Mitől lehet ízetlen minden ízem?

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Már hosszú ideje vapelek, ma holnap lassan ~10 éve, de most választóponthoz érkeztem amit soha nem gondoltam volna, hogy eljön/megtörténik.

Előre szeretnék mindenkit megkérni, hogy senki ne kövezzen meg, én eltudom fogadni ha felhasználói probléma áll az egész mögött.

Jelenleg úgy érzem, hogy rengeteg időn és pénzen vagyok túl, sokkal inkább már azt gondolom, hogy jobban megérte volna dohányozni/IQOS-t használni.

Na de a lényeg, hogy akármit, akárhogyan tekerek/építek, vattázok csak ideiglenesen, vagy minimálisan ad ízeket, én elfogadom, hogy idővel az emlékek megszépülnek, ahogy azt is hogy változik az ízlésünk, de már nem tudom megmondani mennyi ideje már, hogy a gőzőlés nem okozott örömöt.

Lehet az építéssel van a gond, és lehet más probléma a háttérben.

Alapvetően úgy gondolom, hogy a(z) Ni80 allergiát kizártam, kézre rakva nem okoz semmi féle irritációt. A pg allergiát is kizártam, mivel az esetek 99,9%-ában a 20/60 longfilleket fullvg-vel húzom fel. (Persze a végleges konzisztencia ~33,33/66,66 vg többlet így).

Manapság leginkább Revolute alaplevet használok, de korábban bármi szóba jöhetett, a floravitás idővel túl édes lett, így ő sajnos kiesett a képből. A booster megoldást alkalmazom a Revolute gyártótól, viszonylag jó megelégedettséggel.

Vattából is rengetegen túl vagyok: sorb, bpmods, tfc (aka titanium fiber cotton), muji, vapefly, ambitionmods, cotncord, stb…

Huzalból is volt többféle probálkozás: ni80 külöböző méretekben, ss (316 és 304), kanthal (ez ami legkevesébb jött be, az ízek túl laposak voltak vele).

Kipróbáltam azt is hogy váltó szettekkel járok, több féle 2-3 íz volt nálam, 1-2 slukk és mintha ízt vesztene minden.

Azt is elfogadom ha a korábban említett keveréssel vannak a gondok, viszont ha túl aromásra hagytam valamit, akkor hamar “savat” csinált. Probálkoztam podokkal, több kevesebb sikerrel, ha nem bánjátok nem sorolom fel az összes brandet, mivel gyakorlatilag az eszközök ugyanarra képesek, de pár kiemelkedő porlasztóval találkoztam, ilyen pl:. A voopoo ITO, illetve az aspire AF, természetesen MTL felhasználásra, és igen ezek mesh porlasztók. (Ezekre nincs panasz, de ezekbe a niksók baromi édesek.)

Régebben amikor DL-eztem és elkezdett divat lenni a mesh akkor nagyon szerettem, de idővel túl sok lett, és így kezdődőtt el az MTL-re váltás amivel, már akkor is gondom volt. ( az RDL csak részben volt érintve.)

Egy eredeti fev segített az átszokásban, hatalmas megelégedéssel. (ha valakit érdekel részletezve akkor Coilology mtl clapton ss 28/40, 2x0,9 afc.) Nagyon sokáig csak ezt a kész tekerést használtam, de ahogy új ízek felé nyitottam azt vettem észre hogy nem tesz neki jót a clapton, így hát az olasz fev csoportot böngészve, ni80 szál huzalra váltottam, előszőr 0,35, később 0,4 vastagságúra. Ezzel a gond viszont az volt hogy néhány ízt, főként amik édesek voltak igazán, még jobban “karamelizálta”, vagy értsd sokkal édesebbé tette őket.

A fev parkoló pályára került, lett helyette bishop (setup: 0,32 ni80, 6-7 menet, microcoil ~1ohm, 12-13watt//3,5-3,7 volt, 2x1mm afc.)
És az ízek még mindig hamar elmennek…

Rengeteg modot is kiprobáltam ami a fev alatt ment egy darabig az egy Aegis solo volt, az első szériás. Ha mellé raktam egy DNA-t nekem a solo vitte a primet, de mivel szerintem elég silány az anyag minősége, és mivel részben már kifutott, ezért csak pár beragadt raktárkészletről szerezhető be, (ezt nem részletezném).

Modok terén viszont pont úgy érzem mint a régi időbe, ha az ember egymás mellé tette a pwmet, meg a dcdct, mintha teljesen más lötyi lett volna a kazánba.

Cserszömörcés szájvízzel probálkoztam már (mentholossal), sokat nem ért.
Száj higéniára gondosan oda figyelve, mivel alapvetően fogszabályzom van, ha ez ilyen mértékben befolyásoló tényező akkor kitépem, megoldjuk. :joy::joy:

Nagy vonalakban ennyi, napokon keresztül írhatnám/szethetném össze a gondolataimat.

Összeségében rengeteg RTA-n, és modon vagyok túl.

