Tanács kérés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek mtl tekeréshez!Kb 4 hónapja tértem át a vape világába.Jelenleg DL vonalon mozgok de szeretném kipróbálni az MTL vonalat is.Vettem egy Innokin Ares 2 MTL RTA tankot.És ehez szeretném magam tekerni a tekerést de nem igazán vagyok benne jártas,ebben szeretném kérni a segítségeteket.Milyen huzalt ajánlotok hozzá,hány tekerés kell rá,lehetőleg 3mm-es mag átmérőben gondolkodom,de minden tanácsot szivesen fogadok.A cél kb 1ohm ellenálás lenne! Nem vagyok allergiás a fémekre ha ez számit valamit.Ahogy nézem a csoportot ti nagyon profik vagytok az MTL világában ezért is mertem tőletek tanácsot kérni remélem nem probléma.A segitséget előre is köszönöm.

Az 1 ohm ellenállást engedd el még az elején, nincs igazán jelentősége, levegőlyuk méretéhez igazítva tekerj. 28ga ss/ni80/A1 tetszés szerint, vagy ha ragaszkodsz a claptonhoz 28/40.
Részemröl inkább kerek drót párti vagyok(microcoil), de majd jönnek mindjárt a hézagos tekerés meg a clapton-hívők​:grin:

Szerk.
És itt a kolléga alattam meg is oldotta​:slightly_smiling_face: Lusta voltam(a kereső jó haver!)

1 kedvelés

Egynek itt is van pár okosság:

De a kereső.még tuti dob.

Elég megosztó tank.

2 kedvelés

Szia! Mielőtt bármit tanácsolnék, olvasgassál itt: Vape huzalok: Kanthal, Nichrome, SS Rozsdamentes acél és egyéb és tekerd meg az ebbe kitöltött adatok szerint: https://diy.vaperina.cc/tekerde/
Egyébként nem kell túl ragozni: Az 1 ohm mindenféle táblázat és számolás nélkül adódik a fent említett vastagságon kanthal: 5 NI80: 7 SS: 8 menet körüli tekerésekből.

1 kedvelés

Adódik,de fölösleges. Ha nem mecházol, a mod megoldja.(azok a régi szép idők, mikor még fiatalok voltunk​:joy:)

Akkor is mecháznék, ha milliárdos lennék. Esküszöm, jobb az ízük. De egyébként csóró vagyok. A döglött modok automatikusan átalakulnak mechanikussá nálam. Elektronika szemétbe, 10 Ampert tudó mikrókapcsoló be. USB helyett esetleg más szabványú töltő csatlakozó. Töltő elektronika kívül a házon, de benne is maradhat, ha van elég hely.
Amúgy az intelligens elektronika fél ohmmal is jól muzsikál. Amelyiknél meg is bízok a TC -ben: az a Teslacigs Poker, A Swag néha csak 80 foknál kikapcsol TC-n, vagy 300-ra kell állítani, vagy csalni a TCR beállításon, vagy Swaggal soha nem TC, csak Watt módot használni. Innokin Z80 se tud állítólag TC-t de a beállított Wattot akárhány ohmra tudja kezelni mind.

1 kedvelés

A swag gyalázat TC tetén. Nem arra való

3 kedvelés

Szokásos tekerést tettem bele, 28ga huzal ni80, 2.5 magon 6 karika, meg super sorb vatta.
Th, gőz volt, az ízeket az istennek se adja.
Vigyázz vele hogy a vatta ne feküdjön rá a lapra mert megolyik. Amúgy is, de akkor nagyon.

Az Ares 2-ben (volt nálam) én 2es maggal és kevesebb vattával próbálkoznék. Szerintem 2.5ös magra tekerve már meleg a gőze, bár ez szubjektív. Lehet csak nekem tűnt annak. :slightly_smiling_face: Ugyanaz van mint a Berserker V2 esetében, ha sok a vatta ízvesztés van. Ajánlok egy cikket: A laza vattázást is lehet jól csinálni

3 kedvelés

Köszönöm a segitséget.