Tc-mód bénázgatás :d

Sziasztok !

Végre megjött a ss316 coil és ki próbáltam a tc-ss módot arcfoxomon. Ami fura, hogy elv 0.4 ohm a coil. Mivel kettőt tettem bele rdta-ba feleződik ugyebár ah jo ltudom szóval 0.2 ohm nak kéne lenni. Aalapból 0.26 nak ismerte fel a mod de tudom álltiani egy tartományon belül igy 0.21 ig le tudta mvinni. Viszont tc módban így kb semmi nem jön készülékből, pedig 200 fokra állítottam az ellenállás is bevanb állitva. ezen kivül még wattage-t tudom állítani ebbe na módban is amit nem is értek mert elvileg nem kéne ebben a módban. Ha felviszem 0.26-ra ellenállást akkor viszont már jön belőle szépen. Most ez mod hibája lehet ? Érdemes lenne írnom nekik, hogy küldjenek valami firmware javítást? Vagy valamit nem jól állítok be?

200° nagyon az alja tekerd feljebb 220-ra minimum :grin:
És egyébkènt el is éri azt a 200°-ot? Hány W-ot eresztettél rá?

Ilyen durva DL-nél mehet 250-ig is, bár szerintem nem lesz olyan mint wattban. De épp pár napja beszéltük a DL-es TC-zést. Én nem vagyok benne biztos, hogy jó lesz, ezért várom a cáfolatot! :grin:

250-en, ha épp jól működik, melengető érzés lesz​:grin:

Na, kicsit bővebben… Dehogynem kéne W értéket állítanod, azt meg kell adni szerencsétlen modnak, milyen teljesítménnyel fűtse azt a tekerést, amíg el nem éri a beállított hőmérsékletet. A TC ebből szabályoz le, mikor ténylegesen eléri, ezt az ellenállás válotozásából számolja. Pont ezért ne babráld az alap hideg ellenállást, többet ront a helyzeten, mint amennyit segíthetne… 2 lehetőséged van: vagy szarul mér a mod v. nem annyi az ellenállás, mint amennyinek papíron nevesítve van. Vagy is-is. És nem nagyon fogod tudni kitalálni, hogy melyik az aktuális, élő helyzet. Szóval legalább azt ne állítsd el, nem segít.

Nem hiszem, hogy túl forró lenne, mivel van hűtés is gondolom, dual DL-nél kell, muszáj. Nekem MTL-ben szokott 230 körül megállni a hőfok. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hol lesz a jó beállítás. :blush:

Pedig pont az lenne a lényeg, nem fűt túl,de nem engedi kihülni se :smiley: Azért dual rdta elég erős első kísérletnek.
@denetulgyakran W= amivel vw módban használnád +20-25% vagy ha a mod tud előfűtést, akkor azt tekerd fel jó alaposan, adj neki 220°-ot, mérj újra egy hideg ellenállást, és próba. Meglátjuk mi lesz :grin:

Így van, tartania kell a hőfokot. Egyre kíváncsibb vagyok. Merész dolog a dual DL. :grin:

Dl. - ben a TC mód annyiban felesleges, hogy nyilván mintha levegőt vennél, így a levegő nyílás úgy is nyitva lesz. Ergó hűti rendesen a normálisan felépített coilt. Szinte mindegy hogy hány másodpercig szívod, úgy is hűti, nem lesz egyre melegebb.
Mikor MTL ezel persze egy dupla sukknál vagy hosszabb, elnyújtottnál a TC segít biztos az egyenletes hőfok és élmény elérésében.

Gyakorlatilag nagyon alacsony ellenéállásnál kéri a wattot/ hőfokot…
De a tc ben azt a hőfokot amit elkér, az ténylegesen meleg vagy forró lesz.
Valahogy ha tc znél úgy kellene megcsinálni, hogy magasabb ellenállás legyen mint az ilyen 0,5 alatti.
Az én ősanyámat tc ben használom de 0,6 felettit tekerek neki singliben :smiley:

Szóval igen… A dual dl dupla coilos alacsony ellenállás kicsit valóban olyan kapufa félének tűnik TC módban.

1 kedvelés

Szia !

