Zeus x mash

Sziasztok, mai nap jutottam hozzá az uj zeus x mash-hez. Meg építettem, de folyamatosan túl sok likvid sziv fel ezért mindig likvidet is szívok a gőz mellé, esetleg járt mar igy valaki? Esetleg meg oldas ? ( csak teli tanknál, kb 1/3 tanknál nem csinálja)

2 kedvelés

Szia. Szerintem kevés a watt. :thinking:

3 kedvelés

Szia! A Zeus X Mesh verziójánál és más RTA-k esetén is több ok lehet, amiért a szádba megy a liquid. Az egyik, ahogy a @Vaperina_Kinga is írta, hogy kevés a watt. Első körben tudnál felrakni egy képe az építésről, és megírnád, milyen teljesítményen használod? :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nekem akkor fordult elő ilyen, mikor kevés, vagy túl laza volt a vattázás. A túl alacsony teljesítményt már írták. A harmadik gondolatom, hogy túl sok a PG, híg neki a keverés, gyors a léellátás

6 kedvelés

Szia, erre en is gondoltam, 40-50 W körül.

2 kedvelés

Szia, fejmények, ujra építettem, jatszottam a teljesítménnyel, de neg elő fordul hogy erősebb szivasokknál be köp​:sleepy:

3 kedvelés

Szia, elvileg videó alapján csinaltam a vattázást, 70/30 az alap, Es elvileg mód alattal meg engedett 40-50 wattal próbálkozom,

2 kedvelés

Szia,mi nap én is így jártam és sehogy nem akart jobb lenni.ha jobban megvattáztam kevés volt a liquid,ha ritkább volt akkor meg köpködött.2 szettem is kuka volt.tegnap jött meg az új vatta és lap és szinte mindent ugyan úgy csináltam és az tökéletes.ni-80 0,20-lap 45-50watton hibátlan.a vattát megvágtad lefele bizonyos szögben?én a gyári vattával használom megvágva nagyon picit lazítva a vattán és nálam jó.70/30 as 6mg alap.picit pattan szívásnál de jó.bocsi a hosszú írásért.

4 kedvelés

Szia, igen meg vágtam, meg “téptem”, be tömködtem, a gyári lappal Es vattával, lehet hogy nem a legjobb a vatta, ha meg jön a másik újra rakom, köszönöm a segítséget, Bar azt vettem észre, hogy ha fél vagy az állatt van likvid kisebb valószínűséggel szívok a gőz mellé likvidet…
És mai nap vetem észre hogy folyik a likvid a szívó részen​:joy::joy: szerencsére nem a zsebemben

1 kedvelés

Szia, ha köpköd, szörcsög, akkor laza a vattázás.

1 kedvelés

Köszönöm, tanács esetleg ? Gyári vatta, meg tépve, meg vágva , duplaztam meg? Mellesleg a folyásra valami tanács?

1 kedvelés

Szia!

A Zeus X mesh tank ejtőtartályos készülék, ami azt jelenti, hogy a léellátást nagyrészt tankban levő folyadékoszlop magasságából eredő nyomás biztosítja. Ezért van az, hogy ha tele a tank (magas a folyadékoszlop magassága) nagyobb nyomással jut a meshlaphoz a likvid, túl sok lesz.

Ha kiveszed a vattát a lébeömlő nyílásból, akkor nemes egyszerűséggel az összes likvid befolyik a kazántérbe. Ezt a folyamatot értelemszerűen a vatta-gát szabályozza. Nem a mesh lap alatt levő vatta mennyisége a mérvadó ebben a tekintetben, hanem a lébeömlő nyílásba tömködött vatta mennyisége.

Elnézve a Zeus X lébeömlőjét sok vatta kell neki. Ebből következik, hogy a mesh alá helyezett vatta végeit nem kell “tépkedni” ritkítani. Az ide benyomkodott vatta megakadályozza, hogy túl sok likvid jusson a mesh lapra.

Ha jó a vattázás, de alacsony teljesítményen használod, akkor is előfordulhat “köpködés”, mivel a mesh képtelen elporlasztani a hozzá eljuttatott (egyébként normális mennyiségű) likvidet. Az általad alkalmazott 40W-50W-on már nem alakulhatna ki ilyen jelenség, szvsz a teljesítménnyel nincsen baj.

