Mitől lehet ízetlen minden ízem?

De, biztosan, de szűz tank megremeget a kezem, na. :sweat_smile:

Akkor levonjuk a tanulságot a nevemmel jelzettbe is kevés kell :joy:
Neeeem,semmi közöm a név választáshoz​:joy:

nem tudom szóba jött-e (egy ideig olvasgattam a hozzászólásokat, aztán ellustultam sorry), de létezik olyan is hogy ízvakság szabad fordításban persze, angolul “vaper’s tongue”
Nekem volt benne részem, túl sok erős ízt szívtam, mondjuk nem is keveset és egyszer úgy döntött a szám hogy akkor ennyi, vége, 2-3 napig egyszerűbb, enyhe ízeket szívtam, rakat hűsítővel csak hogy ha íz nincs valamit érezzek is :slight_smile: 2 nap után már minden oké volt.
Sok bolti aromát, főleg shortfill-eket és longfill-eket úgy kell keverni hogy van benne vagy 15-20% aroma végeredményben… hosszú távon hamar eltelítheti az embert.

csak egy heads up, hogy ilyen is létezik

7 kedvelés

Inkább már így írok válaszolva mindenkinek.
@Janos_Groszeibl üdvözöllek, már vártalak megértem persze, szerintem normális a vatta lásd képek
@Ispy kérésére a Tripod2:


Igazából megépíthetem mindet, ha a bishopon kívűl egy halvány ízt se bírok kiszedni egyikből se, kb olyan mintha valami íztelen levest szívnék, a bishopba van valami halovány, de ennyi.
A kevesebb vattától nem félek, sőt én special addig építek amig a minimumot elnem érem, hiszen imádom ha a vatta tocsog.

Illetve igen a microcoil már berögzödött, nekem a spaced coil nem adott olyat, aztán kitudja. :person_shrugging:
Simán elfogadom ha build, vagy akár ha vatta, és azt is ha simán szar a liquid, de az első kóstolásnál/slukknál mindig finom minden.
(Fevet kivéve abba jobban szeretem a spaced coilt)

@Vaperina_Kinga & @rattyrat köszönöm a hsz.-eket, holnap veszek mentol kristályt :joy:

Ps.: nem vagyok az online gyógyítás híve, de gondolom viszonylag messze vagytok tőlem.
Nem vagyok pszichopata.

8 kedvelés

Szép tekerés…én még a szúrkálást javasolnám mert itt a képen ez a vatta mennyiség határ eset ha tömör és levest kap mégjobban összeáll és nem lesz íz…Úgy látom ugyan az a hibád mint nekem volt.Kinézetre tökéletes tekerésem nem hozta az ízt pár szívás után. Dvarwal még mindig így vagyok …Ja és én ezt a microcoilt is elengedtem csak hézagosan tekerek.
Hozzám jöhetsz ha akarsz vagy telefonon is beszélhetünk.

7 kedvelés

Igen, kicsit elkanyarodtunk, elnézést érte. Itt már csak ilyen közvetlenek a beszélgetések. :slightly_smiling_face: Csak arra próbáltam igazából célozni, hogy szerintem nem lehet ugyanazt a buildot mindenbe beletenni. Gyönyörű amit a képeken látok. :heart_eyes: Én széthúznám a tekerést, vagy ennek adnék még 2-3 karikát. Ugyanis kb akkorának tűnik mint a levegőző, ami azt is jelentheti, hogy túlhűl. Nálam is minden hézagosan van tekerve, hamar elengedtem a microcoilt, mert nincs már olyan tankom amibe megfelelően működik. Örülök, hogy sorra veszel mindent és megfogadod a tanácsokat. :slightly_smiling_face: Még annyit hozzá tennék, hogy valahogy egyensúlyt kell teremtened a watt, ohm és levegő között. Ezt csak tekerés próbálkozásokkal tudod jól belőni. Nekem pl a Bishopban 7 menet szokott lenni, hézagosan, 2es magon, lazán vattázva vagy BP Mods vagy Cotton Cloud’s vattával. Ott pl az is lényeges, hogy ne tömörüljön a vatta az etetőnyítások alatt, ezért a BP vattát már sokkal jobban ritkítanom kell, mint a Vapefly vattát. Ebből az következik, hogy a kialakítás miatt sem mindegy, hogy melyik tankot hogy építjük meg. Ha még van kedves olvasni, hoznék mégegy cikket. :slightly_smiling_face:

Szerk.: Eszembe jutott valami. Nem tudsz esetleg más user szettjébe belekóstolni? Ha ízvakság akkor azt sem éreznéd, ha azt érzed, akkor tuti a build a gond. :thinking:

5 kedvelés

Tegnap még gyorsan összeraktam én is tripodot, hogy na majd jól megmutatom, de szar íze lett, szóval nem mutatom meg mégsem. :sweat_smile:

2 kedvelés

Wazze már a Görögökben sem bízhat az ember!:grin:

Azokban sosem, ja és ne állj neki építen hajnali 1-kor. :sweat_smile:

2 kedvelés

Persze, ahogy jónak látod. Mindenesetre nekem ez vált be, lecsökkenteni a napi 20-30 ml fogyasztást 10re, már ettől kevesebb inger éri az ízlelést, 1-1,5 ohm körüli, 1,4-1,8 mm levegős, lassú gőzölés 10-13 wattokon, amit nem úgy fújok ki, mint egyszeri hülyegyerek 80 watton a heisenberget, hanem csak kiengedem egyszerre szájon és orron keresztül, lassan. Most pl az Aromamester Djarum blacket szívom, 1 hónapos keverés és olyan száraz, illatos érzés, mintha tényleg szivarkát szívnék és estére sem tompul.

