Innokin Ares 2 kevés íz

Sziasztok!

Adott egy Innokin Ares 2 kazán, 24mm-es verzió, amit egy Aspire Zelos Nano mod-al használok.

Nagyon kezdő vagyok ebben az RTA témában.

A problémám az lenne, hogy kevés ízt produkál a szerkezet. A dobozban kapott előre tekert huzalt raktam bele elsőnek, a vatta picit szoros volt, be is égett.

Ezt követően kicseréltem a vattát lazábbra, a huzalt leégettem, de most sincs olyan sok íz, mint ennek a modnak a gyári porlasztós tankjával.

Esetleg valaki tudna nekem segíteni, vagy tapasztalatot megosztani, hogy egyelőre a gyári huzallal + vattával hogyan kellene bánni, hogy picit jobb ízeket kapjak?

Köszönöm előre is a válaszokat. :slight_smile:

1 kedvelés

Szia,

eleve nem egy íz kazán, de tegyél fel képet róla, illetve nem biztos, hogy a gyárilag adott huzal a legjobb hozzá, gondolom valami clapton lesz.

1 kedvelés

Ez lehet a probléma. Nekem is a Siren2 -höz valami duplán sodort kerítésdrótból 5 vagy 6 mm átmérőre tizedohmos tekeréseket adtak. Nincs íz: A nagy átmérőjű tekerés elállja a levegő útját, ha az távol van a levegő bemenettől, akkor ráadásul nem éri rendesen a légáramlat, ha túl levegősre van állítva a tank, akkor a gőz nagyon felhígul, stb. Kicsit konkrétabban írhatnál arról, hogymost milyen huzal, milyen átmérőn, hány ohm van benne?

1 kedvelés

Kanthal 26GA amit adtak hozzá, szerintem az előre tekert is abból van. Papíron 1.0 ohmos, a modomon nincs kijelző így sajnos ezt nem tudom ellenőrizni, 3mm a “magja”. Esetleg ezzel lehet a probléma?

Mekkora lyukon (Furatokon, nyílásokon?) megy bele a levegő? Annak a másfélszeresénél nem szabadna vastagabbra tekerni, ha jó ízeket akarsz. 1 mm -nél ne legyen távolabb a levegő lyuktól, ez a másik. Az 1 ohm az rendben van, de ha a modon nincs kijelző, akkor még azt sem tudod, hány Wattal megy. Lehet, hogy nem elég a teljesítmény. A gyárilag hozzá adott porlasztós tankhoz volt beállítva, de nem tudjuk az rta tankra mit reagált?

1 kedvelés

Csinálok kicsit később egy új tekerést, és megpróbálom azzal.
A modtól viszont én is tartottam, hogy esetleg amiatt rosszabb lesz, de őszintén azért mertem bevállalni, mert van a gyári tankjához 1 ohmos porlasztó amivel 15w a max amit lead a készülék és azt gondoltam, hogy elég lesz.
Ha lesz rá lehetőségem, majd elkérem az egyik ismerősöm modját és megpróbálom azzal.

De amit beletettél, lehet, hogy csak a papíron annyi. Az is lehet, hogy az 510 csatlakozó közepe nem érintkezik rendesen, mert az új kazánodé rövidebb, mint a sajátja. Kijelző híján viszont semmit sem látsz. Valamit nem lehet megtudni Ledekről, amik világítanak? Mert a leírásában olvastam ezt: “Praktikus LED-es fényjelzőket is találsz a teljesítményről és az akkumulátor töltöttségéről”.

2 kedvelés

Személy szerint annyit tudok, hogy az 1.8-as BVC porlasztót 9-10-11w-ra lehet állítani, az 1.0 ohmos MESH porlasztót pedig 13-14-15w-ra. Elvileg azokat érzékeli. De ha állítgatom a wattot, érzem a különbséget a legalacsonyabb és a legmagasabb fokozat között, mert a legnagyobbnál több gőz képződik. Az íz viszont ugyanolyan.

Közben csináltam pár képet is a tekerésről:



Próbáld meg 2 mm magátmérőre ugyanezt a huzalhosszt tekerni. Amíg nekem is csak egyetlen rta tankom volt, sok eredményt nem tudtam elérni ízek terén. Akkor mihez viszonyítsak? Tegnapi önmagahoz? Azóta meg is fázhattam, sőt átmenetileg ízvak is lehetek. Csak egyet készültem venni, kettő lett belőle, azóta van 4. De ezt csak így lehet kitapasztalni, összehasonlítva. Én nem szerettem a kanthalt, mert az 2 égetés után szemétbe megy. Elvékonyodik, elpattan, oxidálódik, stb. Kisebb fajlagos ellenállású drótból több menet kell, de azt most ne nézzed. Az átmérő, és a pozícionálás a lényeg. Régebben készült képeim a Dvarw, és a By-ka tankomról:
dvarw-felülről
dvarw-oldalról


vatta
vattaigazítás
Ezekkel a tekerésekkel szerintem a tankokból kihozható maximálisak az ízek. Talán még rajtam kívül valaki más is szólhatna hozzá, én nem tudok többet sajnos.

4 kedvelés

Köszönöm a tanácsot, egyelőre azért használom ezt a huzalt, mert ez volt a csomagban és arra gondoltam, hogy kezdésnek jó lehet.

Arra gondoltam, hogy amikor rendelek huzalt, akkor többet is fogok venni, hátha ki tudom tapasztalni hogy lehet minél jobb ízeket elérni.

3 kedvelés