Tekerés lépésről lépésre 😁

Milyen vattát használsz?

Szerelőállvány. A tartó tárolásra való, ez meg szerelésre. Én modon szerelek, de egyébként praktikus, mert ez mondjuk nem borul fel :laughing:

1 kedvelés

Nekem is soknak tűnik a vatta. Úgy húzd be, hogyha mozgatod a tekercsben a vattát akkor lazán járjon és ne húzza el a tekercset. Attól is kokszosodhat, hogy túl szoros.

3 kedvelés

Nálam a lazán járjon már kevés vatta :slight_smile:
Általában cipőfűzőset használok, aminél meg van adva a diameter, azok jók szoktak lenni.
Inkább csakk annyira szoros, hogy ha húzza az ember, akkor nem akarja kitépni a huzalt a helyéről.

1 kedvelés

Ezt a vattát használom

1 kedvelés

2 kedvelés

az egy elég jó vatta amúgy csak neked kell le szedni hogy mennyi az annyi a tekeréshez de az sok lesz szerintem is bele​:blush:

2 kedvelés

hamyas magra van ez 2 vagy 2,5?

Szerintem egyszer vegyél valamilyen cipőfűzőset, amire rá is van írva, hogy milyen vastagsághoz jó, és akkor látni fogod, lesz mihez hasonlítani. Vagy kísérletezel, hogy hogy jó :laughing:

1 kedvelés

2,5 Szabolcs

1 kedvelés

Aha, hát ezzel tényleg nehéz belőni, mert kézzel kell adagolni, kell vele egy kicsit játszani, én is megszenvedek vele.

2 kedvelés

akkor lehet ma tekerek egyet 2,5 magra aztán bele rakok ugyan ilyen vattát és megmutatom én pl mennyit rakok bele ha így könnyebb lesz valamivel úgyis a purity tankot meg kell csinálni nekem mert ez a gina meg eszi a tekerésem​:blush::wink::sweat_smile:

1 kedvelés

Én is most ezt a vattát tettem a GTR-be, nálam így fest:

3 kedvelés

Erre gondoltam én is, de az én vattám eleve nem olyan tömör. Lehet ez okozza, hogy ha elegendő van a tekercsben akkor is simán jár benne. Érezni, hogy a tekercs fogja picit, de nem túlságosan. Tömörebb vattáknál ezt nem tapasztaltam. Azokból ugyanezt összehozni már folyást is eredményezhet. Szóval ez is vattafak függő. :grin:

5 kedvelés

Még szerencse, hogy ilyen egyszerű ez :rofl:

4 kedvelés

Kidobni már csak nem fogom ezt a vattát, muszály valahogy rá éreznem hogy mennyi az annyi, csak kicsit csalódott vagyok

2 kedvelés

Nincs baj ezzel a vattával, csak nem kezdő barát, ennyi, gyakrolni kell vele. Én először finoman összetapogatom egy hurkává, hogy mindenhol egyforma vastag legyen és kb 2x akkorra az átmérője, mint a tekerésnek, a végét megpödröm és finoman áthúzom. Akkor jó, ha a tekerés csak kicsit mozdul meg, de nem mászik el a helyéről.

4 kedvelés

Vonalzóval mellett le vágsz egy 4-5mm széles 40mm hosszú darabot a végét őssze sodrod és belehúzod a tekerésbe…

2 kedvelés

Az az igazság hogy ezt tényleg nekem kell kitapasztalni és rá érezni, de nagyon szépen köszönöm nagyon rendesek vagytok.

4 kedvelés

Ezt is megvettem én is,de nem szeretem sajnos.

1 kedvelés