Fontos még a gőzképzés és a levegőzés egyensúlyának fenntartása (ezért szinte minden tankon szabályozható a levegőzés). Ha jó a vattázás és helyes a beállított teljesítmény, viszont a intenzívebb a levegőzés, mint a gőzképzés, akkor a légáramlat a még porlasztatlan likvidet is “lekapja” a vattáról.

Összességében az általad írt információk alapján én először a vattázást birizgálnám meg, első próbaként tépkedés nélkül nyomnám a lébeömlő nyílásokba. Ha szívás közben azt érzed, hogy kevés a likvid, még mindig lehet kicsit ritkítani, nagyon pici lépésekben. Sokat segíthet, ha a mesh lapokhoz készített (általában “cipőfűzős”) vattát használsz.

A videók alapján nagyon nehéz elsajátítani a jó vattázást, a kísérletezgetéssel jutsz el a számodra tökéletes megoldáshoz. Ehhez kitartást kívánok neked és jó eredményt.

További szép napot, kellemes gőzölést.

4 kedvelés

A folyást okozhatja az is,h a kémény nincs a helyén. Be kell koppintani. Okozhatja az is,hogy túl sok lét szív fel amikor nincs használva,de okozhatja az is hogy laza a vattázás az építés alatt az oldalsó nyílásoknál. Én letisztítanám az egészet,aztán függőlegesen tartanám kb 1 órán át,aztán beleszívnék. Ha a gravitáció ellenében is állás után folyatná a lét és pattogna,akkor laza a vattázás,vagy túl sok lett a meshlap mellett hagyva,amiről nem párolog el. Jó lenne egy kép az építésről,ha kiürül a tankom,akkor küldök én is,hogy nálam milyen építés műxik.

Ja amúgy én nem ritkítom a vattát,hanem csak egy körnek szétnyitom és így vágom meg a zeusnál. Mesh rda- nál ritkítom csak.

1 kedvelés

Még valami…a levegőt zárd el a feléig legalább. Dual coil építéshez is sok a teljes levegőzése.

2 kedvelés

Szia köszönöm a kielegeitő választ, most is “cipő fűzős” vattát használok, akkor meg próbálom ujra vatázni. :smiley:

3 kedvelés

Szia, Du csatolom a képet, félig lezártam, próbáltam kísérletezni hogy jobb/ rosszabb, de köszönöm a sok segítséget​:smiley:

3 kedvelés

Szia, szétszedtem én is az enyémet. Láthatod az elejétől kezdve, hogy hogyan nézett ki, mekkora vattát teszek be, milyen hosszúra hagyom, mekkorát vágok le belőle és hogy a végén hogyan néz ki. Én nem ritkítom a behúzott vattát. A vatta annyira vastag amit behúzok, hogy csak úgy lehet behúzni, ha közben a vattával nyomom lefele a meshlap alatti rúgós pöcköt. Anélkül nem lehetne behúzni sem. Mielőtt behúznám széthúzom vékonyra és feltekerem. Olyan hosszút húzok be, hogy a build deck alját elérje majd. Amikor betömködöm a nyílásába oldalt, akkor szárazon szinte be sem akar férni,befér de nem laza. Ez akadályozza majd meg, hogy ezen a nyíláson visszafollyon. Tehát a vatta szárazon feszes mindenhol 50-50 pg-vg lénél.Nem kell betonra tölteni vattával, de laza se legyen. A tetejét úgy vágom meg, hogy egy kis része azért maradjon- ez lesz a puffer, ami majd tart magában egy kis lét.









Amikor behúztad a vattát és méretre is vágtad, akkor a 2 végén próbálj kis kört formázni belőle és annak a körnek vágd meg a tetejét. Ha siekrül, akkor 1-2 tank után érdemes széthúzni és ahol barnul a vatta ott finoman még szabni belőle, hogy ne érjen hozzá a kéményhez. Az első képen látható, hogy ez nálam legutóbb elmaradhatott. Jó bütykölést. :slight_smile:

2 kedvelés

Köszönöm! Nem sokára haza erek Es le fótózom nekem hogy nez ki, de a gyári vatta közel se tűnik ekkorának :sweat_smile:, hosszra igen de kozel se ennyire vastag.

1 kedvelés

Szét kell bontani egy vékony lapra és utána feltekerni. Sokkal lazább lesz,ha nem is több. Van nekem is gyári geekvape szett ( meshlap és vatta) de most cotton bacon t raktam bele.

1 kedvelés