Kezdő tekerés

Sziasztok.

Nemrég kezdtem el a vapelést, próbáltam mindkét vonalat, de az mtl/szűk dl jött be. Gyári porlasztós kazánokkal kezdtem. Pár hónap után belevágnék az rdta-k világába, ki is néztem magamnak egy Innokin Ares v2 Mtl tankot. Leírás alapján ez felelne meg a legjobban az igényeimnek. Valakinek valamilyen tapasztalata/tanácsa számomra? Gondolok itt a huzalokra/vattázásra. Mennyit bír ki egy vattázás illetve a huzal kb normál felhasználás mellet?

Előre is köszönöm a segítségeteket. :grin:

1 kedvelés

Szia Simcsi,

csak egy kis kiigazítás, nem rdta, hanem rta. :grin: Igazából az rdta is rta, csak ilyen dripperből szökött változat, ahol a vatta belelóg a levesbe és úgy szívja fel és maga a deck a tartályon ül, míg az rta esetében a deck benne van.

Na, szóval…ares 2 jó lesz kezdő tanknak, nem nehéz vattázni, bár a levegőzés tekintetében nem vagyok biztos, mert a szűk dl az egy elég levegős mtl-t jelentene, de majd valaki megerősít vagy cáfol.

Húzal és vatta egy feneketlen gödör téma, annyi féle fajta van, amit én tudok ajánlani az egy 28ga-s ss316l szálhúzal és titánium fiber/super sorb/muji vatta. De itt az ízlés és a setup sokat számít, lehet majd kisérletezni.

A vatta az leves függő, az 1 tanktól az 1 hónapig bármi lehet, általánosságban a gyümölcsös szimpla levek sokáig bírják, a desszert és dohányok nem annyira, persze mindkét oldalon vannak kivételek. Illetve van aki 3-5 naponta kicseréli csak a vattát, ezt is ki kell tapasztalni neked mi jön be.

5 kedvelés

@Ispy Köszönöm a választ meg a pontosítást :smiley:
Tudom nem lehet pontosan megválaszolni semmit, de ezzel a válasszal is tanultam valamit, plussz próbálok mindennek utána járni. Aztán majd eldől mi lesz belőle. :smiley:

3 kedvelés

Szerintem egy 2.5-es magra 8 tekerés az aresbe ss-el és titanium fiberrel vagy super sorbbal nem lehet rossz kezdésnek, aztán majd jöhet a többi tank, többi húzal, többi vatta, többi mod, még egy pár tank… :sweat_smile:

4 kedvelés

Szia @Simcsi :blush:
Üdv köztünk, érezd jól magad. :heart:

Az Ares 2 egy jó tank csak én sok helyen olvastam, hogy eléggé szűk. Sajnos nem felel meg szellős MTL vagy félDL-nek.

4 kedvelés

@Ispy Ettől félek, hogy lesz itt minden, mint a vásárba :sweat_smile:

1 kedvelés

@Vaperina_Kinga Köszönöm szépen!
Neten fellelhető videókból tájékozódtam, de ha tudtok ajánlani mást szívesen fogadom :grin:

Szia. A napokban én is tettem ki posztot. Van minden ami szem szájnak ingere. Gyere olvasgas. :grin:

2 kedvelés

Így néz ki a deck, szóval ez inkább egy normál levegőzésű mtl-től a szűk mtl-ig tud, teljesen nyított afc-vel is csak egy pici rés van ott, az biztos nem fog levegős mtl-t adni.

@Vaperina_Kinga is a levegős mtl-t szeretni, így én be merek ajánlani egy ZQ Triot. :+1: (bár az enyém még mindig szűz, a polcon pihen :grin: )

1 kedvelés

Szia @Kontorne_Brigitta megnézem mindenféleképpen :grin::grin:

1 kedvelés

Rengeteg tank van ami jó levegős. A Dvarw számomra a felső határ, olyan sok AFC van hozzá hogy lazán félDL kategóriába sorolnám a 3x1.5mm-es AFC-vel, de van hozzá homlokhorpasztóan szűk is. Ha jól emlékszem az egy single 0.8-as lyukú. Egy igazán sokoldalú tank a Dvarw. :slightly_smiling_face: De még ami nálam szóba jött illetve megfordult nálam (én is levegős MTL párti vagyok) azok a:

  • GeekVape Ammit MTL RTA (azért írtam így mert ebből van DL verzió is)
  • E-Phoenix Firebird
  • UD Bellus V1
  • Vapefly Brünhilde
  • Vapefly Galaxies
  • ZQ Trio
  • Hellvape MD
  • Damn Vape Fresia
  • Augvape Intake MTL RTA (szintén van DL verziója)
  • eXvape Expromizer V5 (csak a V5, az elődei szűkek)
  • Reload (nem jut eszembe a gyártó :thinking:)
  • QP Gata

És most hirtelen nem jut más az eszembe. :sweat_smile:

6 kedvelés

És ez a középső nyílás mindegyik decken megtalálható, illetve nem elég csak az oldalsó levegő szabályzó?
Ha találok elfogadható árban utána nézek köszi :grin:
De első körben 10ezer körül keresgélnék kezdésnek.

1 kedvelés

Igazából a külső lyuk mérete nem számít, mert a deck alján lévőről kapja a tekerés, szóval ez lesz a lényeg. A ZQ trio ilyen 2x eurért szokott menni eus shopokban.

pölö

https://www.calumette.com/2606-atomiseur-zq-vapor-trio-mtl-rta.php

2 kedvelés

@Vaperina_Kinga Te jó isten :sweat_smile: köszönöm, utána nézegetek az alanyoknak :grin:

1 kedvelés

@Ispy így már más tészta, most egyedül a cigabuy-t szoktam nézni ahol van eu-s szekció többit nem ismerem :confused:

Szia,

Rendeléshez egy kis segítség. Az akciók menüpont alatt megtalálod az ajánlott webshopok listáját.

1 kedvelés

Köszönöm @Andras_Budai !

Érdekes az ammit, hogy írod, az rdta nekem nem tűnt nagyon levegősnek vagy ennyire más a kettő? :thinking:

Vagy csak rosszul emlékszem, az is lehet simán. :sweat_smile:

Szerintem kb ugyanaz lehet, de én meg már az RDA-ra nem emlékszem, hogy az milyen volt. Ugyanúgy kapja a levegőt mindkettő.


A különbség a beáramlásban rejlik. Az RDA valamivel közvetlenebb nem kell sok utat megtennie a levegőnek, az RTA-ban hosszabb utat tesz meg. Ami picit lassítja a beáramlást, bár az Intake-nél fényévekkel gyorsabb. :sweat_smile:


Meg ez a 3D-nek mondott levegőztető is fog rajta valamennyit szerintem. Nem tudtam félDL-ként használni, de egy kellemesen levegős MTL volt számomra, fantasztikus ízekkel és hatalmas gőzökkel. Nem sok tank van amit bánok, hogy eladtam, de az Ammit ilyen. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Balról a 2. Ammit pont olyan színű mint a Gtx eleje és oldala​:wink:
Kár,hogy 24-es.

1 kedvelés