A megfelelő szett kiválasztás

Sziasztok!

Azért fordulok hozzátok mert kicsit elbizonytalanodtam, lassan 1-2 éve próbálkozok a teljes leszokásról , ezzel szépen lassan haladok is a napi 9-10 szálból eljutottam a reggel kávé mellé 1 szál és annyi.Viszont kezdem azt érezni ,hogy valamit nem jól csinálok. Kipróbáltam elég sok tankot sok liquidet ,podot,modot,dl,mtl, viszont egyiknél se éreztem azt amit annó a cigarettánál. 2 tank maradt versenybe a Brunhilde MTL RTA illetve a Hastur MTL RTA , ha szívogatom őket egész nap ugye nincs nikotin sóvárgás de nem élvezem, nincs meg az az íz kicsit ahhoz tudnám hasonlítani mintha ennél egy ételt amiből kihagyták a fűszert. Na és itt jöttök ti a képbe, akiknek esetleg már volt dolguk az alábbi tankokkal és tudnak néhány bennfentes tippet/trükköt mondani azzal kapcsolatba ,hogy ők miként tudták kihozni a liquidekből azokat az ízeket amik rá vannak írva a dobozra, azért nagyon hálás lennék. Amit még észrevettem az a mod, az se m1 milyen 2 nagyobb modom van egy Aegis Legend 200W TC illetve egy régebbi Vo Tech Via 240 mod, felváltva használgatom őket és az a helyzet ,hogy a Via moddal ugyan azon a Watton sokkal intenzívebbek az ízek mint a Legenden. Tudom hogy ez így egyszerre kicsit sok ,csak már lassan tényleg nem tudom mi a probléma , nagyon tetszik az egész vapezés , imádom tekergetni csinálgatni viszont kezdem azt érezni ,hogy vakvágányon megy az egész. SS illetve Kanthal huzallal is próbálkoztam viszont a Kanthallal egy fura íz jön elő az SS meg annyira nem jött át, inkább a Vandy Vape NI80 Superfine MTL Fused Claptont használom illetve a sima kis NI80 huzalokat azokból is 24ga 26ga 28ga van itthon. Vattából: Titanium Fiber, Dr.Kero,Cotton Bacon. Előre is szeretném megköszönni ha elértél idáig, és ha hozzá is fűzöl valami építőjellegűt akkor már nagyon hálás leszek. :smiley:

8 kedvelés

@Nandor_Tapai üdv​:slightly_smiling_face:
Én max.a vattához tudok annyit hozzátenni,hogy nekem a Vapefly Cotton clouds jött be a legjobban.Azonnal hozza az ízeket.

4 kedvelés

Szia!

Gratulálok előrehaladásodhoz a leszokás ösvényén. Csak így tovább. Ha kevés az íz (feltételezem, hogy a gőz mennyisége megfelelő) a következőket lehet megpróbálni:

Ha egy fajta liquidet használsz, gyorsan előjön az “ízvakság”, ami úgy jelenik meg, hogy “eltűnnek” vagy gyengülnek az ízek. A megoldás: legyen kéznél több fajta aromád, amit napközben váltogathatsz.
Egyes aromák szegényesebb, mások gazdagabb ízt produkálnak, érdemes több fajtát kipróbálni.

A másik, hogy a liquid keverésénél az ajánlottnál több aromát használt, intenzívebbek lesznek az ízek (csak mértékkel lehet változtatni az arányokon, kísérletezgetés kérdése).

Ha a levegőnyílástól távolabb húzod a tekerésedet (megemeled), erősebb lesz a TH (kaparó érzés a torokban) és erősebbek (hogy írhattam ilyen butaságot, természetesen gyengébbek) <kösz @blini80 > lesznek az ízek.

Ha az alaplé keverésénél több PG-t használsz, picivel kevesebb lesz a gőz, de intenzívebbek lesznek az ízek. A PG folyósabb, ezt a vattázásnál figyelembe kell venni.

