Innokin Ares 2. LE MTL RTA Flint

Sziasztok,

Innokin Ares 2. LE MTL RTA Flint tankot szeretném megvásárolni.
Azt láttam videókban, hogy egy elég szépen felszerelt szerszámkészlet van hozzá. Esetleg mit kellene mellé beszereznem?(Még sosem építettem kazánt, így alapvetően semmim sincs, csak ami a szerszámkészletben lesz.)

Milyen huzalra lenne szükségem, illetve vattára hozzá? (linkeknek örülnék) Innen rendelném
Az innen jövő linkeknek örülnék a legjobban, hogy ne 4576534 helyről rendeljek.

2 kedvelés

Kerámia csípesz
Csípő fogó
Vatta vágó olló
Tekerő segéd

Kezdésnek mondjuk ss316l húzal, 28ga, én muji japán vattát használok, ez lapokban van, így könnyebb méretre vágni, de 100 féle van egyébként.

vape42, aromaparadise, ezekben van minden, esetleg liquidhall.

De a vatta és húzal elég képlékeny, mindenki mással kezdte, szóval majd jönnek a többiek és mondják az okosságot.

6 kedvelés

Szia.
Nekem éppen tegnap érkezett meg. Nem a limitált, hanem a sima. Összességében ami a csomagba van, már tudod is használni. Gyakorlatilag egy csípőfogó kell amivel levágod a tekerés lábait. Nem nagy dolog, de nekem csak 2. nekifutásra sikerült a tekerés. :person_facepalming::laughing: Én a csomagolást nem bontottam meg. Abból a huzalból és vattából csináltam amit rendeltem.
Plussz, vettem hozzá külön szerszám készletet, hogy minden legyen ami kellhet.

A tekerés és a vattázás azt neked kell kitapasztalni, hogy melyik jön be.

Sok sikert! :handshake::wink:

11 kedvelés

Csípesz felírva.
Fogó felírva.
Szerintem ollót nem veszek vattához.
Tekerő segéd úgy tudom, hogy jár hozzá.

28GA = 2,83 ohm / 0.3m. Mennyit kell tekernem 1ohm-hoz, és ez milyen teljesítményen használható?

6 kedvelés

1 ohm az kb. 7-8 tekerés + lábak 2.5-es magon, én 12-15 watt között hajtom, de ez egyéni kinek mi jön be.

De lehet 8-9, ki számolja? :sweat_smile:

6 kedvelés

Szia,

Fehér Tamás videói után a limitált kiadás tetszett meg…
Meg azért, mert azt mondta, hogy az első hibáit javították.(Nem tudom miket pontosan.)
Gőzlérparaszt videói után pedig azt, hogy én is “legózni” akarok.

Szerintem én is maradok a szerszámkészlet vásárlásnál.
Nagyon jól néz ki, így egymás mellé rakva minden. :grinning:

8 kedvelés

Jelenleg egy 0.8-as porlasztót használok 16Watton. Felette már bántja a meleg a nyelvemet.

5 kedvelés

Nézd, az építés pont arról szól, hogy szó szerint olyanra csinálod, amilyenre akarod, nyilván a tank adottságain belül.

Megtekered 0.7 ohmra, meghajtod 13 watton, nem jó, akkor megtekered 0.9 ohmra és meghatod 11 watton, vagy akármi. Ki kell tapasztalni. Cserébe nem vagy a porlasztóba belekorlátozva. Lehet 2-es mag vagy 3-as, ss húzal vagy ni, kanthal, ilyen vatta, olyan vatta.

Én általában 0.8 és 1 ohm között tekerek, 12-14 watton még hűvős a gőz, de persze az íz is változik, ha alacsonyan vagy vagy ha magasabban.

11 kedvelés

Mind a kettőjük videóját feltérképeztem én is. :wink:
A szerszámmal kapcsolatban én annyit írnék, hogy mondjuk pl egy darab kerámia csipesz ára nagyjából 2000-3000Ft között mozog. Legalább is ahol én nézegettem őket. Egy alap, olcsóbb kategóriáis készlet pedig 5000-7000Ft között amibe már van csípőfogó, olló, tekerő segéd, csipesz. Szerintem mindenképpen érdemesebb a készlet. Én 5000Ft-ért vettem. Minden benne van, ami kell. Jó, oké. Csavarhúzó az nincs, de az azért akad minden háztartásba. :slight_smile:

3 kedvelés

Ezt néztem ki

3 kedvelés

Szia Ádám!
Sok hibát nem kellett javítani, inkább a design-ra vonatkozott a frissítés, illetve nagy “fícsör” az erőteljesebb kattanásokkal állítható levegőszabályozó gyűrű valamint a driptipek, illetve egy torx csavarhúzó XD
Két tekerősegéd érkezik majd, egy normál és egy hézagos tekerések készítéséhez való, alapvetően jól használhatók, bár kicsit rövidek.
A huzalt “sajnos” Neked kell kitapasztalnod, a három alaphuzallal nem lőhetsz mellé, SS, Ni80, Kanthal, mindhárom 28GA. Alapjaiban a tank “bírja” az alacsony ellenállást is, 0,5-0,6 ohm körül, a levegőzés az alap driptipekkel viszont ide már nem jó (legalábbis nekem).
Coil átmérőben nyugodtan lehet játszadozni, a deck engedni fogja. A csomagban ha jól emlékszem nem találsz majd 2-es méretet, memóriám bugyraiban 2,5 és 3 rémlik. Kövezz meg, amennyiben rosszul emlékszem.
Amire érdemes figyelni, az a vattázás, kevés vattánál hajlamos könnyezni. Nem folyik, csak naponta egyszer kétszer le kell venni a modról, és áttörölni amit kell.
Az építésnél illetve a tekerésnél arra figyelj, hogy a lábaknak nem párhuzamosan kell állniuk a lefogató oszlopok helyzete miatt.
Illetve egy ötlet: nem tudom, melyik széria lesz a csomagodban, ha még az első, akkor a lefogatócsavarokat cseréld ki a mellékelt sima csavarokra.
Tisztítás, karbantartás nem egy nagy dolog, a topcapet érdemes időnként leszedni (két csavar és kész), és alatta is alaposan kitakarítani. A visszahelyezéskor a szilikontömítést nagyon erősen told vissza a helyére és ellenőrizd le, akadálytalanul zár e vissza a topcap.
Legyen sok örömed a tankban, üdv az Ares tulajok klubjában! :wink:

8 kedvelés

Ha első körben nem akarsz sokat befektetni akkor csak vattát, csipesz és huzalt vegyél hozzá. Ilyen volt az első tankom nekem is, jól felszerelt a doboz. 2db tekerősegéd is van benne. Én a huzalt körömcsipesszel vágtam (persze előtte lefertőtlenítettem :grin:), ollóm is van jóféle a vattához. Semmi más nem kellett, persze idővel mindent beszereztem már, de indulásnak szerintem kitünő a doboz ősszeállítása. Aztán úgyis rendelsz ilyen meg olyan aromákat, meg alapokat, ott is lesznek kiegészítők, ami majd tetszik úgyis megveszed majd. Sok sikert hozzá, nálam a 8 tankomból most is a top háromban van. :grin:

7 kedvelés

Szia,

Ennek örülök, nekem az Innokin Kroma R Zlide tankja van, és elférne ott a kattanás.

Lehet egy hülye kérdésem, de azért én megkérdezem [Ez lenne az a Kanthal?]
Kanthal

Köszönöm a tanácsokat. :smiley:

5 kedvelés

A kevés befektetés már mindegy. Már 3x annyiban van, mint terveztem.
Erre még most jön az RTA, vatták, huzalok, és szerszámkészlet.
De úgy vagyok vele, ha már nekem is végig kell mennem a folyamatokon…
Akkor egyszerre kipróbálok mindent, és abból majd eldől, hogy melyik lesz nekem a jó, és, ha nem jó, akkor azonnal tudom cserélni a huzalt, vagy a vattát. Így nem kell várnom, hogy a követkető rendelés megjöjjön.

6 kedvelés

Igen, ez a kanthal huzal jó. :wink:

5 kedvelés

Ha mar DIY es ilyenekben gondolkodsz akkor pl
https://vape42.hu/termek/coil_master_diy_kit_mini.html
Vatta es huzal is van naluk, olcsobban mint amit tankot arulo ceg ajanl.
Persze a szallitasi koltseg ott is van.
Ha az a cel h meglegyen a 30k (szallitasi koltseg mentes legyen) akkor igen, jo az a DIY kit es mar csak a huzal es vatta kell hozza (kaptal eleg tanacsot szerintem es ugyis probalgatni kell, sajna ez a tanulopenz). Hozzatennem nem hulyeseg, en csinaltam ilyet mas vasarlasoknal mert jobban/ugyanabban az arban jottem ki a vegen es nem kellett 2-3 helyen rendelest intezni.

Szerkesztes: amit viszont tuti meg fogok venni onnan kettot is az a

Mikor osszegyogyul a tank nagyon jol tud jonni (nem olyan brutalis mint a kombinalt vagy csofogo) :wink:

3 kedvelés

En azert vennek melle 30 es 32 GA- huzalokat is. Nem rossz dolog probalgatni. Plane ha otthoni huzalvarzslatokat is kiprobalna :wink:

3 kedvelés

Nyugi, en ugy szamoltam, hogy 3 honap kornyeken jon ki nullszaldosra. Bar most ugy tunik h 2,5 eleg lesz. Utanna viszont netto megtakaritas, kinek tobb-kinek kevesebb :wink:

2 kedvelés

A gondom sokkal inkább az lett, hogy minden áruház más, nem lehet egy helyről vásárolni. Az ár kevésbe érdekel, mert nem kell 48743643 futárt várnom. Esmoker azért volt jó indulásnak, mert volt csomagpont, és nem kellett futárt várnom:

Itt mindent megtaláltam, ami nekem kell. Olcsóbb, de a gyorsaság is szempont tud lenni.

3 kedvelés

Megertelek, korrekt!

3 kedvelés