Segítség kérés

Sziasztok.
Adott egy kezdő, jelen esetben én, aki nem rég ~2 hete kezdte a vapelést. Rengeteg problémám és kérdésem van ami fel szeretnék tenni, hátha itt megkapom rájuk a választ. Bevásároltam rendesen mindenből rengeteg aromát alaplevet stbstb. Gépnek megvettem a Vaporesso SWAG II kitet amivel problémám akadt, hogy folyt a levegőzésnél. A support ahonnan vásároltam nem nagyon foglalkozott velem így videók és tanácsok alapján beszereztem egy ZEUS X-et /sima nem mesh/. Gondjaim ezzel is vannak viszont 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az én hozzá nemértőségem miatt. A létező összes külföldi fórumot és videót elolvastam minden tippet kipróbáltam mire ráakadtam a vaperinára. Egyenlőre ennyit rólam, most feltenném a kérdéseimet.

  1. Zeus:
    -Mitől lehetséges, hogy szívás közben alig vagy egyáltalán nem érzek ízeket?
    -Miért van az, hogy bármit is kipróbáltam /dupla mennyiségű vatta, single és dual építés, pipa szűrő a driptipbe, 50-50 70-30 alaplé/ mégis köpködi vagy szívás közben liquid jut a számba? Elég tetemes mennyiségben és zavaróan.
  2. NRG PE gyári tank
  • Gyári porlasztóval 40 watt felett már nagyon éget a gőz nem is tudok beleszívni . (0.15 ohm 50-75w ajánlott teljesítmény) (levegőzés maxra van állítva)
  • Mitől folyhat a tank?
    Előre is köszönöm, ha bárki tud segíteni bármelyik kérdésemben.
3 kedvelés

Szia behívom a @halado_csoport és a @dl_csoport ot hátha vannak köztük akik találkoztak már a problémával és tudnak segíteni.

4 kedvelés

Szia.
Üdv nálunk :wink:

Nekem akkor köpköd a Zeusom, ha majdnem teletöltöm a tankot. Valamint ha túl nagyra van állitva a levegő, akkor is kapok a számba rendesen. Ezért az első pár szivásnál (8-10) szűkitek a levegőn, majd nagyobbra veszem.
Próbáld igy, hátha…
De jönnek majd a profik, fognak neked jókat irni.

6 kedvelés

Én használok mesh lapos tankot hasonlo para méterek mellett 0.15-0.20 ohm hiába az adott ajánlott watt nekem se kellemes ez mindenkinek változo dolog igy én is kissebb watton hajtom izekre meg vannak tankok amik nem az iz vissza adás bajnokai illetve most az se világos hogy a liqvidet te keverted vagy kész cumo mert az elsönél van érési idö is gyári porinál ellenörizni kell a tömitéseket illetve hogy rendesen össze lett rakva nem megtépve derendesen bele tekerve

4 kedvelés

Saját épitésnél viszont a tekerés pozicionálása lényeges az iz és a th hatás miatt

4 kedvelés

Szia üdvözöllek.
Csak a saját tapasztalatom tudom elmondani, neked. De hátha.
Az NRG tankokban csak 0,5ohm kerámia pori jó (szerintem) az nem folyik 50/50 és 70/30al sem.
Ízre magasan veri a többi porit mellesleg nem egy Watt zabáló, 35 Watton ketyeg.
A Zeust próbáltam én is sok módon tekerni de single-be a tuti. (nekem legalábbis)
Úgy nem köpködött, viszont a felső levegőzés miatt nagy az íz vesztés. Pedig 10-15%ban kevertem Fool Moun-os aromát ami bitang ízes és édes. Igazi kokszolós liquidek.
Nekem nem sokáig ült a polcon (ment a háztól) mert nem lett egy favorit. Pont az íz vissza adása végett.
De nem vagyunk egyformák ez csak az én véleményem volt.
Üdv. Kitartás!

4 kedvelés

Elfelejtettem irni, én is single-ben használom.
És valóban… tényleg nem az izéről hires tank számomra sem, de olyan szépen mutat a piros tank a piros modomon :heart:

5 kedvelés

Én is egyet értek Norbival, nekem is csak a kerámia porlasztó volt jó az NRG be, alacsonyabb Watton tudod használni és nincs meleg gőze, nekem folyni nem folytak, de az NRG 0,5 ohmos Porival 25Watt körül adta az első hűha érzést, akkor tudatosult bennem többet nem kell analóg.

5 kedvelés

Szia! Én csak annyit tudok hozzá tenni hogy amikor kipróbáltam a 0.15 porlasztót akkor nálam is jelentkezett a folyás illetve olyan forró volt néha hogy sütni is lehetett volna rajta :smiley: Ott nekem elég is volt a porlasztós tankokból… Hiába cseréltem tömítést stb, nem segített rajta. Én arra gondoltam hogy a túlzott melegedés miatt eresztett de nem merültem bele jobban a dologba viszont a kerámia valóban sokkal jobb. Azóta Zeus X Mesh van ami nálam tökéletesen bevált íz és gőz terén egyaránt.