Ha a szekrényre pillantok párat felsorolva:
Fev bf1, fev 4.5S+, dvarw mtl fl22, arcana22, bishopok, aromamizer classic mtl, by-ka v6, diplomat, ripley, 1928 rda, kuma, cabeo, tripod2, sure, labs, 415 rda.
(Persze némelyik klón, de gondosan új normálisabb/szorosabb o-ringgel).

És egy pár mod szintén akad, yihi és dicodes chipes éppen nincs.

Bár milyen épitőjellegű kritikát elfogadok, és segítséget is, ha valamire bekellene ruháznom az anyagi se gond, csak a cél a lényeg.

Ha van bármi kérdés amire nem tértem ki, akkor szívesen válaszolok, akár privátban is fogadok ötleteket, vagy telefonon, ha valaki ennyire nyitott lenne a segítség adásra, és ha össze tudjuk egyeztetni óráinkat, akkor a személyes találkozó is belefér, bizonyos távokon belül.

Helyileg Veszprém megye, de Zala se vészes táv.

Köszönöm előre is!

7 kedvelés

Szia!
Átérzem a problémád :blush:
Azt nem mondom, hogy elmennek az ízek, de valahogy még sem olyan élvezetes az egész mint az elején. (Kb3 éve vapelek).
Nem sajnáltam a pénzt minőségi modra és tankra sem.
Aztán egyszer csak jött az érzés, hogy valami nem oké. Akkor emeltem a nicen. De az sem segített. Aztán rágyújtottam rendes cigire, de arra nem akartam vissza szokni, úgyhogy mrgprobáltam megint az iqost. Első két próbálkozásra nagyon nem jött be 3 éve, de most jól kiegészíti a vapet. Valahogy azóta a vape is élvezetesebb.
Kávéhoz mindig iqos, elmenősnek pod, itthon meg a vape.
Tudom ezzel nem sokat segítettem, csak tudd nem vagy egyedül :joy:

7 kedvelés

Szia!

Mindig ugyanazokat az ízeket szívod vagy felfedező vagy?

4 kedvelés

Nem mindegy az sem, mennyit szívsz egy nap.
Nekem (egyelőre) bevált az, hogy nem lóg órákig a számban, munka miatt nem is tud. Erősre keverek, erős nikotinnal (16-22 mg jelenleg), csakis sima nic. Váltogatok desszert, gyümölcs és dohánykivonat közt. Mtl, de nagyobb Wattokon (16-24 watt).
5 ml megy el egy nap átlag…
Ezekkel a feltételekkel lassan 2 évem alatt még nincs komoly megunás, íztelenedés.
Ha gyengébbet szívtam, de láncban vagy hosszan, akkor eltompult egy idő után.

5 kedvelés

Az öt évem alatt még egy pici megingásom se volt szerencsére.
Most 5-6 a mumus a cuccaimban és elég.
Sajnálom hogy valami nem kerek a törtènetedben :fist_right::fist_left:pedig jó cuccaid vannak,ott valami az alap vagy az aroma lehet szerintem.

4 kedvelés

Ez a közel 10év, nem egybe volt vapelés, eleinte az átállás síralmas volt, aztán évekig sikerült átállni, volt egyszer egy 4 hónapos kiesésem, de rá jöttem, hogy az analóg semmiképpen nem kell.
Rengeteg cuccom van itthon, és nagyon sok szerethető darab, vagy a kialakítása, vagy a funkciónalitása, vagy az esztétikája miatt.
Több helyről rendeltem ezt, és más fajta alapot is. Mindig kb ugyan ez.
Az aroma is, vagy is longfill is mindig más, és máshely.
Vannak/voltak probálkozások a dohány/kivonat téren vannak jó megmozdulások…
Pl.: Olaszból (tisvapo.it) szoktam a k-flavour, blendfeel, re-brand. és társait.

5 kedvelés

ml-be nem sokat, 3x2ml az átlag/kazán, de egésznap a számba lóg, ezek a kisebbik kites bishopok. Próbáltam erőssebb keverést, de nem bírtam, aztán azt hittem feltáltam a spanyolviaszt, és boostereket vegyítettem, szabadbázisút és sót, de közben találtam ilyet készen, tehát… Egyszó mint száz akkor pedig simán túl szívom magam. Gyümit azt inkább dl-be szerettem, a kivonatot/desszertet/szintetikus dohányt váltom.
Ezt úgy képzeld el, hogy frissen átvattázok hétvégén mondjuk 6-7 kazánt, és még a vatta íz nem ment el, de már alig éreztem a liquidet.

5 kedvelés

Szia!
Van/vannak állandó ízek, de mindig beesik 1-1 új. Azért van ennyi különböző kazánom, ha véletlen chimneyt kell cserélni, vagy kialakítás miatt váltani kell pl egy desszerthez vagy egy kivonathoz akkor legyen mihez nyúlni.

6 kedvelés

Szia! Igazi zöld vagy fekete tea )nem filteres ) üresen fogyasztva nagyon jól újrabootolja az ízérzést. Én a vastag gőzös, mindenféle műízű szutykokkal jártam hasonlóan, azért maradt az mtl , amikor feltűnt, hogy folyton szívom, emeltem a nikotint és váltogatok, sosem öntöm kétszer egymás után ugyanazt a tankba, 8-10ml/nap a fogyasztásom. Maradtak a jó minőségű dohányos, nem édes cuccok lassú gőzön. Floravitát használok 50/50-be, több hét után a dohányos löttyök nagyon jó szárazak lesznek, teljesen eltűnik a vg édes lucskossága.