Nem volt annyira jó :smiley: főleg hogy modom összevissza változgatta ellenállást. Most megpróbálom single be. Én nagyon nem értem, ezt watt volt ohm amper calculatort amik neten vannak. Két 18650 3000m Ah akksi van modban 3.7 v van rájuk írva. Most akkor kalkulátornál 3.7 v meg 3 A kéne megadnom meg 0.4 ohm ellenállást és amit kidob watt értéket az a jó nekem? Vagy dupla akksi miatt nem duplázódnak értékek? 2 x 3.7 v =7.4 v-ot kell beírni meg 6 ampert ?

Szia. Olyan hú de jó nem lesz DL-ben. Viszont a tekerde nem kér akku specifikációkat, csak a tekercsed típusát, vastagságát, magátmérőt, tekercsek számát stb kéri. Ad egy ajánlást, ami nem kőbe vésendő dolog, csak egy ajánlás, hogy maxra töltött akkuval mennyit kéne adni neki.

6 kedvelés

Köszönöm :slight_smile: ! Sajnos TC mode nem sikerül nekem.

TC-ben ha nem veszem fel ellenállást 0.4 ről 0.43-ra akkor kb semmi nem jön, nagyon minimálisan látszik kis füst. Ha fel is rakom beleszívok egyszer akkor jó, utána 3-4 szer hiába nyomom fire gombot, nem történik semmi, majd utána 5 ikre kb megint működik. Egyenlőre marad normál mód :smiley: lehet ez a mod egy forintot nem ér. Amúgysem dicsérgetik a smok-ot :smiley:

Köszi linkeket !

Még annyit kérdeznék, hogy tudnál esetleg ajánlani jó mod-ot? profile rdta-t használok. Ahhoz kéne valami, mert ebben smok-ban csalodtam kicsit :smiley:

Sziasztok !

Ha az akksi IMR 18650 3000 mAh 3.7 V akkor A az 30 a kisülési áram ?

Itt próbáltam informálódni de összezavart. :confused:

azt a gyártó tudja. Ha ismerjük a tekerésed elenállását ki lehet számolni jó e az aksid hozzá…

Szia ! Hát az mindig más :smiley: még tesztelgetem. De általában 0.15 és 0.3 között szokott lenni ellenállásom a mod szerint. Van 0.5 ohm , abból kettőt rakok be , hogy felezzem ellenállást. De most pl 0.26 quad core fused claptont tettem bele, de csak egyet, mert 0.13 nagyon kevésnek tűnt. Így is 0.3 ohm-nak ismerte fel a mod, de át tudom állítani így sikerült 0.26-ra tenni.

ezekhez at ellenállásokhoz 4 akkus erömű kell…számomra értelmezhetetlen a használatuk… :no_good_man:

Te mit használsz? MTL-t? Nekem csak két akksi van :smiley: Működik így is csak gondolom hamarabb fog behalni. Amikor vettem ezeket még fogalmam nem volt, hogy ez ennyire bonyolult tud lenni. Pedig ki akartam próbálni, hogy én tekerjem fel a huzalt, de lehet az már túl hard fokozat. De akkor ezek szerint tudni kellett volna előre, hogy majd milyen ellenállással fogom használni és ahhoz kiválasztani az akksit? Amúgy nem használom csak 40-50 -60 watton, pedig elvileg 220w-ig állítható annak már én se látom értelmét.

Igen MTL…egy napot elvagy 2 aksival?
Semmi ördögi dolog nincs a tekerésbe…

1 kedvelés

Szia ! Ha mindenképp dl-ben tolnád tc-vel, akkor én az evolve dna lapkakészlettel rendelkező modokat ajánlanám, abból is a 75c-től felfelé. Na abban nem fogsz csalódni ha tc-zel. Én ss430-as huzalokat használok mtl-re tc-ben. 0,16; 0,20; és 0,25mm. Ezek olyan vékonyak és nyeklik nyaklik, hogyha nem tekerem meg a csavarok körül a huzalszálat mielőtt lecsavarnám akkor kicsúsznak és olyankor mutatta össze vissza az ellenállás értéket a mod, mint nálad.

1 kedvelés