4 kedvelés

Szia. Üdv nálunk. :slightly_smiling_face: A poris tank azért folyhat, mert töltéskor el kell zárni a levegőzőt. Zeus X is volt a kezemben, adódtak is problémák rendesen. Aztán megsúgták a megoldást, én pedig le is írtam. :blush:

A címre kattintva megjelenik a Vaperinára importált cikk. A benne lévő képek fontosak. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Húha, na akkor sziasztok megint! Köszönöm mindenkinek a válaszokat kipróbáltam őket! Mivel nem szeretnék sok plusz bejegyzést megpróbálom egyben.
Dobri Donát Köszönöm!
Pogonyi Edina Nem szoktam tele tölteni, és a levegőzéssel is próbálok játszani egyenlőre nem sok sikerrel.
Gabesz Én keverem, vagyis próbálkozok vele. De kipróbáltam a gyári liquideket is azokkal is ugyanúgy tapasztaltam. A porlasztót próbálom mindig úgy betekerni, hogy ne kelljen sok erőt kifejtenem rá de azért odakapja.
Norbi Köszönöm a véleményt rengetegen dicsérték csak azért vettem meg, és egyenlőre reménykedek, hogy az én bénaságom miatt nem jó a dolog.
Killadelphia Mesht még nem próbáltam, jobb lehet mint a coilos változat? Megérheti beszerezni egy mesh bázist a zeusomhoz?
Vaperina_Kinga A cikked volt az első amit kipróbáltam az elején hátha, de nekem nem folyt a tank hanem köpködi a liquidet a számba így ez sajnos nem segített.

Köszönöm még egyszer mindenkinek!

5 kedvelés

Csak azért gondoltam erre, mert ha a Te esetedben is az illesztés rossz, nem tömít 100%-osan, pont emiatt nincs meg a vákuum így elárasztja a kazánteret a liquid. Amiből pedig az következik, hogy a szádban landol a liquid. Felül töltős tankoknál ilyen a folyás. Egy fokkal jobb mintha elárasztaná a modot a liquid. Vagy a másik amire csak később gondoltam, hogy nincs meg a megfelelő magméret, így kellő vatta sem kerül bele. Ha pedig nincs sok vatta benne felszivárog a liquid a vatta levezetésnál a kazántérbe. A porlasztós tanknál pedig nincs esetleg elvesződve egy tömítés?

3 kedvelés

Nem tudok sajnos mihez viszonyítani mert még nem volt szerencsém coilhoz :smirk: De szerintem az RTA tankok eleve jobbak mint a porlasztósak. Legalábbis nálam nagyon pozitív csalódás volt mikor váltottam. Ez a mesh ha faszán van vattázva akkor nem lesz gond vele

2 kedvelés

Nem szeretném elkiabálni, de lehetséges, hogy megoldódnak a gondok. Még egyszer törölközőbe raktam és rávágtam párat újravattáztam és mintha most nem köpködne. Az NRG tankot pedig szétszedtem először úgy, hogy az üveget is leerőszakoltam róla és a felső részbe csavartam be először a porit mintha most nem csöpögne. De várjunk még vele.

6 kedvelés

Drukkolok, hogy jó legyen. :blush:

2 kedvelés

Szia. Tudom, hülye kérdés,nézd el nekem, nő vagyok :smiley: (Bocsi Kinga :heart: )
A felső levegőzésű tankoknál is erdemes elzárni, nem csak az alsónál?

3 kedvelés

Igazán köszönöm, kedves vagy :heart_eyes:

2 kedvelés

Én is elzartam az Ammit MTL-t mindig. Hiába felültöltős a fizika mindenhol jelen van. Kell a vákuum, hogy utánna ne follyon be a kazántérbe a cucc. :slightly_smiling_face: A vattát nagyon el kell találni, hogy pont a levezetésnél legyen “passzentos”. A könnyebb vattákat pl simán felnyomja a liquid. Ezt a Fresia esetében sokszor tapasztaltam.
Direkt vártam meg Tibi válaszát, mert Tőle kérdezted elsősorban. Ne hari. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Köszi szépen.
Az Ő válaszára nyomtam, Ő emlitette a közlekedőedényt, és már olvastam erről a facen egy-két kommentben, de ott nem mertem jobban belekérdezni.
A bocsit azért irtam, mert nem minden nő tájékozatlan, ezt Rólad pedig tudjuk, hogy igenis nagyon érted a dolgokat.
Elzárom ezentúl mindet :smiley:
Köszi mindkettőtöknek :slight_smile:

2 kedvelés

Én nem olvastam sehol, hogy közlekedőedény. :flushed: Nem vagyok én olyan okos. :slightly_smiling_face: Csak vártam mit ír, mert hát Őt kérdezted. :slightly_smiling_face: Én csak beleugattam. Megint… :flushed:

3 kedvelés