5 kedvelés

Ami nekem feltűnő volt, hogy az olcsó kínai modok nem képesek húzamosabb ideig ugyanazt a teljesítményt leadni folyamatosan, ezért sokszor akár egymást követő slukkok esetén is más volt az élmény. Ez egy idő után zavaróvá vált, ekkor cseréltem le mindet dicodesre. Ami még segít, hogy egyszerre egy ízből max egy tank, ha nagyon lusta vagyok kettő, aztán másik íz, így pörög 4-5 tank 4-5 ízzel, az ideális az egy tank egy íz, aztán csere. Illetve legyen közberakva egy-egy mentolos gyümölcsös is. Meg persze én is gyorsan rá tudok unni egy-egy ízre és van ami pár milli után kinyírja magát és szinte nem marad íze, de mondjuk reggel az első 2-3 slukk oké, délután már szinte semmi.

6 kedvelés

Ugyan ez nálam is :joy:de kezdenek bevált aromáim,boltjaim lenni amiből “táplálkozok” :grin:
Remélem rendbe jön minden :fist_right::fist_left:

5 kedvelés

Én pont 10év vépelés után adtam fel az aromák használatát. Vagy túl édesek voltak vagy nem volt hosszabbtávon konstans ízük és/vagy rájuk untam. Nem mondom, hogy másoknak is az én utam a követendő megoldás csak azt, hogy nekem bevált. Amit pl @Ispy és @Attila81 írt már inkább megfontolandó. Drukkolok, hogy megoldódjon a visszatérő gondod

6 kedvelés

Engedelmeddel, én viszonylag fiatal voltam amikor még dicodest használtam, egy Dani Mini személyében, de az emlékeim szerint akkor még borzasztó volt számomra, kezelhetetlen szar menű, és sorolhatnám, nyilván ennyi tapasztalattal, és ennyi idő után elfogadom a véleményed, és nem mondom hogy nem fogom megpróbálni. Ma special 2tankkal jöttem dolgozni, és folyamatosan váltom ahogy elfogy az íz. A közberakásra megoldásként most vettem újra egy white king-et. Ja igen, délután semmi, reggel is néha alig. Én még arra is gondoltam, hogy elfelejtettem építeni… ez esetben felhasználó issues.
Én mégtisztán emlékszem a Re-brand Suprem-e First Pick-jére amikor egy használt vattára csepegtettem rá, és beleszívtam mondom de k**** jó, aztán újra vattáztam a bishpot, most meg nem is érzem az ízét :joy:

Szia! A floravitát kizártam, 50/50re nem igazán keverek már. Viszont a szálas tea dolgot kipróbálom, köszönöm segítségedet!

2 kedvelés

Szia Dávid.Szólnék én is nekem is kb.6-7 év után tüntek el hamar az ízek.Azóta 7éve 6db rta van nálam munkában amiket legalább 1szer ki pöfékelek ezzel haza érésig elvagyok íz vesztés nélkül.Itthon van több rta…én a próblémát több dologban látom nálad de lehet tévedek. Elektronika dicodes sokat hoz hidd el. A másik ami persze nem biztos mert nem láttam ,hogy vattázol de időt kell szánni rá…ez kulcsfontosságú mozzanatt…

6 kedvelés

Ez egy sokváltozos történet, amit online nem lehet megoldani, sorry, ezer meg egy oka lehet, ezek közül van ami hardver, van ami liquid, van ami építés és van ami biológia, ezeket csak kísérletezéssel lehet kizárni, ráadásul az sem biztos, hogy konkrétan egy oka van, lehet több összetevős a dolog, szóval max tippeket és trükköket tudok mondani, az úton neked kell végigmenni.

A leírtak (válaszaid) alapján én is a vattázásra kezdek gyanakodni. :thinking: Nekem pl a Bishop tud olyan ízes lenni, hogy leteszem a hajamat… :sweat_smile: Mindent lazán vattázok, mielőtt nem jöttem rá, hogy nekem így kell, mert így a király, addig gyakran volt vattaíz és estére már mentek elfele az ízek. Szerintem érdemes egy próbát tenni a lazább vattázással. Itt írok róla bővebben :arrow_down:

Illetve, majd egy képet is csatolj a buildról, hogy jobban átlássuk a problémádat. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ja és ha van ott egy tripod 2, akkor légyszíves a bishopot fogd meg jó erősen és olyan messzire dobjad el, ahol soha többet nem találod meg. :rofl:

Csak szóljon előtte, hogy jó helyre álljak. :sweat_smile: Nekem kedvenc lett a Bishop. :pleading_face:

3 kedvelés

Nincs azzal baj, kedves Kinga, van akinek az ares 2 vált be, attól én még az ellenségemnek sem ajánlanám. :grin:

Egyszerűen a tripod jobb mindenben.

1 kedvelés