TC üzemmód

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni a modom 3 TC módjának használatához. TC -Ni TC-Ti TC-Ss ez a három mód van. Azt sejtem, hogy ni80 titán és stainless steel kell ezekhez. De tudnátok ajánlani aki már próbálta ?Mire kell figyelni ezeknél az üzemmódoknál? Miben jobbak ezek mint a sima power mód? Megéri vele szenvedni?

Előre is köszönöm válaszokat !!

Szia!
Ajánlom figyelmedbe @Vaperina_Kinga ilyen tárgyú írását :blush:

7 kedvelés

Én 12 watton pöfékelek mtlben, idejét sem tudom mikor futottam dryhitre utoljára, részemről ez egy felesleges fícsőr. Egy rdtanál, rdanál vagy valami dl cuccnál lehet haszna, főleg egy dlnél, ahol 40-60 wattok röpködnek, ott azért egy dryhit igazi életreszóló élmény lehet. :sweat_smile:

4 kedvelés

Köszi ! Neki leselekdek :smiley:

DL-be nyomom :smiley: arcfox smoktech-től amin egy profile rdta van. :slight_smile: de még kezdő vagyok ezekben .D csak stock wotofo coilokat próbáltam.

Azt azért érdemes tudni, hogy kevés budget cucc van, ami valóban alkalmas tcre, hiába van benne a funkció, a tchez kell jó elektronika, ami pontos, szóval sok készülékbe kvázi dísznek van. De próbalkozni ettől még lehet vele, persze.

1 kedvelés

ha az arcfox budget-nek számít, akkor mi az mod ami pro ? :smiley: high end vagy hívjuk akárhogy is

A Ni az NEM Ni80Ni200. Ni80 nem jó TC-re​:flushed:

2 kedvelés

Mint írtam nem tczek, így azt sem tudom megmondani mi a jó. Csak emlékszem, hogy olvastam már ítt is, hogy nem minden mod kezeli jól a tct, hiába van benne a funkció. Ki kell próbálni és kiderül.

1 kedvelés

Mondom még most ismerkedek ezzel. Az sem teljesen világos, hogy mik ezek kategóriák likvihallon, hogy ellenálláshuzal, kiszerelt ellenálláshuzal , előre tekert ellenálláshuzal(ez mondjuk világos).

Szerintem ebben az esetben még olvasgassál, itt is van sok cikk Kingától mindenféle témákban, a tc egy haladó szint.

Huzalok pölö

A kiszerelt huzal az szerintem csak annyi, hogy nem gyári csomagolásban kapsz x métert, hanem a bolt megveszi nagy tételben és kiporciózza és úgy adja el.

4 kedvelés

https://vaperina.cc/t/na-mizu-ki-mit-csinal/24489/722?u=gumikacsa
Még egy olvasnivaló. Valahol neked is el kell kezdeni :smiley:
Az előre tekert az akkor adja magát. A kiszerelt egy adott méretű huzal(~3-10m kiszerelésfüggő) a spulnin a gyártó matricája,miegymás. A sima ellenálláshuzalt pedig méterre kapod, lemérik,levágják,feltekerik neked valamire. De végül is ugyanaz​:grin:

És hogy az eredeti kérdésedre is válaszoljak-
Megéri vele szenvedni? Nekem meg​:+1:Szenvedni, azt nem kell vele, megtekered, gombot nyom,működik. Ennyi.
A tisztességes elektronika viszont kell hozzá.

6 kedvelés

Köszönöm ! Valamiért azt gondotlam, (megkérdeztem a chatgpt xDDD) , hogy ellenálláshuzal-nál már adott az ellenállás, másiknál viszont attól függ, hogy tekerem fel. Gyorsan rájöttem, hogy AI nem nagyon fog tudni ebben segíteni :smiley: Úgy halottam, hogy ha így veszem a huzalt méterre, akkor ellenálás attól függ, hogy tekerem fel? Vagy valalmi hasonló :smiley: egyenlrőe marad az előre tekert megoldás

Alapvetően a huzal hossza(ebből adódóan a tekerések száma+magátmérő) határozza meg a kész tekerésed ellenállását. A saját tekeréssel sokkal szabadabban tudsz játszani, jobban tudsz igazodni az adott tank igényeihez. De a készből is lehet levenni/ rátekerni még 1-2 menetet.
Próbálgasd, majd kialakul :smiley:

1 kedvelés

Jól hangzik nagyon ! :smiley: Köszönöm segítséget ! (MINDENKINEK). Ha már ennyire nagyon jó vagy ebben , azt nem tudod, hogy mitől lehet az, hogy szivás után kicsit köhögtet? Nem égett, ráadásul frissen épített. Okozhatja a liquid esetleg? Meg ha egy ideig nem szívok, bele az első szívásnál pukkan eggyet.

Ha pukkan, akkor vsz. nem tökéletes a vattázás, minimálisan folyik, esetleg a lecsorgó kondenzt csapja fel első slukknál. Köhögtetésről látatlanban nem nyilatkoznék.(milyen leves,aroma,pg-vg arány,milyen tekerés,hány Ω/W/C°, nem túl meleg?, levegő,miegymás)

50/50-es likvihallról, ott pedig csak egy féle alaplé van. Az aroma az https://liquidhall.com/aroma-koncentratumok/francia-koncentratumok/a-n-l-3/a-n-l-oni-green-edition-concentrate-30ml ez. Mesh lap van benne most 0.19 ohm-ot ír a mod és 41 watton van jelenleg. Hőfokról fogalmam nincs. Levegőzés telejsen nyitva van a profileon. Nem tudom pontosan melyik mesh lap mert havertól kértem, enyém elfogyott. De kutatás alapján erre tippelek : https://www.wotofo.com/products/mesh-style-coil-10pcs?variant=40414893080748

Akkor a végeredmény PG többletes leves, mesh-DL, ráadásul Oni(én marha, az elsű keverésemet lazán meglöktem belőle 8%-ra, én is köhögtem :rofl:).

Kb minden összetevő a köhögés oka. :sweat_smile:

1 kedvelés

Ki tudnád esetleg fejteni nekem? :smiley: de nem akarlak fárasztani ezzel, csak ha érzel erőt hozzá :smiley: mert ebből nagy hirtelensemmit sem fogtam fel :confused: