Tekerés lépésről lépésre 😁



Szerintetek vatázhatom?

4 kedvelés

Szerintem izzíts rá. Ahol erősebben izzik, pengét nyomsz közé, miután kihűlt. Ha emiatt véletlenül túl ritka lett, még pirosan nyomd össze kerámia csipesszel. A kilógó huzal végeket egészen tőből le kell vágni. Az én mostani tekerésem minden tankomban 2 - es mag, 8 menet. De valamikor én is 3,5 átmérőn és 5-6 menettel kezdtem. Az a helyzet, hogy minél nagyobb az átmérő, annál forróbb a gőz, és gyengébbek az ízek. Viszont minél vékonyabb, annál nagyobb művészet jól bevattázni. Ennyi két mondatban a tekercs átmérők titka.

1 kedvelés

0,46 ohm nem kevés az???

A két végét befogattad? Utana vagd le a 2 végét és utána vattázd​:blush:

1 kedvelés

Azt inkább már dl -esek használnak. Mtl -re az 1 ohm körüli az ideális. De végül is a mod-od be lehet állítani akármillyen teljesítményre. Csak energia takarékosság okából az a legjobb az akkunak és a modoknak is, ahány ohmmal elektronika nélkül is ugyanannyi Wattot adna ki. Akkor kellene a legkevesebbet dolgoznia a készüléknek és százalékban a hatásfok is ott a legjobb. Akkor bírja a legtovább az akku. Bár nem tudom, aki dl -ben 200 Wattal nyomja, annak az üzemideje kb. fél perc?

1 kedvelés

Ezt most nem értem :sweat_smile:, de olyan 0.8, 1 ohm akartam volna na azt hogy kell ???

2 kedvelés

ahogy látom ez olyan 6 menet lett de 7 i menet lenne az ideális a 0,8 vagy 1 ohm között szerintem​:blush:

1 kedvelés

Letekertem és vissza a modra most 0.56 ohm mutat az már jó nem

2 kedvelés

vagy 8 menet lehet nyugodtan szerintem

Kicsit vastag a huzal. De azt is el lehet használni, ha nincs más. Én a 8 menetre akkor tértem át, amikor a kettes átmérőre kezdtem tekerni. De lehet nyugodtan a vastagabból is, ha elfér. Gyárilag olyan vastag huzalokat adnak a kazánokhoz, és olyan átmérőre tekerve, mintha dl kazán lenne, az mtl -ekhez is.

3 kedvelés

Megpobálok egy 8 menetest akkor.

1 kedvelés

ez huzaltól is meg magtól is függ amúgy milyen coil ez?

1 kedvelés

1 kedvelés

ebből 8 menet 2,5 magon lesz kb 0,7 és 0,8 ohm az jó lehet szerintem neked próbáld meg​:blush:

1 kedvelés

Csinálom, köszönöm

2 kedvelés

de ott a tekerde simán ki lehet számolni csak be kell írni a coil adatait milyen magra mennyi ga a coil és hogy milyen ellenálást szeretnél ki is számolja neked hány menet kell​:blush::wink:

1 kedvelés

A liqvid keverdére is még most jöttem rá hogy működik :rofl::grin:

2 kedvelés

Én úgy tanultam,hogy nem levágni,(mert az icikepicike darabka okozhat gondot),hanem letekerni.Úgy semmi nem marad Icikepicike sem​:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Van olyan itt,hogy tekerde.Megadod a huzal anyagát,vastagságát…megmutatja,hány menet,mennyi ohm-os lesz​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Én nem tanultam sehogy :grin: