"Ízvakság" vagy íztelen liquidek?

Sziasztok! Gondoltam, ideje már létrehozni egy ilyen témakört is, mivel a Facebookon is eléggé gyakran olvasni ilyen panaszt, megoldásokat annál kevésbé. Pedig egy olyan téma, ami sokunkat érdekelhet.

2 kedvelés

Nos, azt hiszem nem volt még köztünk olyan, aki mindig egyormának érezte akár ugyanazt a liquidet. Egyrészt a mi érzékszerveink sincsenek mindig egyforma kondícióban, és a folyadékot sem sikerül mindig egyformára keverni, vagy nem volt eleget érlelve, vagy épp nem jó a hőmérséklet, a levegőzés, amikor szívjuk. Gondoltam, hogy lehetne minden oldalról körbejárni a kérdést, hadd okosodjunk.Először is az érzékszervek: talán mindenki ismeri a tényt, hogy túl sok egyforma inger hatására eltompulnak. Másik: a túl sok, vagy túl forró gőztől, vagy a sok nikotintól, vagy, hogy mellette még rágyújtottam, volt olyan, hogy fájt a nyelvem, és nem éreztem jónak az ízeket. Viszont észervettem azt, hogy egy kis édesítő tabletta a nyelvemen, vagy egy cukorka ízfokozóként funkcionál. Főleg dohányos aromáknál vettem észre, hogy az elég ideig érlelt folyadék ízesebb, mint a frissen kevert. Bár mindegyik webshopban ott van, hogy az aromát hány százalékban keverjük, ezek az adatok általában hozzávetőlegesek, van egy bizonyos tól-ig- amivel próbálkozhatunk, a készre keverteknél kiszámíthatóbb a miőség, bár azok drágábbak. Ezen kívül van olyan hőmérséklet, amin már az édesen kívül nem sok mindent érezni?

3 kedvelés

Amióta 5 kazánt használok szimultán, mindig más más ízzel, már nincs ilyen problémám. Csak MTLt vagy szúk DLt használok. Az aromákat max 4-5 %-ban keverem (mind1 hogy mit javasol a gyártó) PG/VG kb. 75/25, 6-9 nikotin. Tudom szentségtörő vagyok, de se időm se energiám méricskélni, ezért fogom a gyerek vitaminos barna üvegeit (200 ml) címkéig feltöltöm VG-vel, bele a 10 ml aromát és nyakig a PG-t. Megcímkéz, kicsit összeráz, szellőztet és mehet a fiók aljába. 3 hét elteltével öntöm bele a nikotint, újra összeráz és vissza. Majd 4. héten jöhet az igénybevétel (mind1 hogy dohány vagy gyümölcs aroma). Ha vmi geb@sz van, akkor jön az kész liquidek kombója és ha az sem, akkor egy kis methol (1 csepp/10 ml) mindent megold (amúgy ízvakságra a mentholt szokták ajánlani). Liqiudet nem szoktam kiönteni, ahogy egyik VaperTárs mondta, “inkább a szemem folyón ki” :grin: immunotrofina_szirup__bd06c0979da5eb790bd6e4c81368d9e6

3 kedvelés

Igazad van, de én még 1 kazánnál tartok. Még azt akartam mondani, hogy az ízérzés az egy százfejű szörny, abból csak egy szeletke az, hogy ennek vagy anak a huzalnak milyen jó ízvisszaadása van.

Ne aggódj, 1 kazánnal is csodákat lehet tenni :slightly_smiling_face: Amint látom elkezdted a huzalokat és vattákat is tesztelgetni, ezek szerint “felújítós” kazán, az jó. Ha őszinte vagyok, 2,5 éve kezdtem, kisebb nagyobb “visszacsúszásokkal” :unamused: és mivel én is kísérletező típus vagyok kipróbáltam már pár huzalt és vattát. Még nem tartok ott, hogy most azt mondjam, hogy na ez a tuti, de lehet majd egyszer letisztul a kép, viszont, ha több aromád van bekeverve, akkor próbálkozhatsz azzal, hogy minden kazán “ürítés” után, tegyél bele mindig más “ízű” liquidet. Ne aggódj, pár slukk után már érezhető az újabb “íz”! Ez egy ilyen sport, és amint látom, te is jól beleástad magad a témában, úgy hogy csak így tovább!

1 kedvelés

Vagy ha a sok nikotin szétmarta a nyelvem. Pipával is jártam már úgy. ( Másod- harmadnapra elmúlik) Utána újból jobban érzem az ízeket.

2 kedvelés

:rofl: Ezt nem maszatolod túl az biztos. De én még nem pihentetem ilyen sokáig. ami nagyon szar volt az pihent kb 2-3 hónapot. színváltozott egy kicsit és már ha nem is finom de szívható.

Amik jók izvaksag ellen:

  • citromot enni, vagy citromos üdítő
  • rágó
  • gyakori fogmosás
  • kávészemet rágcsálni, vagy kávét inni
  • mentolos liquid is legyen a napi repertoárban
  • változatos ízeket szívjunk, naponta, rotálva.

Ami számomra bevállt, az hogy 4 ízt szívok egész nap, illetve sokat rágózom. A fogmosások idejét meghosszabbítottam, bár nem vettem észre hogy az befolyásolná bármit is. :thinking:

6 kedvelés

Ugyanez van velem is. A kokszos tekercs miatt elmegy az íz, így egy kazán 2-3 napig bírja csak. Utánna nincs íze.

1 kedvelés

Ez egy újabb téma lehetne, de egyelőre csak megjegyzem: Van, amkor 2 nap múlva már égett íz jelentkezik, 10 Watt alatti teljesítménnyel is. Van, hogy az égett íz nem jelentkezik soha, csak szép lassan íztelen lesz, akár 15 Watt fölé is vihetem. A furcsa, hogy gyári porlasztóknál is előfordul, de amit én tekerek, általában sokkal tovább bírja. Valamint megfigyeltem, amióta több a PG, abban, amit szívok, áttértem az ízbajnokra, kevesebb a koksz, és kevésbé köhögtet. Én a glicerinre kenek azóta mindent, nem is az aromákra, lehet, hogy nincs igazam, de a sűrű, glicerines liquiddel sokkal több volt a baj.

2 kedvelés

Chlorhexamed szájvíz, gyakori fogmosás , mentolos liquid. Ez sokaknak segített már.
Persze érdemes gyakori Vatta csere és huzal próbálgatás is. Sokszor egy két mm is számít tekercs és levegôzés között.

2 kedvelés

Az tuti. Főleg pár édesebb íz esetén. Voot, hogy 2-3 naponta érdemes volt cserélni vattát és előtte a tekercset kis watton leégetni.
Mondjuk én rda-t használok legfőképp , talán azért is mert ez gyorsan meg van és látni mindig tekercs állapotat.

2 kedvelés

Sziasztok! Megosztanám veletek egy tapasztalatomat az “ízvaksággal” Kapcsolatban!
Bár lehet semmi összefüggés vele, de mivel kb. 5-6 éve vépelek eddig soha sem volt ízvakságom, se mtl-nél illetve dl-nél sem. De most rövid időre megjelent ami kb. 1napig tartott, mégpedig az után észleltem, hogy a gyanta Drip-tip-et (gyárit) lecseréltem fém drip-tip-re! Elképzelhető, hogy az ég világon semmi köze egymáshoz a kettőnek, de mivel nem sokkal az ízvesztés elött 3-4 nappal cseréltem vattázást - mesh lapot - liqvidet, és ahogy elkeztem a fém szipkát használni, rá 1-2 órára jött is a teljes ízvesztés. Ez idő alatt, természetesen minden házi praktikát bevetettem, fogmosás - listerine - mentolos rágó, amik szerintem segítettek egy kicsit! Szerencsére azóta már minden rendben, és azóta is a fém szipkákat használom! :slight_smile: :pray:t2:

