eltérő tulajdonságokkal rendelkező POD-ok is szép számmal. Így nem mindegy milyen POD kerül egy kezdő kezébe. Ezt egyébként békén kellett volna hagyniuk. Nem kell mindent tovább fejleszteni. :confused: Egy PODMod már megint csak nem biztos, hogy kezdőknek szánt dolog. :pensive:

6 kedvelés

Köszönöm Zoli :smiling_face_with_three_hearts:

3 kedvelés

Köszönöm szépen :heart_eyes: Nagyon örülök, hogy így élted meg. :heart::smiling_face_with_three_hearts:

4 kedvelés

Köszönjük @Vaperina_Kinga jó lett megint.Az új és nem regisztrált felhasználók nevében is köszi.Ha nem lennék itt biztos itt akarnák lenni :laughing: :laughing: :laughing:

5 kedvelés

Köszönöm @KapitanyHU :smiling_face_with_three_hearts: Szerencsére már rég óta erősíted a közösséget. :smiling_face_with_three_hearts:

5 kedvelés

Sajnos csak egyenlőre lélekben,a tudásból próbálok minél többet magamba szívni.még mindig nagyon nagyon sok mindenbe szeretnék fejlődni és meg tanulni tőletek amit lehet.de igyekszem felzárkózni legalább a minimumhoz.titeket majd 100év múlva talán lesz annyi tudásom hogy beérjelek.van hova fejlődnöm.

4 kedvelés

Ugyan Kedves :blush: Nem kell ahhoz 100 év. Ne alacsonyitsd le magad. Úgy gondolom többre vitted mint én amit valaha fel fogok tudni mutatni. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Kedves Kinga néni,csak 1 tizedét tudnám annak amin ti,már boldog lennék.néha azt sem tudom mit beszéltek néhány hozzá szólásnál csak pilázok hogy mivan…de köszönöm szépen a kedvességed jól esik.idővel talán méltó leszek arra hogy érdemben hozzászóljak dolgokhoz ahogy a csapat megérdemli.de idáig is sokat köszönhetek a csapatnak és sokat is tanultam és fogok is.

6 kedvelés

Emlékszem, amikor 3 évvel ezelőtt betévedtem egy ecigi fórumba, kb. mintha kínai lett volna az egész beszélgetés, pedig gyanúsan magyarul beszéltek.

Szóval én sem vagyok 100 éve a bízniszben, de hamar ki lehet kupálódni, csak olvasni kell @Vaperina_Kinga írásait, és már mehetsz is utána alira :rofl:

9 kedvelés

Én személy szerint nagyon sokat köszönhetek a gyorstalpalólnak, illetve az egész wiki-szekciónak, őszinte és örök hálám érte! :heart_eyes: Nem kevés meló lehetett ezt megírni…
És borzasztóan hiánypótló: lehet, hogy csak én vagyok béna, de azt vettem észre, miközben a netet bújtam, hogy - legalábbis magyar nyelven - nem igazán lehet “középkezdő” fokú információkat találni a vapelésről. Egyrészt van az, ahol azt magyarázzák el nekem tőmondatokban, hogy mi az e-cigi működési elve, és persze egy teljesen kívülről érkezőnek erre is szüksége van, de másrészt meg, ha ezen továbblépnénk, akkor a következő szint már az, ahol a mondatból csak a kötőszavakat értem, mert tele van szakszavakkal, rövidítésekkel meg olyan márkanevekkel, amiknek hírét se hallottam addig.
Komolyan, mire sikerült megfejtenem, hogy mi a különbség az aroma, a koncentrátum, a SnV meg a kész liquid között… hogy kell-e nekem olyan készülék, ami tud TC-t… hogy a tank akkor izzik-e, vagy az csak a létartó rész… (Most lehet röhögni rajtam, de ezt sokáig tényleg nem értettem :smiley: )
És talán szentségtörés, de tényleg nem mindenkit vonz az építés, vagy akar nagyon mélyen belemenni a specfikációkba. Biztosan akad olyan is, aki macera nélkül csak gőzölni akarna, de azért az alapokkal szeretne tisztában lenni, vagy eleget tudni ahhoz, hogy megvegye az “ár-értékben nekem pont jó” eszközt/liquidet, nem simán a legolcsóbbat vagy a legtöbbet reklámozottat. (Például csekély személyem. 10+ éve volt egy eGo+helix kombóm, azt idővel letettem, azóta amikor 4-5 évente visszatérek az e-cigihez, mindig azzal szembesülök, hogy mivammááááá…??? :sweat_smile: :joy: )
Szóval nekem nagyon sokat segítettek ezek a cikkek, illetve az összes többi írás az oldalon. Persze, mindig ott van a lehetőség, hogy ráakaszkodok valaki jártasabbra, és megkérdezem azt, amit már előttem százan megkérdeztek, de hát nem jobb, ha szépen összefoglalva le van írva valahova, én meg elolvasom és tanulok belőle? :wink:

13 kedvelés

Szia! :blush:
Bocsánat, hogy csak most válaszolok… Nagyon nagyon örülök, hogy tetszik amit csinálunk! :heart_eyes: A munka ami mögötte van akkor válik könnyűvé amikor ilyet olvas az ember. :smiling_face_with_three_hearts: Olvass, használd, kérdezz bármiről! Mi veled leszünk az utadon! :hugs:

8 kedvelés

Kedves Kinga

KÖSZÖNÖM.

Az összes részt elolvastam.Okosabb lettem? Igen.Hogy mindent tudok? Biztos,hogy nem.Olyan sok információt tartalmaz, hogy többször is olvasom kell majd.Annyi mindent kell még tanulnom,tapasztalnom.
De tudván, hogy itt van ez a KÖZÖSSÉG,igen, csupa nagybetűvel.Illetve örök hála az oldal üzemeltetőinek,akik időt,pénzt, energiát nem sajnálva fenntartják az oldalt.
Love You GIF by Sky

3 kedvelés

Köszönöm! Köszönjük! :smiling_face_with_three_hearts: Ezért megéri csinálni! :hugs:

3 kedvelés