MTL RTA kicsit kevés íz, erős torokhatás

Aha, értem. Ez gyakorlatilag mindenhol így van. Kinek a pap, kinek a papné. Van menetes tekerősegéd, akkor azzal tekerem majd meg. De, az is igaz, hogy van 2db előretekert is. Azok is hézagos tekerések. :slight_smile:

Na tessék, ahogy épp írok egyszercsak a dvarw orrán száján elkezdett jönni a leves kifelé, pedig már vagy 1 hete használom, mehhh, tiszta getva vagyok, folyik le a cucc a mod oldalán. :sweat_smile:

De jó is tekerni. :joy:

2 kedvelés

Azt nem mondom, hogy irigyellek, mert nem! :rofl: :rofl:

1 kedvelés

A véper első és legfontosabb kelléke: papírzsebkendő. :wink:

5 kedvelés

Nem muszájból írtam, csak én így csináltam. :slightly_smiling_face: Elég érzékeny vagyok a TH-ra, így nekem fontos volt, hogy ne legyen feljebb a “megengedettnél”. De bármit csinálsz biztos jó lesz. :blush:

4 kedvelés

Kis fém kupakot nem elfelejteni ám !Jól kiröhögtelek múltkor és még aznap töltöttem fel fullon frissen tekert dvarwot.Cuccos elpakol,mi az a kis fényes az asztalon?Áááá:rofl::rofl::rofl:

5 kedvelés

Nem hagytam le (most), feltöltés után csinálta. Na mondom akkor rohádjál meg tisztába raklak. Szóval újravattáztam. Most is folyik.

Úgyhogy meguntam és félreraktam, most mást használok, problem solved. :sweat_smile:

5 kedvelés

Update:

Megvan a 2. tekerés.
Ezúttal az RTA-hoz kapott Kanthal coilt tettem bele. Hézagos előretekert tekerésről van szó. 3mm-es magon, ebbe gond nélkül bele is ment tökéletesen a vatta is. Amennyire tudtam, annyira leengedtem a tekerést és így a torokhatása már sokkal élveszhetőbb, mint korábban volt. A vatátt erősen megritkítottam a két végén és a modom 1.03 ohmot mutat. Ezt próbáltam ki 11W-tól és olyan 16W körül érzem élvezhetőnek az ízt, de még ez sem az igazi (természetesen kipróbálom majd több ízzel is ami más alappal lett keverve). Ennél fentébb már nem mertem menni, mert nem tudom mennyire bírja a coil. Mit gondoltok, 16W az még belefér, vagy inkább ne erőltessem?! A képen a friss tekerés és vattázás. Az előző nagyon csúnyán nézett ki. 4 napot volt használva.

9 kedvelés

Ha nem érzed melegnek a gőzt, told meg 16 watton. Óvatosan, nem hosszú slukkal.
Jó lesz ez!!! Örülök, a részsikernek is, mert jó úton jársz, járunk! :wink:

1 kedvelés

Egy kérdésem felmerült: biztosan 3-as a coil? 2,5 volt benne eredetileg (mindkét Ares ezzel a mérettel érkezett), bocs, ha azóta változtattak rajta.

Ilyenkor jön a másik húzal, mondjuk ss vagy ni, másik vatta, másik íz, lehet erősebbre kell keverni, vagy a levegőzéssel kell kicsit játszani, stb. Az is lehet, hogy egy setupban a desszertek jobbak, a másikban meg a gyümik.

2 kedvelés

Szeretem hosszan slukkolni, úgyhogy szerintem 12-14W között megállok. Korábban is ebbe a tartományba szívtam a porlasztós tankokat is. Én is örülök annak, hogy egy szintettel feljebb léptem és belekóstoltam az építés világába. Most majd jöhet az SS huzal. Kipróbálom azt is. :wink:

2 kedvelés

3-as coli van benne. Nagyobbnak nézett ki, mint amit én tekertem 2.5-re és ráhúztam a coli segédre. A 3-asra ment rá és a vattázás szempontjából is, ebbe már gond nélkül belement. A 2.5-es tekerésembe nem ment bele a vatta, csak úgy ha kicsit leszedtem belőle. Arra azomban kíváncsi lennék, hogy ha új tekerést csinálok, akkor előtte víz alatt ellehet mosni a bilddecket is?

Legközelebb kipróbálom az SS huzalt. Meglátjuk. A levegőzéssel sikerült kicsit több ízt kicsikarni a tankból. :slight_smile:

1 kedvelés

Húúú akkor télleg változtattak a csomagon… Sajnos. A 3 szerintem nem a legjobb választás bele, persze ez ízlésfüggő.
Persze, nyugodtan el lehet mosni!!! Nekem a JAR jött be hozzá a legjobban, de ha erős ízeket használtál, egy kis citromleves áztatás is jót tud tenni. Én szétszerelem, kis tál, JAR-os vízben áztatás, aztán alapos öblítés, folyó víz alatt. Utána szárítás, törölgetés, levegőzésbe fújás. Ha van porpisztoly át lehet szaladni vele rajta, de jó egy hajszárító is. Ha nem teszed meg az uccsó lépést akkor sincs semmi gond, van, hogy én is kihagyom, egy kis víz… így járt.

2 kedvelés

Köszönöm Viktor. Nem mertem víz alá tenni, viszont elég bosszantó volt, hogy az új tekeréskor minden is tiszta liqudi volt. Legközelebb akkor elmosom az egész tankot ahogy van! :slight_smile:

3 kedvelés

Nyugodtan, semmi baja sem lesz!!! :+1:

3 kedvelés

Nemrég tesztelgetem én is az új Ares 2 LE tankocskámat

Ezt már én is megfigyeltem. Pl tegnap tekertem újra, és alig volt valami iz. Reggel beleszívtam, mondom hű ha

Kanthal GA 26 ost adnak hozzá. Én most ezen “szenvedek”, mert 26 GA Kanthal és SS huzalokat rendeltem. Hézagos tekeresnél eléggé alacsony az ellenállás az SS nél 0.83, a Kanthal esetében meg magas 1.41 6-7 menettel, 0.3 as magon

Bármeddig lehet emelni a teljesítményt amúgy vagy van valami alapszabály?

Szia!
Nekem sok a 26GA huzal bele és az ifjabb nemzedék sem kedveli a vastagabb huzalokat, 28GA az, ami bevált, mind kanthal, mind ss, mind Ni8 esetében. Sok tapasztalatom nincs is vastagabb huzalokkal ebben a tankban, mert a 26GA kanthal pl azonnal ki is került belőle az első próba után.
A teljesítmény nem emelhető bármeddig, az sajnos azzal fog járni, hogy rommá égeted a tekerésed. Én 0,8-1,3 között tekerem az LE verziót a teljesítmény pedig 11-15W körül mozog.

1 kedvelés

Bocsi elírtam
28 as Kanthal és SS huzalokat rendeltem, szóval arra vonatkozik a “tapasztalat” :smiley: