MTL RTA kicsit kevés íz, erős torokhatás

Sziasztok.

Pár napja építettem meg az első RTA tankomat. Frankó, szuper, meg minden, de kicsit keveslem az ízeket, viszont a torokhatás elég erősen jelen van. Kétféle alapból kevert Longfilleket szívok. 50/50 és 70% VG többletes. A helyzet az, hogy az összes ízem közt gyakorlatilag nincs különbség, hogy milyen tankból szívom. Sőt, az RTA eddig annyiban nyújtott többet a porlasztós tankoknál, hogy nem folyik. Valószinüleg a tekerés nem lett olyan, amilyennek kellene lennie. Nem tudom, ezért fordulok hozzátok. :slight_smile:
2.5 magon 6-7 menet 0.91ohm 13-14W-on hajtva. A képen pedig a vatta és a huzal amiből készült a tekerés. A tank pedig Innokin Ares 2 MTL RTA.

2 kedvelés

Még nem tudok véleményt alkotni, de pont ezért fogok rendelni már kész coilokat is, hogy azzal milyen. Így lesz viszonyítási alapom.

Told lentebb a tekercset,tobb iz kevesebb th.

3 kedvelés

Van a dobozba 2db előretekert + valamennyi huzal. Kanthal azt hiszem. Nem bontottam ki a csomagolásból, hanem ebből a Ni80-ból tekertem amit rendeltem, de valószinüleg én bénázhattam el valamit. Erősen erre gyanakszom, de talán majd a hozzáértők tudnak nekem segíteni ebben, hogy mit ronthattam el, vagy éppen min kellene változtatni. Összességében egy nagyon jól felszerelt RTA és nagyon klassz. Én ahogy írtam is neked korábban, nem az LE verziót vettem, hanem a simát. A D24-et. Korábban már használtam Innokin porlasztós tankot, azzal se volt semmi probléma. :slight_smile:

3 kedvelés

Köszönöm, megpróbálom! Nem tudom mi a pontos neve, de magyarosan csak úgy írnám le, hogy a két lefogató torony és a tekerés tetje egy síkba esik. Vagy is nem mertem lentebb tenni, nehogy hozzáérjen valamihez.

2 kedvelés

Igen, kanthal van benne. De minden huzzallal szeretném tesztelni, és ahhoz szeretném majd viszonyítani az én tekeréseim.(Ni80, SS316l-ből stb) Én még áruház keresésben vagyok. De kb 90%, hogy a Vaporsim marad a kínálat miatt. Csak nem szeretem, mert a google forditó annyira gagyi…

3 kedvelés

Jó az irány és jó az elképzelés. Huzalok terén én is ilyesmibe gondolkodom majd a jövőben. Én nagyjából 2 helyről szereztem be mindent ami kellett. Sok sikert majd az építéshez! :v: :wink:

3 kedvelés

Én is azt tudom javasolni amit Attila, told le egész nyugodtan. 1 vagy max 1.5mm-ig nyugodtan lemehetsz. Én anno vonalzóval ellenőriztem, később már megy szemmértékre is. :slightly_smiling_face:

Esetleg itt egy kis segédanyag. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szia Sanyi!

Semmi gond azzal ami történt (bár tudom, világvége hangulatot tud okozni), sajna ez ilyen, kell egy kis kísérletezés, amíg meglesz az optimális beállítás.

A többiek már leírták a legfontosabb tudnivalókat, én már csak pár apróságot tudok mondani:

Nyugodtan használd ki a tank adta lehetőségeket, “koppanásig” ültesd a tekerést a levegőzésre, ebben segít a két kis “fül” a bekötőoszlopok között-mellett, fektesd rájuk a tekerősegédet amikor lefogatsz és amikor pozícionálod a tekerést. Nem engedik a coilt hozzáérni semmihez sem:

Az építés során a megszokottnál alaposabban érdemes beáztatni ezt a vattát az Aresban, ha elrontom ezt a lépést, akár 1 tank likvid is elmegy, mire megfelelő ízt csiholok belőle. Kicsit lassabban törik be a “pamut”. Amikor készen vagy, várj 8-10 percet még az erőteljes használat előtt.

Mindenképpen próbáld ki a csomagban kapott coilt, sima kanthal GA28. Ha jobb, akkor sajnos ott a huzal lesz a gond. Nálam ez a helyzet áll fent, a fused clapotonokat száműztem az MTL tankokból, gyakorlatilag semmilyen ízt nem érzek velük (illetve csak tompa, dohos valamit).

A coil leégetése-kapargatása nem maradt ki véletlenül az építés során? Ez is okozhat ilyen problémát.

Egy kicsit még lehet emelni kellene a teljesítményen, fél wattonként próbálj rá. Csak figyelj a gőz hőmérsékletére is, ha kezd kellemetlen lenni, már túl sok lesz.

Sok sikert az építéshez!!!

