Első tekeréspróbálkozás😂

Igaz,hogy még se készülék,se tank,de minden más már itt van.
Gondoltam kipróbálom a tekerést​:slightly_smiling_face:(már a huzalt nem tudtam,hogy kell megkezdeni,mert össze volt sodorva…így elvágtam​:joy:.ti biztos nem így indítjátok meg​:wink:)
Úgy látszik kézzel én csak hézagosat tudok tekerni,de nem is baj,úgy is többen írtátok,hogy az jobb!:joy:
Szóval az első két kép a segítség nélkül:


A második azért már szebb​:slightly_smiling_face:

És tekerősegéddel(amit eszem nincs,hogy kell használni,de tuti nem így​:joy::joy::joy:)

16 kedvelés

Csókolom Beatrix !

Úgy nézem ez pont fordítva van tekerve !
Én mindig magamtól elfele tekerek nem felém ! Befogatásnál nagy jelentősége van ! :slight_smile:

5 kedvelés

Szervusz Tibor !

Vágom ám ! Csak nem mindenhol van 4 rögzítési lehetőség ! :slight_smile: Sőt leginkább csak kettő !

6 kedvelés

Jó lesz az! Ha nem magad felé kezded tekerni a huzalt, akkor pont megfelelő lesz a lábak állása, a Kizokunál ha jól emlékszem ellentétes oldalon (átlósan) vannak a lábak befogatási pontjai. :wave:

7 kedvelés

A 3-ért jár a pacsi. :wave:

Ha ezt most befogatod így hézagosan, akkor ráízzítasz, és csipesszel összenyomod, akkor szépen el fognak tünni a hézagok. :+1:

5 kedvelés

De ha visszatolod a tekerésbe a coilozót, akkor így “hidegen” is tudsz a távolságon alakítani. Istvánunk megoldása is nagyon faszagányos, ha elég ügyes a kezed. Én rendszerint ezekben a pillanatokban szúrom keresztül a fáradságos munkával összegründolt coilomat, ha épp nem a szemem előtt tartózkodik a látcsövem. :wink: :rofl:

7 kedvelés

@Atis köszi​:slightly_smiling_face:Igen,gondoltam,hogy amarra kellett volna​:wink::joy:
Amúgy ezt is akartam majd kérdezni…láttam videjókba,hogy van aki maga felé és van aki amarra tekeri…hogy ennek mi jelentősége van?

És van aki a tekerést a maggal(nem ez a neve,de nem jut eszembe​:joy:),a karikával lefelé fogatja be,van aki azzal fölfelé(biztos értitek mit akarok ebből kihozni​:wink:)

Szóval ezeknek mi a jelentősége?Hogy kell csinálni?

4 kedvelés

Én mindig az esetek 100% ban karikával felfele fogatok be , ha lefele kell pozicionáljak azt a segéddel oda húzom a pozícióba

3 kedvelés

Köszi :slightly_smiling_face:
Kizoku limit-be kell majd tekernem​:slightly_smiling_face:

Annyira hajlékony vagy mi erre a kifejezés,hogy nem tudom kiegyenesíteni a lábakat…

2 kedvelés

Én az utóbbi időben már felfelé “álló” tekeréseket használok, nem igénylem az alacsonyabban lévő tekerést (kell egy pici th :wink:). Hozzá kell tennem ez részemről lustaság, többnyire talán egy mozdulatot spórolok meg vele. :wink: Illetve a nem mindig tökéletes érzékelésem miatt egyszerűbb és stabilabb ez a megoldás számomra. :wink:

2 kedvelés

Tekerés a coilozón lefog, lábra ráfogsz egy fogóval vagy piciny ujjaiddal és meghúzod a szabad lábat. Majd szépen kiegyengeted. Semmi ördöngösség. Ugyanúgy működik, mint bármelyik drót.

4 kedvelés

Így van, a magon kézzel is szépen össze lehet még tolni valamennyire.

Ha be van már fogatva, akkor már nehéz elszúrni szvsz, igaz finoman kell azért bánni vele.

4 kedvelés

Nekem sikerült el…ni befogatva is. De különleges igényű vagyok. :rofl: :wink: :exploding_head:

5 kedvelés

Én úgy szoktam a görbe lábakat megoldani, hogy nem egyenesítem ki. :rofl:

3 kedvelés

Ez eszembe nem jutott volna. :sweat_smile:

1 kedvelés

Ezt most majd kidobom,mert nem tudom mikor érkezik meg az alany​:slightly_smiling_face:Ezt csak reggel munka előtt volt 10 percem,hogy kipróbáljam​:slightly_smiling_face:
Igen,láttam,hogy izzítás után kell összébb nyomkodni…de még f…gom nincs,hogy fogom megcsinálni.

Ráadásul olyan hajlékony,olyan picike,hogy el sem tudom képzelni,hogy fogom bevattázni​:cry:

3 kedvelés

Hát ja, nem túl nagy.

Az 5. után már nem lesz kérdés hogyan kell, ha már megszokta az ember fia/lánya a méreteket.

1 kedvelés

Ha elfogadsz egy tanácsot: huzalt ne dobj ki egyelőre! Ezeket is tedd el egy dobozba, soha nem tudod mikor lehet rá szükség. Sőt, ha visszaegyengeted eredeti állapotába őket, akkor gyakorolni tökéletesek!

5 kedvelés

A coilozón már összébbnyomkodtam​:wink:Azért lett ilyen​:slightly_smiling_face:Ennél jobban nem tudtam összenyomni.
Csak a fotó miatt vettem le róla,mert úgy jobban látszott​:wink:

1 kedvelés

Kézzel vagy a tekerő bizbasszal? Mert a bizbasszal jobban is összelehet nyomkodni.

3 kedvelés