Tudtok ajánlani jó TC modot?

Sziasztok. Gondom az ,hogy új módot keressek és ide írok tudtok jó módot ami rendesen tudja a tc módot. Két termék van most nekem .Voopoo Vmate 200W TC és egy Joyetech ESPION Tour 220W TC.A két tank amit használok : Vapefly Brunhilde MTL RTA és egy Innokin ares 2 mtl rta.Joyetech ESPION Tour 220W TC ami miatt új modot .Egyszerüen bármelyik tankot belerakom , tc -re rakom néha 5 percig is meg tarja néha 1 slukk után magától átvált vv 1ohm-os modra.A voopoo tartja a beállítást bármeddig . A tc mod kell mert a két tank csak ezzel adja át az ízt nekem igazán.Ni80 és ss316 coilt használok.

Szia József. 1.5 ohm után vissza ugrik a mod wattra. A változó, meleg ellenállást is bele kell kalkulálni. Tehát ha 1.4 ohmra tekertél, az elmászhat izzításkor akár 1.6-1.7 ohmig is. Ekkor már vissza is megy watt módba. Én 1 ohmra, vagy max 1.2 ohmra tekernék, ha TC-zni akarnék. A legjobbak TC-ben azok a Lost Vape modok.

Jut eszembe, lezártad az ellenállást TC-ben?

4 kedvelés

A Geekvape Solo-ban is elég jól működik szerintem.

3 kedvelés

Lehet hülyeség,hogy felvetem,mert estleg tudod,de e két huzaltipus közül,csak az ss-el tudsz tc-ni,ni80-al nem!

4 kedvelés

Szia, tc-ben mért kell lezárni az ellenállást?
Még nem használtam ezt a módot.

1 kedvelés

Szia. Mert a modok többségében a TC 1.5 ohmig kezeli a tekercseket. Ennek közé van a hőmérsékletnek is. Azt mondták nekem annó, hogy 1.5 ohm felett már túl forró lenne maximális celaiussal. Így a mod visszavált Power/VW módusba, ha 1.5 lesz az ellenállás. A hideg ellenállás az amit mutat a mod, ha épp nem izzitasz, a meleg ellenállás az az érték amit mutat a mod izzitás közben. A meleg ellenállás mindig több mint a hideg, és pont ezért kell lezárni az ellenállást, hogy a mod ne váltson vissza Powerbe. Egyébként ahogy kokszosodik a tekercs úgy mászik feljebb az ellenállás. Ez egy természetes folyamat, a koksz teszi. És úgy is elmászhat 1.5-ig, ha már kokszos.

2 kedvelés

Sztem azért kell a szobahőmérsékletű tekercset lezárni,mert a modnak kell egy viszonyítási alap,a mod a tekercs ellenállásából számolja a hőmérsékletét és ahogy Kinga is írta az nem egy állandó érték az izzítás folyamán,ezért szobahőmérsékleten lezárjuk az ellenállás és ehhez képest már tud rendesen számolni a mod,remélem érthető!Az 1.5 ohm-ig tc-hető már egy más kérdés ami legtöbb modra igaz is.

2 kedvelés

Az egyik 0,9ohm a másik 1.03 ohm ra van tekerve

Hoho azt nem tudom mert nem is hallottam ilyenről.Mi az lezárás?

Most néztem meg. A Vmate-en (nekem is van, átnéztem a menüt) nincs TC alatt lezárás. :flushed: Meglepő mert amúgy szokott lenni. De így, hogy 1 ohm körül vagy, így marad a huzal. :thinking: Nekem nem lépett ki TC-ből.

