Első RTA tanácsok

Sziasztok.

Rávettem magam és megrendeltem napokban az első RTA tankom. Egy Innokin Ares 2 – D24-re esett a választásom.

Több tankot is böngésztem itt a ti közösségi posztjaitokon bellül is, és talán kezdésnek az RTA világában nem lövök annyira mellé ezzel az eszközzel.
Eddigi hónapok során egy Innokin Coolfire Z80 Zenith II Full Kit-et sikerült elég jól kitapasztalnom.

https://liquidhall.com/keszuelekekszettek/halado-keszuelekek/cserelheto-akkus-mod-szettek-1/innokin-coolfire-z80-zenith-ii-full-kit

Megtaláltam a nekem megfelelő ízvilágot, ellenállásértéket, nikotin és TH értékét. Ami a Zenith II Tank-nál azt jelentené, hogy 0,8 ellenálással, nagyon szűk DL-re állítva ( 3 lyuk, és a csíkón egy minimális rés megnyitva ) , illetve 14,5 W - 16 W használom.
Számomra az RTA világ teljesen ismeretlen. Szeretnék nyitni felé és, ha lehet magam mögött hagyni a gyárban készült kazánok okozta kellemetlenségeket. Mint például 2 napig ízetlenül szívni a kazánt, mert annyi idő mindig kellett egy cserekazánnak mire produkált ízeket (1800-2000 puff körül). Hogy 5 naponta kuka az egész ( max 8000 puff körül ). Illetve, hogy a 0,8 ellenállású kazánon kívül a többi nem produkált megfelelő ízeket, vagy keserű, száraz, vagy ízetlen volt.
Mindenféle tanácsra, tippre, trükkre nyitot lennék amit a fentebb említett RTA-val kapcsolatban tudnátok adni. Illetve az egész kézi tekeréssel kapcsolatban. Huzalok, vatták, tekerés, vattázás.

Előre is köszönöm segítségeteket! :blush:

4 kedvelés

Szia! Üdv itt! Szerintem nem olvastad eleget vagy elég figyelmesen a fórumot, különben most dwarv fl- ről vagy byka v9 ről kérdeznél :slightly_smiling_face:. Hamarosan ébrednek a profik és fogsz tanácsot is kapni érdemben is.

1 kedvelés

Szia! Üdv köztünk​:smiley:
Ahogy látom azért ráolvastál a témára.
Én használok ares2-t, de csak gyümis mentolos kazánnak. Amúgy én arra szeretem is :heart:
Mit szeretnél tudni?

3 kedvelés

Ha jól olvastam akkor 2,5 magon érdemes majd tekerni 7 vagy 8 hurkot. A vattát pedig levezetni a tank aljáig hogy érje telejsen a liquidet. Azzal nem nagyon vagyok tisztában hogy milyen vattát érdemes használni, illetve milyen huzalt. Első körben majd a hozzá adott huzallal és vattával fogom tekerni. Viszont szeretném a tapasztalataidat kikérni, ha te már régóta használója vagy. :slight_smile:

4 kedvelés

Szia,

Csatlakozom @bohus -hoz, az ares 2 nem a legszerencsésebb választás.

Húzal 28 vagy 29 ga, szálhúzal, ss316l, ni80 vagy kanthal.

Az ellenállást valahol 0.8 és 1.4 közé kell belőni, ezt majd ki kell tapasztalni, neked melyik jön be. 2.5-es magot ajánlom kezdésnek, de 2-est is ki lehet próbálni, ha van kedved. Minden húzalból más mennyiség kell, 4-8 tekerés valahol, meg a lábak.

Vattából cotton clouds, super sorb, titanium fiber, bp mods meg még vagy 10 másik féle. Mindegyik kicsit más, van amelyiknek több idő kell a betöréshez, másik tovább bírja stb, ezt is érdemes kitapasztalni, több fajtával használni.

7 kedvelés

Amit hozzá adtak az nálam kukás lett gyorsan​:face_with_head_bandage: Ni80 as szálhuzal 28ga-s 2,5-s magon tekerve 6-7 menettel 1ohm körül. Vatta az super sorb ami nekem az igazi benne. Muji, cotton bacon, fuzion cotton az biztos nem jó. A vatta igen, lemegy az aljába, amikor lent van borzold szèt egy kicsit. A tank felènèl nem jó ötlet feljebb tölteni, mert megfolyik.

