TC vagy VW és flakon vásárlás

Régebb óta Ni80 28GA huzalt használok, gondolkodtam, hogy próbáljam-e meg a TC-t.
Érdemes vele vacakolni, ad annyival többet, mint a Ni80 VW módban?
Természetesen minőségi elektronikára gondolok, például egy Dicodesre.

Flakonok.
Néztem a Chubby Gorilla flakonokat, a 60ml bőven elég lenne nekem.
Van sima és soft(puha) változata is a flakonnak.
Valaki próbálta már ezeket?
A puha változat felé húzok, de nincs tapasztalatom ebben a méretben egyikkel sem.
Egy szűkösebb MTL kazánba is normálisan bele lehet tölteni velük a liquidet? pl. Dvarw MTL-be?

Huzalok
Vandy Vape huzal nincs raktáron a legtöbb helyen, korábban ezt használtam.
A Vape42-nél kapható huzal is jó minőségű és a geekvape huzalok is?https://vape42.hu/termek/ni80_28ga_03mm_ellenallashuzal_10m_.html

A. Dvarwba szerintem bármivel bele lehet önteni. Én 500ml-es flakonból is töltöttem :joy:

2 kedvelés

A huzal kínai,teszi a dolgát de a Zivipfes pontosabb,és tisztább ! :smiling_face:

1 kedvelés

Köszi, akkor a huzallal kapcsolatosan be kell szállnom valaki mellé pl. egy tisvapo rendelésbe.
Meglátom még ki mit mond a flakonra, meg a TC-re esetleg.

Rendelj a gyártótól,nem függesz senkitől :stuck_out_tongue_winking_eye:nem egy ökör ára a szállítás :stuck_out_tongue_winking_eye:de ahogy jónak látod.

2 kedvelés

megnézem, köszi.

Néztem a gyártó oldalát, van ám választék.
Meg egy nagyobb tekercs meglepően kedvező.
50m-es Ni80 28GA pl. 9,2€ csak.
Milyen típusú huzalt használsz egyébként?

28,30 ga kanthal :blush:

Flakonból egyértelműen a puha falú, ezek a mini PET palackok nem épp az örökkévalóságnak szólnak, érzésre is olyan, mint egy üres kólásüveget ropogtatni​:face_with_diagonal_mouth:
A TC nem feltétlenül ad hozzá annyit, de megéri vele “vesződni”. Igazából nem egy bonyolult valami ez se, megtekered, belerak,megy. Inkább más picit, sokkal állandóbb és egyenletesebb valami érzésre, mint a VW. Ezt nagyjából ki lehet hozni VW módból is, egyéni teljesítménygörbékkel- na ezt spórolod meg vele.
Egyébként inkább 1 tisztességes mod jó elektronikával, mint 3 olcsó kacat helyette. Hosszú távon meghálálja magát :grin:

7 kedvelés

Csak szemléltetésként a kemény és a puha flakon közti különbség. Nagyjából 1 idősek.


3 kedvelés

Én a tcvel nem küzdök, viszont ha már dánieled van, a preheatet kapcsold be, az odabsz rendesen, egész más lesz az érzés.

1 kedvelés

csak a széles beöntőnyílás szól a 120ml-es chubby mellett

Igen csekély előny ez…

nálam hatalmas pro…mivel a L-es kumulus-os alaplevesflakonból tölcsér nélkül tölthetem fel. Bár így jobban belegondolva lehet a nagyon szűknyílású flakon is tölthető a kialakítás miatt :thinking: Na, majd beszerzek egyet.

Szia!

Úgy tapasztaltam, hogy a tc mode megnöveli a huzal és különösen a vatta élettartamát. Mivel a tekerés hőmérséklete a szabályzott, maximált, ezért leginkább a láncslukkolások kedvelőinek jelenthet hosszútávú megoldást. Nincs hőmegfutás, gyorsabban hűl a drót, a hosszabb slukkok sem égetik el vattát. Jó paraméterezéssel, megnyugtató érzés hosszan és sokszor rányomni a tűzgombra…és csak nyomod, csak nyomod…aztán megint…:kissing_smiling_eyes::thought_balloon::thought_balloon::thought_balloon::thought_balloon::thought_balloon::thought_balloon::

image
(…és csak a kokszolás mértéke szab gátat a tekerés élettartamának.:star_struck:)

3 kedvelés

Flakon:

Rendben, köszönöm mindenkinek.
A Soft flakon fele húztam alapból is, keményem már volt valami vacak kínaiból, borzalmas volt kinyomni belőle a levest.
Jelenleg egyszerű noname soft flakont használok, de teszek egy próbát a soft gorillával.
Ha nem válik be, akkor visszatérek a noname csőrös soft flakonokhoz.
Mondjuk ebbe a kicsi nyílásba ami a noname csőrös flakonomnak van én betöltöm a gyógyszertári barna üvegből az alapot, nem ment még félre.

TC:
Annyira én sem szeretnék foglalkozni TC-vel továbbra sem, csak egyszer-egyszer előjön a gondolataimban. :grinning:
Jelenleg még nincs meg a Dani, annyira nem sürgős, és áprilisra ígérte a webshop.
Ami késik nem múlik.
Ettől függetlenül azért egy SS huzalt berendelek, hogyha mégis, azért lehet kipróbálom.

2 kedvelés

https://www.aromaparadise.hu/100ml-es-puhaovalis-ures-flakon
eddig a legjobban használható volt.

6 kedvelés

TC

Akkor picit átfogalmazom. Ha nincs alá megfelelő hardver, csak ezért beleönteni egy rakás pénzt nem éri meg. Lehet élni nélküle . Ha viszont a gép adott, ne hagyd ki. Jó, kényelmes, ízben tud változást hozni. És nem atomfizika ez sem, csak elsőre tűnik soknak az infoáradat.

3 kedvelés

Rettentően felszaladt ez a TC vonal az utóbbi 2 hétben. Vajon van ennek köze a meredeken emelkedő danik számához…:thinking::thinking::thinking::thinking:
:face_with_hand_over_mouth:

Hájpahájpa. :rofl: