Ares 2 tekerés

Sziasztok!
Eddig előtekert huzalokat használtam, most eljutottam a saját tekerésig. Olvasgattam tapasztalatokat ki hogy milyet teker. Van egy 28ga kanthal huzalom, az írogatták hogy 7 menettel- 3as magátmérővel 15-18 wattal mennyire jó, nah gondoltam kipróbálom. Megtekertem 7 menettel és a mod szerint 1.96 ohm, ha jól sejtem ez nem az igazi 15 wattal… Légyszi help, a tekerdével néztem de a célzott ohmhoz 2,5 menet kellene. Ez reális vagy béna vagyok?

2 kedvelés

Szia .
Próbáld meg 2.5 magon 5-6 karikával vattát ritkítsd meg és engedd le rendesen az aljáig olyan 15 watt max-ig :blush:

3 kedvelés

Mennyi lett volna a célzott ellenálás?Ares-em nem volt ugyan,de az egy MTL RTA.Azokba túl nagy a 3-mas mag.Én sokat használom ezt a fajta huzalt.2,5-ös mag,5 karika,az 1 Ohm körüli lesz.

3 kedvelés

1 ohm alattira gondoltam, de most hogy néztem a 15 w inkább 1ohm feletti

Azért akartam a 3as magot mert állítólag jobb az íz. valahogy mióta megvan nem voltam az ízekkel megelégedve, nem elég intenzívek.

Nah kipróbáltam 3as magon 5 menettel, az íz vissza adás egész jó, sajnos… Rendeltem egy aromát ami nagyon szimpinek tűnt de majdnem elhánytam magam tőlle :smile:

Sok-sok próbálkozás után a gyári ajánlás jött be 26 ga kanthal A1 2.5 mellékelt menetes tekerősegéden 6 menet. Minden levegőző maxra nyitva 16watton nekem ez működik. A levegőt meg majd finomhangolod ha kell.

7 kedvelés

Az ízek ezzel a koncepcióval jbbak? lehet be rendelek abból is. igaz most egy ss136l fused clapton huzalt rendeltem, de végülis így próbálom énis végig mi a jó :smiley:

Kölcsön van nálam egy ares2. igazándiból végleges kölcsönzés :rofl: Vissza is akartam adni mert nem jött be, nekem nagyon szűk levegőzősnek tűnt. Aztán telt az idő, most is használom, de a legszűkebb levegő nyílással. Változott az ízlésem bizonyára, de jobban is össze tudok hasonlítani dolgokat. Ahogy én észre vettem, ebbe az ares2-be nagyon nem mindegy, hogy mit töltünk. Al Carlo Vivid Tea nekem nagyon bejött benne. Viszont rátaláltam az ELF mango snv aromára, ami nagyon bejött. Megtöltöttem utóbbival. Semmi ízt nem éreztem. Azt hittem először, hogy megdöglött az aroma, de töltöttem a Bishop-ba, ott megvolt az íz. Próbáltam más tekerést, összenyomott mikrocoilt, széthúzottat, kanthal, ss huzalt, más vattát, kicsi eltérések voltak. Az igazi változás, hogy mit töltök bele… Szerintem én is csatlakozok azokhoz, akik dedikát tankot használnak különféle aromákra :slight_smile: Ez a tank szerintem olyan. Meg is magyarázza a szélsőséges tábort, hogy valakik szerint nagyon jó, valakik szerint meg nagyon rosz. Nagyon aromafüggő szerintem, nem a tekerés. A tekerés szerintem finomhangolni, tökéletesíteni az eredményt, ha van hozzá egy jó aroma, ami jól beválik benne…

Mi lett végül ennek az eredménye,mi vált be neked?

igazán megoldás nem született, vagyis de mert vettem egy másik tankot :smiley: Amúgy érdekes mert a vivid tea nekem is bejött az aresban.