Pirate Coil jig segítség

Sziasztok, ismét egy kis segítséget szeretnék kérni.

Előre leszögezném, hogy nem vagyok egy nagyon durván műszaki zseni vagy egy diplomás mérnök, de azért műszaki analfabéta sem. Mondjuk olyan átlagos műszaki beállítottságú.

Viszont rendeltem még anno kínából egy “Pirate Coil Jig” névre hallgató kütyüt, amit ki is akartam próbálni, abszolút nem sikerült vele értelmes dolgot összehozni, ezért eltettem, és el is felejtettem hogy van. Na most megtaláltam, és mondom kipróbálom. Sajnos továbbra sem működik, de most szeretném megfejteni a működését.

Róla lenne szó, perpill ezzel a huzallal próbálgatom:

A kit része 2.0, 2.5, 3.0 és 3.5 magos kis bigyusz, én a 2.0 és 2.5 magos átmérővel próbálkoztam. Legutóbb a 2.5-öst.

Itt jön képbe az első dilemmám. A tekerős részén 2 csavar van, és azokhoz A és B felirat tartozik. Hasonló kütyüknél ott az adott maghoz tartozó méret van. Viszont ezek ugyanolyan méretű csavarok, és azok ugyanolyan mélyen vannak. Ha így próbálom, el sem tudom indítani. Na jó, elkezdtem a csavarral játszani: jobban kitekertem, hozzámértem a coilhoz, ahhoz képest szűkebbre és tágabbra is húztam, sikertelen.

Aztán végül nagyjából megvolt a a legjobb méret (eddig), sikerült elindítani a tekerést, de a végeredmény enyhén szólva is tragikus, de inkább nézzétek meg ti, aztán én meg letagadom hogy én csináltam:

Több videót is megnéztem hasonló eszközről, pofon egyszerű(nek kéne lennie), de nekem mégsem megy.

Ha esetleg valakinek konkrétan ezzel van tapasztalata, vagy csak ötlete hogy mit csináljak, az kérem ne habozzon megosztani a titkát. Nagyon hálásan fogok köszizni :smiley:
Egyébként nem leszek szomorú, ha a tekerő része nem fog működni, mert kézzel is meg tudom hajtani ennek segítségével, és elég szép (de legalábbis a klasszik pálcika tekerősegédhez képest szebb) tekeréseket tudok csinálni.

1 kedvelés

Szia!
Nekem van ilyen is,meg másféle is,de a felső részét nem használom egyáltalán.Szerintem csak nagyon vastag szálhuzallal lehetne normálisan használni.

2 kedvelés

Csak az egyik csavar legyen az ellendarabban, az, amerre szeretnéd a menetet tekerni.

De ahogy írják is, ez a tekerősegéd inkább vastag DL huzalhoz való, a vékony superfine nem elég merev hozzá, ezt egyszerűbb kézzel tekerni ellendarab helyett. :slight_smile:

7 kedvelés

Akartam írni csak egy csavar kő.

6 kedvelés

Igaz, nem írtam, de próbáltam úgyis hogy csak egy csavar volt. Illetve próbáltam sima ni80 szálhuzallal, de akkor nem is próbálom tovább, a DL nekem nem pálya. Köszi mindenkinek :slight_smile:

3 kedvelés


Működik szálhuzallal is .

6 kedvelés

Itt egy “érdekes” videó fájl. Hátha segít.

Szálhuzallal is műxik, ahogyan @Zolika is írta. :saluting_face: :wink:

5 kedvelés

Nekem is van ilyenem.Hogy minek azt ne kèrdezzètek. :slightly_smiling_face:
Legegyszerűbb úgy használni,hogy a tekerős rèsze nem is kell.Persze kis gyakorlattal annak a használata is elsajátítható. :slightly_smiling_face:
Ha szép mikro coilt szeretnèl akkor csak ennyi a dolgod:


Levágsz 10-15cm hosszú drótot.

Átfűzöd a furaton,ès a hüvelykújjaddal leszorítod.

A másik kezed mutató ès hüvelyk újjaival összeszorítod a huzalt,elkezded szorosan egymás mellè tekerni,ès kèsz is a coil. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Igen, ezt is láttam, de nekem nem megy. De nem is lényeges, elengedtem. Köszi azért :smiley:

3 kedvelés

Pont így csinálom én is :smiley:

2 kedvelés

Nekem ilyen van tökéletes.

Egy csavart tegyél bele és az legyen süllyesztett fejű.
Sima csavarral össze is kell nyomnod,hogy szoros legyen a menet és a huzal ne pattanjon ki. A süllyesztett alá befekszik a huzal és igazitja magat.

4 kedvelés