9 kedvelés

Egyébként elkezdtem 2.25-re építeni, mert az olyan fancynak hangzik, érted, nem ám 2 vagy 2.5, szóval most mind a két dvarw szar lett és a tripod is, szóval eddig remekül bevált. :+1:

Valahogy a vattát nem tudom eltalálni, ennek lett valami íze, de a fele az csak vatta íz, szóval lehet visszatérek 2-es magra mégis, meghagyom az ínyenceknek a 2.25-öt.

A képeid alapján szeretném a vatta tutira sok és a tekerés is olyan, mint egy fémalagút, ha feltorlódik a vatta alatta az sem jó, én sosem tudtam értelmes ízeket csinálni microcoilal.

Íme a félvatta ízű tripod build, NSFW! :point_up:








Szerintem a hiba itt is az, hogy sok a vatta.

5 kedvelés

Mert addig fogod folytatni az építést,amíg rádreggeledik és menni kell dolgozni.Habár, van aki otthon nyomatja a melót.(semmi személyes)
Tired Wake Up GIF by Looney Tunes

A topiccímről amúgy ez jutott eszembe :roll_eyes:

enchanted kingdom eating GIF by BBC America

:joy::joy:

@Janos_Groszeibl köszi-köszi lehet valamelyikkel élnék a lehetőségeid közül
A vatta meg hát mindenkinek szól, nem csak neked, nyilván este a félhomályban nem tudtam úgy fótózni, de eléggé ki rítkitottam.
@Vaperina_Kinga nem tudok sajnos, mert senki nincs aki a környéken ilyen szinten tolná a vapet. Át olvasom a cikket ahogy lesz időm igérem.
@Ispy Újra építem bármivel szívesen amihez van cuccom, kanthal csak korlátozottan 0,32 es méretben, de van egy bks jigem, így a 2,25 se gond. A fentebb látott tekerés 2,5 mag volt, 7menet ni80, 1,2afcvel.

Köszi mindenkinek

6 kedvelés

Sajnos én érdemben jobb tanácsot nem tudok adni, egyrészt mert nincs tripodom, másrészt, mert Te érzed amit érzel. Ajánlom elolvasni, hátha rávezet valamire. Addigis, bármi van, itt vagyunk. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szerintem erre a posztra vártam! Végre valaki hasonló gondokkal küzd, mint én. Természetesen nem örülök neki, de megnyugtat, hogy nem velem, vagy ha igen, akkor nem csak velem van a baj. Dettó ebben a cipőben járok, vagy nagyon hasonlóban. Megtekerem a bármit, beleöntöm az akármit, és baromi jó, ízlik kb 10 slukkig. Aztán aztán íz elveszik, de úgy mintha sosem lett volna. Ha később előveszem, megint finom.Pár slukk. Kategórián belül (kivonatos dohányos) kb. napi 30* kéne váltani, hogy mindig legyen íz. Ezt a cikket írhattam volna én is, csak annyira szerencsétlennek érzem magam ezzel a problémával, meg elmagyarázhatatlannak, másik számára érthetetlennek, hogy nem lett volna, bátorságom kiírni magamból. Tervezem a dicodes vételét, mint utolsó remény, csak mehessek már dolgozni.De kíváncsian várom a fejleményeket. Szerintem nem a vatta lesz a gond, hanem az emberi szervezet. Én próbáltam már mindent, ami eszembe jutott. Megakadtam én is, bevallom.

11 kedvelés

Minden monoton íz és inger tompul egy idő után…ez természetes :+1: ízcsere pedig az egyik segítség erre.

Igen. Azonban esetemben csak a kivonatos dohányosok játszanak. Gyümis, némely desszertes, csak minimális mellékszál. Ezért is nehezebb, bár a dohányosok között is vannak ízben egész komoly eltérések. Viszont lehet, ez valóban kevés

2 kedvelés

Néha nekem is gond ez ám…ha van erősebb th, az már fél siker. De van olyan kivonat, amelyik “íztelen”.

Nálam most hétvégén volt 2-3 napig minden halványnak íztelennek tűnt. De hétfőre elmúlt :smile:
Azt mondjuk megfigyltem, hogy bizonyos kaják, ialok, erős ízű fűszerek tudnak ilyen hatást gyakorolni. Pl mustár után mindegy mit szívok. Esetleg van néhány aroma, ami valamennyire át tud törni ezen.

1 kedvelés