3 kedvelés

Na ezt kipróbálom. De a lakat nekem lezárta az egész modot. :smiley:

Szerk.: Átírtam a tekercs ohm értékét. :smiley:

1 kedvelés

Így már értem. :slight_smile: Köszönjük. Én nem TC-zek, mert nem nyújtott többet. Még a Vmate-en nem próbáltam le, pedig szoktam. :confused: A Too-n is most néztem. Azon is ilyen. Látszik rég TC-ztem. :smiley: Talán a Vsticking-el próbáltam utoljára úgy 1 éve. :thinking:

3 kedvelés

Az a baj ezzel a liveban kibeszéljük András,hogy túl kevesen tc-nek és kevés pontos válasz születne,mert a nem tudom pontosan,de úgy hallottam,hogy…nem válasz,mint a mechák és mecházók is le lettek zárva azzal,hogy veszélyes és kúlcscsomótól felrobban,meg hasonlók,de normális válaszok nem nagyon születtek,mert nem használják a résztvevők,hogy is beszélhetnének róla,én sem magyarázok meg valamit amit nem tapasztalok meg előtte,hogy működik vagy sem,én pl szoktam tc-ni más tipusú modokkal,ez nem mod függő,ha tudja a mod a tc-modot persze,az már más kérdés,hogy az adott mod-on,hogy kell helyesen beállítani!Tc-ben szobahőmérsékletű ellenállást kell lezárni ami lehet ni200,titán és ss anyagú és meg kell adni a hőmérsékletet ami főlé nem szeretnénk,ha menne,nagyjából ennyi,enjoy.
Am saját tapasztalat,hogy nagyobb élményt nem nyújt sem ízben sem gőzben,gőz és kazán forróság ellen kiválló választás!

4 kedvelés

Ez így van sajnos,2 ugyanolyan mod-on,amiknél kb.1/2 év gyártás a különbség és ugyanaz az rta-val tesztelve,ugyanaz a tekerés stb…,mégis más picit a vape élmény!Szval igazából még márkán és tipuson belül is van sokszor szórás!

2 kedvelés

A TC arra van, hogy ne égjen meg a vatta. Tehát a Celsius-ban is és Fahrenheit-ben is addig lehet mod által elmenni, addig az értékig ami a vatták gyulladáspontja alatti érték. Azért kéne jobb ízt nyújtaniuk, mert nem 4-500 fokok mennek a vattára, hanem max 315 celsiusfok (600 Fahreinheit). Ha VW módban vagy, akkor simán ráengedi a 400 fokot a tekercsre a 15 watt is. Ezért ég meg a vatta. A VW módus meg annyi fokra van kalibrálva ami a huzal olvadáspontja alatti érték. A modok figyelik a huzal együtthatóját is. Ezért van az, ha Nikkel TC-be tenném az SS huzalt kitenne watt módba. Régen a VTC Mini csinált ilyet. Nem tudom a mai modok képesek e rá. Lehet mindjárt kipróbálom. :grinning:

4 kedvelés

@Andras_Barton

Középső értéket ,hogy állitottad be?Egyszer sikerült soha többet.A másik kérdésem amikor megvettem Voopoo Vmate 200W TC 3 hónapja a Celsius-ra állitottam s Fahrenheit-t.Nem találom hogy tudom vissza állitani.Harmadik kérdésem mindenkihez szól . 2 nap után azt vettem észre a Antimatter xenon alap íz és a Őszibaracknak (flavour) mosogatószer utó ize van.Ma reggel azt vettem észre amikor felkeltem,hogy olyan érzésem volt ég a tüdöm enyhén.Ennek köze van ha tc modba használom?. Amikel probáltam:
Creation Cat Super Koolada
Funky Monkey-almás pite
Őszibarack (flavour)
Sárgabarack (flavour)
Alaplé 50/50
Euliquid - Nikotin Booster 50/50 10ml - 20mg
Ultra Bio Nikotin Shot 50/50 20mg.Nikotin szint 8mg lett,mentol 3% volt.Ez aroma gond vagy nikotin,mentol gond?Remélem ezzek után már csak akkor kell írnom amikor minden jó :blush: :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Lehetséges az aromáknál az jobb ami drágább?Milyen fajta aromákat használtok:Shortfill, tp,longfill, S’N’V aroma .

Pedig profinak tűnik András!

2 kedvelés

Lehet, hogy igazad van Attila.:wink::smiley::smiley: De jól tolta, ez a lényeg.

4 kedvelés

Nos, a gyűjteményt elnézve, ha egy óra múlva lenne kint az első, az is késő lenne. :wink:

4 kedvelés