Ha már vattázás: ha túl sok vattát használsz, kisebb lesz a léellátás, szegényebb a gőz, ez is befolyásolhatja az ízeket.

Idővel (folyamatosan) összeesik a vatta, ezért én pici lépésekben növelem a teljesítményt a megfelelő gőzök, ízek érdekében.

Teljesítmény: érdemes egy újonnan épített tekerésnél végig pásztázni a használható teljesítménytartományt, saját tapasztalat alapján beállítani azt az értéket, amelyen legjobb az íz/gőz. Az embereknek más-más az ízérzékelése, ahány watt jó az egyiknek, nem jó a másiknak.

A tekerésed mindig legyen arányban a tankod adottságaival, az léellátás-levegőzés mindig legyen egyensúlyban.

Hát zanzásítva ennyi. További szép napot és kellemes gőzölést!

9 kedvelés

Remek összefoglaló,ezen csak egy dolgot változtatnék,ha a tekerést emeled az afc-hez képest erősödik a th és gyengülnek az ízek,fordítva meg ellentétben.

7 kedvelés

Köszönöm a korrekciót, bocs elszúrtam, így igaz, ahogy írtad!

Szép napot!

5 kedvelés

Szia!
Ha nagyon a dohány ízt keresed,akkor valami dohánykivonatos aromát lenne érdemes választani és megpróbállni azzal milyenek az élmények,egy bajuk van általában,hogy kicsit munkásabbak a kokszolás végett!Viszont ízben kárpótolnak a nehéz napokon​:slightly_smiling_face:Én általában ezt úgy oldom meg,hogy pl:3mg/ml nic es alapot keverek a mindennapokra,akkor 6-osat keverek a kivonatossal,így azzal kevesebb fogy és megvan a minden is benne ami a cigi vágyat elnyomja,vagyis múltidő márt,mert már túlestem ezen régen,ettől független mtl a favorit dohányos levesekkel,kivovonatosok alkalmi luxusok lettek​:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Viszont szép napot,ill hétvégét is​:v:

3 kedvelés

Szia. Na én is kb. 3 éve próbálgatom. De az idén már szinte teljesen tisztán? Talán az év elején volt még hogy vettem pipadohányt. Azt már a facebookon is leírták, hogy a vape élmény soha nem lesz olyan, mint az analóg dohány. Amikor ott panaszkodtam ugyanarra, mint te, megszánt egy itt a közelben lakó úr, és hozott egy porlasztós Innokin készletet, egy gyárilag készre kevert aromával. 21 mg/ml niksó, cubana aroma, jó tömény ízzel. A beszerzési forrását nem tudom. Végül is azóta is magam keverem a leveseket, viszont arra rájöttem, nem kell a nikotint, sem az aromát sajnálni, mert akkor tényleg 0 íze lesz. Az én meglátásom szerint a dohányosok mind íztelenek, érlelés ide, vagy oda, dupla töménység kell, mint amit írnak. A kazánokról annyit, rokkant járadék és 4 órás munka mellett inkább tekerészek, mint hetente 1300-2500 Ft ot költsek patronra. Annyi pluszt nekem nem adott, hogy ott a tekerésen át szívod be a levegőt, ettől szárazabb érzése van a gőzének. Modom is csak egyetlen egy van, mert az Innokin elhalálozott. De a véleményem arról, hogy amit kiírnak, soha nem annyi, mint a valóság. Egyedül az ohmot jól mérik. A huzalok közt sem érzek akkora különbséget, mint amit írnak. Tény, hogy a clapton több gőzt ad, és nem kokszol olyan hamar. Az új vattának gyapot íze van. Második napon már mindegy mit raktam bele, ezt is túlmisztifikálják. Nem szabad se túl keveset, se túl sokat tenni. Az, hogy te hogyan csinálod, többet számít, mint az, hogy honnan van.