7 kedvelés

Én nem nagyon fogok nekiesni vonalzóval szerintem, de most egy jót nevettem. :slight_smile: Nekem így is elég kicsi, nem biztos, hogy képes lennék még egy vonalzóval is odaférkőzni. :slight_smile: Azt hiszem, ezt már elolvastam. Sőt, elég sokmindent olvastam már itt, nagyon sok és hasznos infó található.
Köszi Kinga! :slight_smile:

4 kedvelés

Nagyon köszönöm Viktor! Mindenképpen kipróbálom a Kanthalt is ami járt a tankhoz. A huzalvétel gyakorlatilag a három legnépszerűbb (Ni80, SS, Kanthal) egyike, ha jól tudom. Így első körbe. Kipróbálom a Kanthalt, és legközelebb rendelek SS-t. Azt viszont nem tudom, meddig lesz elég ez a Ni80 3m huzal, de arra tudnék tippelni, hogy elég sokáig. Az RTA-hoz is van valamennyi huzal és kettő előretekert, azokat is kipróbálom. A tekerést azt megkapirgáltam, úgy ahogy videókben is láttam. Bentről izzik kifelé, ezzel talán nem lehet probléma. Köszönöm mégegyszer a tanácsokat, mindenképpen kipróbálom amit írtatok. :wink:

4 kedvelés

Nagyon szívesen, borzasztóan szorítok, hogy sikerüljön!!!
Még egy megoldás lehet a torokhatásra, az ízhatás növelésére és a coil lejjebb engedésére, ha a coilod nem “felfelé” áll, hanem lefelé. Pozícionálni is könnyebb így:

kép

4 kedvelés

Az is lehet hogy idő kell a vatta betörésének, 1-2 tank, vagy a vattázás nem lett jó, túl sok vagy nem lett elégé kiritkítva a vége. De az is lehet, hogy ez a húzal nem működik ebben a tankban.

2 kedvelés

Vagy kevés watton hajtod, el kell menni addig, amíg még kényelmes a gőz neked, ha ott sincs íz, akkor én másik húzallal próbálnék rá.

3 kedvelés

Most fölfelé áll és a teteje ezekkel a lábakkal van egy síkban. Nem is néz ki olyan szépen maga a tekerés, de mivel még most először csináltam, így azt gondolom belefér egy kis bénázás. :slight_smile: Azzal tisztában vagyok, hogy a VG többletes levesek esetén, kicsit kevesebb az íz, viszont ugye ahogy fentébb írtam is, 50/50-el is adott a probléma. Keveslem az ízt. Mindenképpen a következőt így fogom beletenni. Még nincs égett íze a vattának, de szerintem ma délután újracsinálom a tekerést. Amilyen ízeket jelenleg használok, nem annyira kokszolnak. Legalább is a porlasztóimat nem ölték drasztikusan szóval szerintem a vattázás heti 1x működhet. Köszönöm a fotót, megpróbálom! :wink:

4 kedvelés

Már jónéhány tank átment rajta, és 7 íz, de gyakorlatilag nem változott. A vatta egy az egybe nem ment bele, így ketté szedtem és pont annyira szorut, hogy még nem szedte ki a coilt. Ettől függetlenül könnyen meglehet, hogy kevés a vatta, mert a maga a coil is elég furcsaán néz ki. De, így sikerült. :slight_smile: Most következőnek kipróbálom a Kanthalt, meglátjuk. Köszönöm a tanácsot.

2 kedvelés

Mielőtt szétkapom, kipróbálom. Jelenge azt írja a modom, hogy 10-15W között hajtsam. 12-16W között próbálgattam, de érdemben sok változást nem tapasztaltam. Megpróbálok felmenni vele 20W-ig, hogy abba a tartományba mit mutat.

Áh, szerintem ne erőltesd, a 20 már szerintem sok lesz.

Most én is itt szívom a dvarwot, alig-alig van íze, de ezt most pont nem bánom, mert elég szar ez a leves, de 120 ml, ki nem fogom önteni. :sweat_smile:

Nem lehet mindig csak élvezkedni, kellenek a szürke munkásnapok is. :joy:

Az is lehet, hogy ez a tank nem elég levegős ennek a claptonnak, az ares 2 ha jól emlékszem elég klasszik mtl, itt szerintem a sima szálhúzallal jobban jársz.

2 kedvelés

Egy próbát azért megér. Csak, hogy kipróbáljam. Én se öntök ki semmit (már)! Inkább sokat szívom, akár két napig is ugyan azt, csak, hogy foggyon már el és utána sohatöbbet kategória. :slight_smile: Ennek a tanknak a levegőzése sokkal jobb mint a Zlide volt. Ennek a tanknak a levegő szabályozása nekem tökéletes. Sanszos, hogy igazad van, a Kanthal azt hiszem szálhuzal. Ez a Ni80 meg talán három huzalból van, de nem vagyok benne biztos. Ami biztos, hogy kipróbálok mást és jelentkezem majd a tapasztalatokkal. :wink:

2 kedvelés

A kanthal is elég 2 esélyes, van aki erre esküszik van akinek meg semmi ízt nem hoz, de ha már ott van, egy próbát megér. :+1:

Csak azzal meg az szokott lenni a baj, hogy nagy az ellenállása, nehezen ízzik fel, ott 5 menet és már 1 ohmon vagy, lehet érdemes kicsit szellősebbre tekerni ilyen kevés menetszámnál.

Mondjuk azt nem tudom hágy ga, az is beleszólhat a sztoriba.

Szóval van itt változó, egy pár.

2 kedvelés