Tippek, trükkök! Mire figyelj! 4. rész - Ízek, kísérletek

Az élet néha olyan, hogy nemvárt akadályokat gördít elénk. Aki hobbikat űz az tudja jól, hogy bármikor adódhatnak fennakadások. Természetesen ez alól a vape sem kivétel. De nem szabad megtorpanni! Hisz ahol gond van, ott van megoldás is! Találkoztam már sok hasznos praktikával, trükkel, jótanáccsal és tippel az évek során amik számomra is már beváltak, és még a mai napig be is válnak. Én most ezennel átadnám azokat az okosságokat amikkel meg tudod „hackelni” a szettedet. Bizonyos bosszúságot okozó dolgokat ki lehet küszöbölni, helyre lehet hozni, de akár elébe is lehet menni a bajnak.

Tippek, trükkök! Mire figylej! 4. rész – Ízek, kísérletek

Ezen nincs nagyon mit taglalni. A keverés hogyanját most nem írnám le századszorra is. Ám azért van itt még valami amit még nem említettem…

Kokszosodási sorrend

Van egy nem hivatalos sorrend. Azaz amit én az évek alatt megfigyelgettem. Szerettem volna spórolni a porlasztókkal, illetve nem túl hamar hazavágni a tekeréseket. Így ahány ízvilágot tudtam, mindet kikísérleteztem melyik tudja a másik ízét úgy elfedni, hogy ne (vagy alig) kavarjon bele az előző ízbe. Így egyiket a másik után fogyasztva tovább használatban maradt az adott porlasztó/tekerés.

  • Az első a gyümölcsös ízvilág. Sima natúr gyümölcsökről beszélek, amikhez nincs sem süti sem egyéb íz adagolva. Ha meguntuk a natúr gyümit rá lehet tölteni valami süteményes vagy kekszes cuccot. A süteményes illetve kekszes ízvilágok képesek elnyomni a gyümölcsöket az édességük miatt. De ezek már kokszolhatnak is. A gyümi és később a sütis/kekszes liquidek még elbírják a csokis ízeket. A csokoládé elég „sötét” íz ahhoz, hogy mindent maga alá gyűrjön!
    Ez az én sorrendem, amiket én használtam/használok azoknál bevált. Ám érdemes teljesen szárazra szívni a tankot és a vattát is, hogy tényleg ne zavarjon be az egyik íz a másikba. Ha már csak a vattában van liquid akkor érdemes az ízre koncentrálni! Ahogy ürül a vatta úgy megy el az íz is. Amiket még kipróbáltam az a gyümölcsösre a gyümölcs-mentolosat. A mentolos liquid is képes kihúzni a régi ízt, ám itt észre vettem, hogy ha nem üres a vatta, bizony érezhető kicsit a régi liquid. Mentolosra már nem tudtam egyebet rátölteni, a mentol (és a koolada is) túl domináns. A dohányos liquidek sajnos átvették a többi íz maradékát, így elvesztették a karakterüket. Így azt nem érdemes bármire rátölteni. Viszont a diós, csonthéjas ízekre rá tud simulni. Ha tényleg nem szeretnél ízbeli keveredést, akkor 2 ízvilág között nyugodtan szívj el egy fél tanknyi aromázatlan alapot. Az íze édeskés, inkább semleges.

Természetesen ez a trükk csak olyan aromákból kevert liquidnél tudjuk alkalmazni amik nem kokszolnak erősen! Illetve a sorrendre ügyelni kell! Ha van olyan édes/cukros – gyümölcsös aromád ami nagyon kokszol akkor azt hagyd a sor végére. Ezen okból a csokisok zárják a sort.

Ez inkább csak egy sima spórolós tipp, tőlem Nektek! Nem élvez semmilyen prioritást, hisz csak én kísérleteztem vele, ezért sem hivatalos. Kb. 4-6 nappal megtoldottam a porlasztóim üzemidejét. De ha valaki hasznosnak találja a sorrendemet, és meri is alkalmazni annak szívből örülnék. :heart: :smiling_face_with_three_hearts:

Ebben a cikksorozatban leírt tippek és trükkök megalapozták azt a tudást amit ma tudok az e-cigiről. Ezek a dolgok a Vaper/Vaperina élet velejárói, amiről úgy gondolom nem árt, ha tudtok. Ha bármi problémád akadt, vagy most küzdesz valamilyen gonddal, ne torpanj meg! Itt vagyunk és segítünk! Sokak szerint túl van misztifikálva a vape világa. Szerintem viszont minden nézőpont kérdése! Csupán annyira van túlmisztifikálva amennyire mi akarjuk!

Köszönöm, hogy elolvastátok! Gőzben gazdag szép napot! :kissing_heart:


Előző rész

Következő rész

24 kedvelés

Szia Kinga! Igazi “csajos” tipp a vaperínáknak! Szupi lett!

5 kedvelés

Köszönjük szépen :heart:

3 kedvelés

Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts:

2 kedvelés

Köszi @Vaperina_Kinga ismét tanultam valamit. :slight_smile:

3 kedvelés

Köszönöm :smiling_face_with_three_hearts: Örülök, hogy olvassátok. :heart_eyes:

3 kedvelés

Ismét szupi írás! Köszi! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Köszönöm Zoli :smiling_face_with_three_hearts:

2 kedvelés