Időszakos ízvakság? Ilyenről még nem hallottam

Sziasztok.

Olyan problémával állok szemben, amilyennel sohasem találkoztam, nem is olvastam, hogy írt volna valaki is ilyenről.

Elszívok 2-3 tanknyi liquidet (2-3x 8ml) és a nap végére már nem érzem a liquid ízét.
Miután alig van a tankban, rátöltök egy másik liquidet és ugyanez kezdődik előről.
Kb. egy hónapja küzdök ezzel és már őrjítő.

Vártam ezzel a kiírással, hátha én rontottam el valamit, de szerintem nem.

Naponta mosok fogat, elviekben jó a szájhigiéniám.
A tank egy Wotofo Profile X, mióta megjelent azóta van meg, sokszor újravattáztam már, ezzel nem lehet semmi gond (Clapton Mesh, 0.20 ohm, 50 watt, brutális ízt ad).
A vatta nem égett, a liquid nem kokszol, nem láncslukkolok.
Az aromákat normális, gyártó által megadott értékeken belül keverem.
Az alaplé ugyanaz; Ultrabio PG és VG (70VG/30PG-re keverem).
Az előző havi niksó Liquideo márka volt, az ehavi liquidekhez Zap! niksót használtam, mindig 3mg/ml erősségűek a liquidjeim.

Lehet ez a nikotinsó átka számomra?
Gyanús, mert kb 1-2 hónapja tértem át a Freebase Nicről Niksóra.

Egyre kevésbé élvezetes számomra az ecigi emiatt
Ti találkoztatok már ilyennel?
Segítsetek légyszi :frowning:

Köszönöm.

válts vissza sima nikotinra és másnap kiderül, hogy a nic só az ok vagy más a gond

1 kedvelés

Mivel a booster és a nicsalt teljesen más eljárással készül lehet az lesz a gond.
Ahogy Zsolt is írta próbáld ki booster ral megint…
Remélem nem veszi el a kedved az egésztől

1 kedvelés

Szerintem besokallhatnak az ízlelőbimbók ennyitől…ez nem is biztos,.hogy hiba. De én is a salt-ot tippelem. Meg az esetleg túl meleg gőz (nálam az csinált hasonlót).

1 kedvelés

A gőz nem meleg, langyos szerintem max (ezért is szeretem a mesht)

Elég sokára fogom tudni kipróbálni a Freebase nikotin próbát, mert most tankoltam fel, nagyon sok liquidem van (15 íz kb. ebből a friss keverés 10x120ml talán)
de mindenképpen ki fogom próbálni.

köszönöm.

Csak most esik le, hogy mire érted, hogy “besokallhatnak ennyitől”.

Soknak számít ez a mennyiség?
DL-esek írhatnak, hogy mennyi liquidet fogyasztanak el egy nap.

A mesh sokat eszik egyébként, már megszoktam, de akkor lehet, hogy az ízlelőbimbók berágtak rám… ami nem lenne jó hír hiszen ez nem számít sok cigizésnek egyébként (időtartamban) :confused:

Nem hiszem, hogy sok köze van a nikontinhoz. Szerintem ez normális jelenség, hogy estére már nem érzed az ízeket. Én napi 10ml DL után is szoktam érezni ha gyümölcsös ízt használok. Desszert ízeknél viszont nem tapasztaltam ilyet.

2 kedvelés

Ezért van több szettem. Nekem sokszor fél tank után is gyengül az ízérzet, akkor szívok a másikból :see_no_evil:

3 kedvelés

Így gondolom én is. Az egésznapos déelezéstől (desszert v. gyümölcsös) én is eltompulok, túl intenzív, ezért mindig van nálam legalább egy mtl tank (dohány ízesítésű) is váltóíznek.

1 kedvelés

Lehet sovány vigasz, de nálam ez úgy néz ki, hogy 1-2ml (mtl, fél tank) és kb. halvány gőzöm sincs róla mi francot szívok. (Én csak álmodozok ilyen mennyiségről :grin:). Nemi gyógyír a problémára a 3-4 íz napi vetésforgóban, már ha kivitelezhető. :v:

2 kedvelés

Tízen éve ez a gondom rta váltás és íz váltás naponta többször és jó lesz.Hajrá hajrá ne add fel.

1 kedvelés

Én Dead Rabbit M-ben szintén Clapton Meshhel, 42-45W-on kb napi 8-12ml, 4mg/ml szabadbázisú nikotinos liquidet fogyasztok.
Hűsítős gyümis vonalon mozgok.
Ami liquid ízlik, azt napokig szoktam szívni. De aztán (nem ízvakság hanem) ráunás miatt másik liquidet töltök bele. Nem vattázom át ízcserekor, szerintem felesleges. Néha van, hogy minden töltéskor másikat rakok bele.
Nem talákoztam így ezzel a jelenséggel még.

Decemberben a Liquidhall málnájára pörögtem rá nagyon. Akkor kb csak az ment, hetekig. Aztán jött egy kis covid, és a málna íz eltűnt. Akkortájt rendeltem egy A&L Kro-Mignont (szintén málna), zero íze volt. Covidosan még a koncentrátumnak az illatát sem éreztem. Azóta a málna nekem ilyen.

Most kevertem A&L Shinobit (kékmálna), és oké még csak egy napos, rákóstoltam, semmi… remélem ha beérik lesz vmi, mert nagyon málnáznék már :sweat_smile:

1-2 hónapja a Jungle Hit Berry Rusht szívtam sokat, az ízlett, de az nem csak málna. Az valahogy abban se jött ki igazán.

1 kedvelés

A málnaíz amúgy is egy ingatag valami - pláne nehéz jót csinálni. És a bekevert liquid az átlagnál hamarabb veszít az ízeiből. Legalábbis én ezt figyeltem meg.

Én is a több szett, ízcsere dolgokra szavazok, mint @Janos_Groszeibl Jani kollégám.
A dohánykivonat mtl-ben is ellaposodik, ha órákig szívom, pedig csak 4-5 ml/nap.

3 kedvelés

Azért ezt írtam mert a gondjai pont azóta vannak amióta sóra váltott…(ő írta) Gondolom előtte is ennyi volt a napi adagja aminél nem volt estére jelentős ízvesztés. Az esetek döntő többségében ott a gebasz oka amin drasztikusan változtatunk…logika

2 kedvelés

lehetséges, de ne legyen veszekedés emiatt, azért írtam ide mert mindenki próbál segíteni más-más nézőponton keresztül és ez így jó, mindenkinek köszönöm a kommentjét!

igen előtte is ennyit evett a mesh meg ezután is (50watton vagyok már nagyon régóta, mindig 72óra környékén merül le az akksim, talán ez lehet mérvadó még, mert a slukkszámlálón gyűjtöm a pontokat :slight_smile: ), az ízvisszaadás az ok, ami miatt nem fogok váltani egy teljesen más szettre, bár a podokhoz való ízesített niksók között is van brutál finom.

2 kedvelés