Mostmár újra nyugodt az életem😉DE!

Ha szerencsém van,pont elég a vatta…ha nincs szerencsém,vagy kevés vagy sok vagy túl rövid,esetleg túl hosszú:joy::thinking:

Nagyon szeretem ezt a vattát…(@Vaperina_Kinga tényleg nincs “bejáratási” idő vagy mi a neve,egyből lehet érezni a liquid ízét)Viszont nagyon könnyen túl lehet ritkítani​:joy:Legalábbis nekem könnyen megy​:wink::joy:

Újra kellett csinálnom a tekerést,nem csak vattáznom kellett…Ez így már akkor a harmadik tekerésem(Van vállveregetős smile?)ismét Kanthal 28ga huzal,2.5 mag és 5 tekerés,ami 1.13ohm.Ez így egyenlőre jó is nekem.A levegőzőbizbaszt az alján még beljebb tekertem,de még mindig nem teljesen…még próbálgatom.A liquid ízét szerencsére így is érzem,úgyhogy az elsőnél valószínű nem a levegőzés volt a ludas,hanem az első fajta vattám.

1:20 perc alatt,össze is dobtam az építést​:joy:
10 perc alatt megtekertem simán(A huzal tudom,hogy rettenetesen sok,de rettenetesen sok huzalt vásároltam​:wink:,viszont így biztos,hogy van annyi,hogy tök ügyesen a csavar köré tudom tekerni​:joy:Ez a művelet,már “csukott szemmel” is megy,mióta rájöttem,hogy tök sokat ki lehet tekerni a csavaron,anélkül,hogy az kiesne​:joy:)10 perc alatt kész is a vattázás(majdnem​:wink:)Csak a közbenső műveletek…:joy:
Kb.fél óráig nézem,hogy pont középen és pont a levegőző fölött van-e a tekerés…hogy biztos meg van-e a legalább 1mm a levegő és a tekerés közt…és,hogy azért nagyon magasan sincs ugye?Még a nagyító és a zseblámpa is befigyel​:joy:Erre a műveletre délelőtt akartam egyszer sort keríteni,csak liquidet szerettem volna cserélni így koraeste,mert a Purple Rain-t hiába érzem végre ezzel a vattával,de nem ízlik annyira.Tehát csak vattázásra készültem.
(Tekerés lett a vége,mert nem volt kokszos a huzal,de izzítás után van amelyik rész barna volt,nem mind volt ezüstös.)Kb.fél óráig próbálgatom,hogy biztos elég vastag vattacsíkot húztam-e bele…,hogy mekkorát vágjak le a végeiből…,hogy eléggé megritkítottam-e vagy esetleg mint most,nem-e túl sokat ritkítottam…hogy másik vattacsíkot tegyek-e bele vagy ez még elmegy…,hogy túl rövidre vágtam-e???Lesz-e gond,ha igen???:wink:Szóval ezzel a határozott természetemmel megy el kb.1 óra​:joy::joy::joy:

Most úgy érzem,sokat ritkítottam,pedig a vattát nem volt most könnyű áthúzni…ritkítani már annál könnyebb​:joy:Szerintem most vágtam ráadásul a legrövidebbre…

Tehát!Mi történhet(Tudom,egyikbe sem halhatunk bele​:joy:),ha túl vékony a vattacsík és nagyon könnyen jár a magba?Vagy,ha éppen túl vastag?Mi történhet,ha túl hosszúra hagyom a vattavégeket és mi,ha túl rövidre vágom,de még be tudom szuszakolni ahova kell?
Tudom,hogy egyik sem hatalmas probléma,csak kíváncsi vagyok,mint mindig,mindenre IS​:wink:
(Ha kinagyítjátok a képeket…jó magasságban van ugye a mag?Úgy lövöm be,hogy kb.a mag középen legyen a két karomhoz(no nem az enyémhez)(A kerámia csipeszem egyik szárát,végét,nem tudom milyét,sikeresen letörtem közben,mert a tankot csak úgy tudom levarázsolni a modról,hogy azt hívom segítségül,csak most nem jó helyen szorítottam össze​:cry:)
A liquidből elsőre(így nem porlasztóval már),a hűsítést érzem nagyon.Másodjára a citromot is érzem,viszont kicsit keserű ez a citrom most)(12.5W-13.5W-ig próbálgattam eddig)





17 kedvelés

Pattogás, köpködés, folyás, szivárgás… Ennyi. :wink:
Vagy épp semmi, a Kayfun nagyon toleráns tank. Kipróbálod, ha nem jó, újravattázod és kész. :wink:

9 kedvelés

Szia Beatrix! Nagyon ügyi vagy! Egyre ügyibb! Már csak a nézelődési időt kell csökkentened és nagyon jó időt futsz! :rofl: :rofl: Ahogy Viktorunk is írta bármi történhet és még az sem! De ha történik tanulsz belőle! Hajrá! :+1:

4 kedvelés

@Elek_Segits köszönöm,aranyos vagy​:kissing_heart:
Lehetőleg nem a magam kárán szeretnék tanulni​:joy:De,ha nem ismerem fel a tüneteket,mert nem tudom mik azok,akkor nem tudok tanulni sem​:thinking::joy:

4 kedvelés

Olyan bőbeszédű vagy ma @Viktor_Hajdu (Viktorom) :joy:
Ebből a hozzám hasonló kezdők,sokat tanultak ám​:wink::kissing_heart:

4 kedvelés

Hát amit írt Viktorunk tünetmentesen nem jelentkezik! Köpköd a tekerés nagyon szar érzés mikor a forró liquid a nyelveden landol! A szürcsögés megint füllel érzékelhető tünet! A folyás az egy sikamlós kellemetlen szutyó főleg ha a női tatyóban következik be még látható tünetei is lesznek! :grinning: :grinning: A semmi! Az a legjobb ami történhet! :rofl: :rofl: :rofl:

3 kedvelés

:joy::joy::joy:
Nem szeretnél megint egy fotót?Olyan üres így a neved mellett az a karika​:joy:

2 kedvelés

Így is könnyezve nevetsz! Még ha fotóm is lenne! :grinning:

2 kedvelés

Gratulálok nagyon szép tekerés :blush:

3 kedvelés

Igaz, leírhattam volna 25 mondatban is, folyamatábrákkal, mi történik, ha kevés a vatta. :rofl:

Vagy akár kínrímben :face_with_hand_over_mouth::
Ha forró likvidet köp tankod a szádba,
vágd a tekerésed szépen a kukába.
Mi lesz, ha a tankban nincs elég vatta?
Kedves kis likvidfolyam csordogál alatta.

Én most kezdem a tekergetést, a folyamatot eképp írom le:

Gőzfellegben könyöklök az asztal peremén,
Elsodort ma is a tekerőszenvedély.
S végre kész a mű! - így kiáltva,
Nevetve peselek az utca porába!

Remélem segítettem a részletes leírással. :wink: :upside_down_face:

13 kedvelés

:joy::joy::joy::joy::joy:

1 kedvelés

Remek írás ahhoz, hogy még véletlenül se jusson eszembe, hogy tekerni akarok :laughing:

3 kedvelés

Dehogynem!:joy:Én is ezt mondtam pár hónapja​:wink:Pikk-pakk meg van ám az építés…én vagyok csak ilyen balfék,hogy nincs senki mellettem,aki rávágná,hogy jó lesz az!De nem is kell mellém senki,csak el kell ezt a minden legyen tökéletes elsőre dolgot engednem és talán jobban kellene bíznom magamban​:slightly_smiling_face:Ha nem nézegetném,hogy minden tuti jól van-e,akkor kb.30 perc alatt kész lennék.Még 1-2 tekerés és 15 perc alatt kész lennék​:joy:
Úgyhogy,hajrá!Soha ne mond,hogy soha!:kissing_heart:

7 kedvelés

Kedves @anon88785338 !

Először is, köszi ezt a szuper írást! :slightly_smiling_face:

Másodszor pedig kb 3 hónapja még úgy gondoltad, te soha nem fogsz tekerni, most pedig már nem is az első tekeresedről írsz! :slightly_smiling_face: Ez nagyon jó érzéssel tölt el (és szerintem másokat is, akik végig követték az idáig vezető utadat). Csak így tovább! Sok-sok gőzökben/tekerésekben gazdag pillanatot kívánok! :slightly_smiling_face::kissing_heart:

8 kedvelés

@anon31274546 csak azt nem tudom,nektek volt-e rögösebb vagy nekem?:thinking::joy::joy::joy::kissing_heart::heart_eyes::heart::smiling_face_with_three_hearts:

9 kedvelés

Nálam két ember ült mellettem, amikor az első tekeréseket csináltam, ez nagy segítség volt. :slightly_smiling_face:
Ha van rá lehetőség, én is szívesen segítek másoknak ilyenekben, mert szerintem úgy sokkal könnyebb megtanulni. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Szia. “Vótmá” nálam is, hogy köpködött. Meg aztán minden bajom is volt vele. A gyárilag előkészített vatta vastagságok nem az én tankomhoz készültek. Azután a hibák egyszerűen faképnél hagytak. Pedig sem okosabb nem lettem, sem ügyesebb, csak már (Több, mint?) 3 éve csinálom. Ahogy a közmondás is mondja: “A gyakorlat teszi a mestert”. Szóval előbb -vagy utóbb te is mesteri szintre viszed, ha tetszik, ha nem. Ilyen az élet.

2 kedvelés