Kuro concepts

Sziasztok.

Annak a kedves tagnak kérném a segitségét, akinek van ilyen tekerősegédje

Egy csomó yt videot megnéztem már, persze egy sem magyarul beszélő, folyamatosan darálja az angol szöveget és mutogat. Sajnos nem vágom teljesen, hogy mit is akar mondani tulajdonképpen.
Majd elkezd tekereni, és egy gyönyörű coilt hoz létre.
Ami nekem nem megy. Nemhogy nem szép, de legalább ronda.
Aki ilyet használ, vagy nem használ, de volt már a kezében, kérem világositson fel, hogy a kis csavaroknak mennyire kell betekerve lenni, miért csak az 1-es illetve a 2-es csavarozással használja.
Nekem pl ugrál rajta, és egymásra tekeri azt a 6-7 menetet :frowning:
Hogy inditsam el ezt az egészet, hogy normális legyen? Mert ez igy használhatatlan.
A videonak örülnék a legjobban.
Vagy egy olyan youtube linknek, ahol magyarul beszélnek.
Köszönöm.

11 kedvelés

Köszönöm, megnéztem, de sajnos nem lettem vele elörébb :frowning:
Simán folyamatosan tekeri, nekem meg minden körnél kattan egyet.
Valamit nagyon nemjól csinálok.

8 kedvelés

Tekerés közben figyelve a huzal helyzetére finoman húzd is a a “menetiránynak” megfelelően a “kupakot”. Kattanni nálam akkor szokott, amikor túl vastag huzalt használok bele, illetve nem a megfelelő méretű kupakkal próbálom tekerni és “ugrik” a huzal…

7 kedvelés

Huszi megint megelőzött a kimaradt jótanáccsal…

8 kedvelés

2-es magon szeretném tekerni a 28ga huzalt. Vékonyka. Próbálom, hogy kicsit húzom.

5 kedvelés

Igen, kitekertem, de midegy hogy melyiket?
Bocsi a hülye kérdésért, de eleve azt sem értem, hogy miért van benne kettő
Van 1-es és 2-es.
Beszélnek róla az angol nyelvű videoban, de ugye az nekem magas :frowning:

3 kedvelés

Szia András
Már kb 5 méter huzal a kukában van, és egyik sem lett szépen megtekerve.
Megpróbálom, ahogy javaslod.

4 kedvelés

Ahogy András mondja én is az első menetet , de van , hogy csak egy felet kézzel húzok, ha egyből tekerni próbálom akkor széttesik állandóan, de ha tekersz egyet akkor jónak kell lenni.

5 kedvelés

Nem jó :confused:

4 kedvelés

Sziasztok! Mindjárt csinálok egy rövid videót, hogy szoktam.:slightly_smiling_face:

4 kedvelés


Csináltam egy videót, az utolsó két menet félrement mert előttem volt a telefon aztan úgy nehez tekerni.Szóval mint látod először húzok egyet a szálon és csak utána kezdem tekerni.

15 kedvelés

Akkor nem csinálok. :rofl: Köszi @anon10070209 ! :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Esetleg még ez is segíthet

és csak lazán tekerd hadd vezesse saját magát a huzal.

10 kedvelés

Köszönöm a videot!
Nagyon szép lett a tekerésed.
Nekem nem.megy.
Agyvérzést kapok lassan :smiley:
Ahol a két kis lyukon áthúzom es csinálok egy fél tekerést, na azon a kis szálon kattog állandóan a csavar ami a felső lyuk és a rúd töve közt van. Azon mindig ugrik egyet.

Nemtudom elmagyarázni jobban, és félő hogy nem is igen értitek. :confused:

6 kedvelés

Ahaaaa, látom már, hol.lehet a baj.
Lehet, hogy túlságosan vékony a huzalom?

5 kedvelés

Én általában 28ast használok, ritkábban 26ost. A 26ost könnyebb mert vastagabb, de 28ast is ugyanúgy szoktam.

7 kedvelés

Köszi fiúk :heart_eyes:
Egyre szebbek a tekeréseim, igaz, már elfogy a 10 méter is lassan, na de ez a tanulópénz :smiley:
Gyakorlok, bőven rámfér.

Köszönöm mindenkinek, aranyosak vagytok.

Jók ezek a rögtönzött házi videok, lehetne lassan egy Önök kérték kategória is :wink: nem? :smiley:

12 kedvelés

Szia, a tekerőn kiálló csavar lehet a gond. Annyira álljon ki a feje, hogy a csavar szára és a csavarfej közé beférjen a huzal. A csavart tekerd ki annyira, hogyha a feje alá bepróbálod a huzalt akkor beférjen. Nem kell hogy nagyon hézagos legyen. Gyakorlatilag amikor tekered körbe, akkor az a kis kiálló csavarszár rész vezeti a huzalt, a csavar feje pedig nem engedi belazulni.

6 kedvelés

Látni kellene azt a csavart.Elméletileg akkor is működnie kellene ha a csavar teljesen be van tekerve.

7 kedvelés

Kedves Edina
Szeritnem kezzel sokkal konyebb tekerni ha nem megy ne eroltesd szerintem folosleges csak felidegesited magad

4 kedvelés