2 kedvelés

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget, jelenleg még kész 9 mg/ml 70/30-as liquidet használok és vegyesen vannak az aromák is. Inkább a dohányos liquidek felé megyek valami csonthéjassal min a PJ Highrider Poker, flavorist Tabak Royal, Black Note Cavendish, OL La Famiglia The Boss. Ezeket szoktam az utasítás szerint cimkéig tölteni, sajnos még a teljesen alap keverést nem próbáltam mivel nem találtam olyan webshopot ahonnan külön tudom rendelni az összetevőket, vagyis inkább a nikotint. A tekeréssel kapcsoltba igyekszem mindig pont a afc felé beállítani a lehető legközelebb , illetve annyi vattát szoktam használni amit még át tudok húzni a tekerésen úgy ,hogy ne mozdítsa ki az egészet ,ez általában csak úgy sikerül ha elpödröm az egészet és a pödrés irányába úgymond át tekerem a “lyukon” :smiley: . A folyamatot csak azért írom le mert lehet sok a vatta és csak így tud átmenni anélkül ,hogy elhúzná a tekerést. De mindenképp kipróbálom az itt leírtakat és jelentkezem a fejleményekkel. :smiley:

7 kedvelés

Talán akkor annyi,hogy Cavendish helyett inkább valami karcosabbat keress pl:Kentucky,am az sem jó,ha már nagyon közel vagy a tekeréssel az afc-hez dohányízeknél,mert igénylik a th-t is,szval saját magadra kell hangolni az egészet ennek megtalálása először idő,de ha sikerül és a vatta mennyiséged is frankó akkor be fog ütni az átütő siker,nincs recept mm-re és vattára sem igazán,hogy neked hol lessz jó,ha túltömöd az sem tesz jót az íznek mondjuk.És talán annyi,hogy mtl-nek 28ga huzal és 2.5 magátmérő a legtőbb mtl rta alap receptje,ebből lehet kiindúlni,építkezni,ilyen-olyan irányba.

5 kedvelés

Egyszer olyat olvastam ,hogy az afc mérete függ a tekerés magátmérőjétől ez mennyire igaz?

2 kedvelés

Van benne igazsag.Egy tul nagy afc-vel egy kis tekercset szethutenel=iztelen lenne.Egy kis afc-vel egy nagy tekercs meg nem kapna eleg hutest=vatta eges.Kezdo vagyok en meg ebben,el kell vele jatszadozni,de alakul,neked is fog.

5 kedvelés

Teljes mértékben így van,dohányos ízekhez szűkebb levegő dukál,1.2,1.4,1.6 os afc méretek elegek kellenek,hogy legyenek azokhoz pedig jó a 2.5mm-es magátmérő,én a helyedben az ss huzalt sem vetném el,28ga méretben 7-8 menetel,2.5 magon jó kell legyen a Hasturba biztosan,wattot sem kér sokat 12.5-14-5 wattal hajtom ezeket az ss tekeréseimet,Brunhildébe a 28ga ni80 lenne az ideális,de vannak itt Brunhilde fanok,majd azok is mondanak rá valamit​:slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Most megpróbáltam a Hasturba egy NI80 2,5 magon 7 menettel kevés vatta és WOW 1 ohm lett 12W al valami isteni íze van. :OOO

9 kedvelés

Viszoooont, elég gyorsan égett vatta íze lett ez azt is jelentheti ,hogy kevés a vatta? :smiley:

3 kedvelés

Vagy sok watt, kevés levegő:grinning: De ha sok a watt vagy a levegő kevés akkor már én a slukk végén szoktam érezni egy oda nem illő ízt!
Először mindig levegőben megyek felfele, ha már túl levegős akkor watt le​:grinning:

6 kedvelés

Ha égeti a vattát akkor valszeg túltömted,vagy nem ritkítottad meg eléggé a végeit és nem tud annyi levest felszívni,mint amennyi kellene neki.Ha kevés a vatta akkor pattog a liquid,igaz ez a kevés wattra is.Látni kellene a tekerést vattástól.

7 kedvelés