3 kedvelés

5 tankomhoz 4nek műanyag vagy teflon a drip tip. Egy van a Soulmate aminek fém van, és szerintem tompítja az ízt. Nem is használom már azt a tankot. Úgyhogy van benne valami. :thinking:

3 kedvelés

Elképzelhető, hogy én is vissza váltok az eredetire ami van a tankjaimhoz, pedig méretre formára éppen megfelelő, és nem utolsó sorban tetszenek is vele a szettjeim! De igen, ha van egy kis íz vesztés nem éri meg használni! :pensive:

2 kedvelés

Köszönöm a tapasztalat megosztást! Akkor valószínű, hogy az ízvakságom mégsem a fém drip tip miatt lehetett! Igazából csak azért tippeltem erre, mert ahogy fentebb említettem, amikor váltottam műanyagról fémre akkor keztem elveszteni az ízeket! Akkor még keresem a miértjét! :slight_smile: ( nagyon szép a szett! :ok_hand:t2: )

1 kedvelés

Fém driptip miatt még sosem lett ízvakságom, pedig én eléggé rendszeresen cserélgetem ezeket, hangulattól függően.
Viszont mindegyikkel más az íz. Pipaszárakat most nem említem (sokkal másabb), a sima öttizesek közül ami más, az pl. a régi Bellus belül spirálos falú, de fém driptipje, amit azért nem szeretek, mert egyszer megkoccantotta a viszonylag éles széle a szemfogamat, és letört belőle egy darabot, de ízre talán jobb is volt mint a többi. Illetve van még egy 3D nyomtatott antisplat (megakadályozza a köpködést), az szintén spirálos, de nem csak a fala, hanem konkrétan úgy vezeti a gőzt. Az is jobb ízt ad valamennyire, de nem fém. Viszont melegedik tőle a tank, mert visszafog egy csomó gőzt DL-ben. Annyira azért nem jelentős az az íztöbblet, talán tíz százalék, és visszatérve a többihez mondjuk fél nap után, azok érezhetőek jobbnak.
MTL-nél ezek alakváltozásai csak kényelem, semmi különbséget nem éreztem íz téren egyikkel sem, ha fém, ha nem. A fém jobban melegedett.

2 kedvelés

Közben beugrott mégvalami a hamarabb előjövő ízvakságról.
A minap, az itteni beszélgetés miatt beugrott, hogy tekerek egy jó „pattogós” coilt, mert néha vicces és szórakoztató :slight_smile:
Csak annyi a művelet, hogy széjjelebb kell húzni a tekercset.
Áthúztam rajta a vattát, de nem túl szorosan, csak úgy ahogy szoktam, és sajnos emiatt túl nedves lett a gőz ami kijön belőle, ami a mennyiségét tekintve nem lenne gond, viszont kénytelenül több lecsapódó kondenz jön ki belőle, ami nem csak a tank belső falára, a driptipbe, hanem a szánkba is lecsapódik ilyenkor, jelentős íztöbbletet tolva ezzel oda, ami ekkora mennyiségben hamarabb hozza el az ízvakságot.
Természetesen én nemsoká megtömöm rendesen vattával és ez el fog múlni, másik lehetőség magasabbra venni a teljesítményt, az is működne, de már így is nagyon melegszik a tank.
Ez is lehet hasznos tapasztalat :slight_smile:

2 kedvelés

A hiedelemmel ellentétben a S’n’V’-eknek sem árt az érlelés. A 24 óra a minimum. Ugyanis ezek azért szivhatoak azonnal, mert kb dupla annyi aroma van bennük. Semmi extra nincs ebben, csak egy jól megjátszott PR fogás. Ami valljuk be, bevállik. :slightly_smiling_face: Terveztünk egy ilyen írást, hogy mi van a S’n’V’-k mögött. De olyan sok gyártónak és boltnak mennénk neki, nem biztos, hogy jó ötlet. :flushed:

4 kedvelés