2 kedvelés



5 kedvelés

Ha jól számolom akkor napi 1000 slukk? Azért az annyira nem kevés :wink:pedig én sem vagyok kutya a napi 600 körüli értékeimmel :rofl:

2 kedvelés

Megtanulni saját tekerést és kitapasztalni milyen beállítás jó neked arra tökéletes.
Csodát ne várj tőle,vannak sokkal jobb kazánok.
28 ga szálhuzalt javaslok hozzá.
Ha érzel különbséget a huzal fajták között SS,Ni 80, Kanthal .
Vattából sok féle van mind más ízt hoz,és más a betörési ideje.

4 kedvelés

Sokszor úgy szívom, hogy kisebb puffokat 3x, 4x. 1.2 mp körülieket, így valahogy jobban kijön a th szájban, és nem fullasztó a kifújás. :slight_smile: Illetve dohányzom, és vannak napok mikor szinte csak pár szál cigaretta megy el. Na akkor izzik rendesen a kazán. :smiley:

2 kedvelés

Köszi mindenkinek a válaszokat egyenlőre. A választás azért esett erre a tankra, mert csupán 12e forint. Kezdő RTA tankot szeretnék, és kitapasztalni rajta a tekerés lehetőségeit, vattázást stb. Nem szerettem volna egyből egy Bishoppal indítani ahol nem gyűrűs a légáramlás szabályzó. Sem Pioneerrel ahol a levegőben van a kazán és emiatt megfolyhat a tank. Illetve a Dwarf szerintem kezdésnek drága lenne. Tényleg utánna olvastam több fórumon, és ezt a tankot sokan dicsérték, sokan szídták. De tanulópénznek 12e forint nem sok. Amennyiben megtetszik az RTA vonal, úgy gondolkozom majd az utóbb említett 3 kazán valamelyikén. Valószínűleg majd a következő egy Bishop lesz, az íz világ miatt. ( persze először jó lenne megtanulni építeni) :slight_smile:

Értem :wink:
Akkor cigaretta mellett…
Ízérzékelésed szerintem csökken mellette.
Ha belegondolsz :thinking:most vásaroltál 12 e-ért egy kazánt,dobd el a cigarettát és javulni fog .
Emelj a nicen és nem fogsz annyi slukkot szívni ilyen sűrűn.
Élvezni fogod az ízeket :stuck_out_tongue_winking_eye:
Nem feladni,próbálkozni kell :fist_right::fist_left::muscle:

3 kedvelés

Próbálkozom. :slight_smile: jó irányban haladva. Szerencsére a Liquid keverés már valamilyen szinten megy. Jelenleg 8.5 mg 50-50 szoktam keverni. 10% ízzel. Dampflion, Journey, Chill Pill, és big mouth ízeket. Van, hogy vegyítve. Azt vettem észre, hogy mióta elkezdtem e-cigarettázni fokozatosan javult az íz, és szaglás érzékem, ami roppant érdekes. :smiley:

4 kedvelés

Még annyit hozzá tennék az egész témához, hogy ha tudtok esetleg hasonlóan egyszerű kezdő kazánt javasolni nem csillagászati áron ( max 15-16e), akkor még idejében letudnám mondani a rendelést.

3 kedvelés

Jöhetnek a vásálásfüggő nagyágyúink​:smiling_face::heart:

1 kedvelés

Már megint @@@i leszek​:rofl:
12-13 vagy 16 olcsóbb​:thinking:
A napi mondhatom majd 2000 helyett ? Számold ki melyik az olcsóbb :wink:
Mennyit költesz cigire havi szinten? Akkor már meg is vagy az eredménnyel.
Véleményem szerint inkább az ares​:grin:
El kell döntened,vagy ez vagy az .
A kettő együtt a drága :v:

1 kedvelés

Ekkora összegért valami neves gyártó klónját javaslom…

1 kedvelés

A betétes levegőszabályozásnak nagyjából pont ez a legnagyobb előnye. Csak 1x kell kitalálni hogy melyik a legjobb neked, és onnantól az mindig ugyanolyan lesz. Ha teljes szétszedés-újraépítés nélkü cserélhető, akkor nem is nagy meló kikeresni, melyik az ideális. Szóval annyira ne tarts tőle.

Szia! Aresnek sok lesz az 50/50 szerintem. Abba a kazánba VG többletű levessel dolgozz. 2,5-3 mag kelleni fog neki a vattát ne lógasd le teljesen a legaljára főleg ilyen szívástechnikánál. Legjobb élményt a kantárral tudod kinyerni belőle! Emeld meg a tekerést rendesen mert 3-4 slukkok tönkrevágják a központi levegőzőt a tekerés alatt!

Akkor dobd ki a cigit és inkább használj 10 vagy 12 niket.

Vegyév egy bájka v8, v7, v6 vagy kayfun prime klónt, lesz léellátás, levegőállítás, th.

1 kedvelés