Járt már így valaki, jó tanknál semleges ízek? 😒

Üdvözletem mindenkinek!:smiling_face:
Abban a szituációban vagyok, hogy körülbelül fél éve (nektek hála​:grin:) vagyok tulaja ennek a gépnek, amit nemnagyon bántam meg, de hatalmas hátránnyal küzdök.
És, hogy mi az a hátrány? Hát önmaga az elektromos cigi értelme, magyarul szólva az íz.:grimacing: Halvány lila dósztom sincs, lehet, hogy az én ízlésemmel van a baj, de nem vagyok elájulva, sőt… És néztem neten, hogy kinek mi a véleménye és csak pozitívat lehetett hallani erről a tankról (kylin mini V2) én egyből a coil-ra gondolnék és a vattára, mert a vatta is számít egy picit íz visszadásban igaz?
(coil:Fumytech Fused Clapton, 0.5ohm)
(vatta:Doctor Coil)
Ezzel a ,setuppal" élek fél éve, úgy gondolom nem annyira normális, már kezd elegem lenni ebből, melóhelyen már inkább elő se veszem, már kezdek undorral tekinteni rá.
És hát kiktől másoktól kérnék véleményt tanácsot, mintsem tőletek? :hugs: Imádom ezt a közösséget, és magát az oldalt, az embereket, és ti segítettetek sokmindent megértetni. :blush:
Ja és nem utolsó sorban, hogy hátha, likvidek illetve aromák is viszonylag jó márkák, mégis ezzel szembesülök, hogy “szarazegész”, és lehet, hogy minden nap ugyan az a kérdés, de attól függetlenül felteszem nektek​:smile:, hogy nikotinos alapot jó áron, akarom mondani értelmes áron, hol lehet rendelni mindenfajta kiegészítőkkel együtt, ha már rendelek, akkor mondom teszek érte egy utolsó próbát, ha nem jön be, eldobom a francba.
És így vagyok itt nálatok​:smile:, bocsánat a hosszú szövegért, remélem értitek miben szenvedek, és nagyon-nagyon köszönöm, hogy elolvastátok, és hogy tudtok-e segíteni. :hugs:



2 kedvelés

Szia. Ezt a capella aromát egy hét pihenés után vettem elő, majdnem kidobtam. Most pár napja tettem vele egy próbát. Kellett neki a pihenés. 3-4 hét. Így már tetszik. Fogok még belőle rendelni.

4 kedvelés

Az íz nagyon szubjektív dolog, mindenkinél más a “jó”. Ha nem elég amit ad lehetnek a következő okok:

  • rossz vattázás
  • rossz vatta
  • kevés watt
  • rossz aroma
  • a coil nem müködik ebben a tankban
  • a vatta nem müködik ezzel az aromával
  • több aromát kell belerakni
  • többet kell hagyni érni

Kb, ami így hirtelen eszembe jutott. Szóval kisérletezni kell, sajnos ez egy ilyen biznisz.

6 kedvelés

Ja és ott van még az ízvakság is, csak hogy egyszerű legyen az élet, ha sokáig ugyanazt szívod tompulnak az ízek, ezért vagy valtógatni kell vagy be kell szerezni valami metolos cuccot, az ki tudja pucolni az ízlelést.

5 kedvelés

Rengeteg dolog okozhattja,en peldaul 1 napig szivok csak barmilyen izt mert lehet akarmilyen finom egyszeruen utana mar nem erzem azt amit szeretnek.

Tekeres:en mindent Ni80 Mtl Superfine claptonnal tekerek,nekem ez jott be a legjobban,TC-re Ugyan ez csak SS huzal.
Kicsit hézagosan 2.5magon 6-7 menet perfect.
Bár ez függ mekkora a levegőnyílás a tekerés alatt,általánosságban ha pl 3as levegő nyilás van benne akkor legalább 3as magra tekerj hogy eltakarja,ha 2es a levegő 2.5es mag.
Közel helyezve a tekerést lágy gőzt kapsz,ahogy emeled el kezd jönni a Th.

Liquid:Érlelési időt érdemes betartani,illetve saját ízlésednek megfelelőt venni,ha irsz iranymutatást hogy milyen izeket keresel irok markakat!

Tank:Ha az íz a fontos számodra én hanyagolnám a dl vonalat és ezeket a tankokat amin keresztul lélegezbi lehet,keress olyan tankot ami kis kazántererű,nagyon szűk dl de inkább mtl pl dvarw mtl,kayfun stb sok van,ugyanis jó izeket ezekből fogsz kapni.

Minnél több a levegő annál kevésbé lehet érezni az ízeket,illetve a magas teljesitmeny ha tekercs túl magas hőfokon izzik,ami a vastsg huzalokat jellemzi is nagyon sokat ront az izen és csak sok gőzöd lesz de amugy egy iztelen nagy felho lesz csak.

5 kedvelés

Még valami,hèbe-hóba nem pattintasz el egy cigit?Mert az nagyon visszaveszi az ízlelésed.

4 kedvelés

Nem dehogy is, helyette nassolok. :smile:

1 kedvelés

Szia. Akkor itt adom elő az én storymat: Épp ma gondoltam a Vaperinára, hogy beírok, de nem hozok már létre neki témát. Épp kezdtem megbánni, hogy bevásároltam Heisenbergből, amikor a Vaperinától azt a sok aroma kóstolót kaptam. Aztán elkaptuk a náthát. (A többes szám csak azért, mert nem csak én de már az egész környezetem… Remélem, nem covid, mert az ízlésemmel, szaglásommal nincs semmi, csak az orrom folyt, mint a vízcsap. De az is lehet, hogy az, a 3. oltás után már náthává szelídülve jelentkezik.) Mivel kezdek gyógyulni, előkerült a régebbi dohányos keverésem. Megjegyeztem, most duplán jó, mert a nátha miatt inkább a mentolosat szívtam, és lett neki ideje beérni. Másik: A Siren tankomból, amíg 3 mm-esnél vastagabb tekeréseket raktam bele, lehetetlen volt határozottabb ízeket kicsalni. Mígnem láttam egy videóban, hogy ahhoz is kb. 2 mm -es magra tekernek a profik. Ja és csak a Dvarw hozza elő a dohányos ízekből az igazán analóg feelinget. Szerintem is, ha az ízek a fontosak, akkor nem erőltetném a dl vonalat. Az illatokat ugyanis az orrodban érzed, és nem a tüdőben. Aromák terén meg olyan nagy a kínálat, és mindenkinek annyira más az ízlése, hogy inkább nem nyilatkozom. Van, aki egyáltalán nem szív dohányosat, én szerintem meg anélkül az egész nem ér semmit, de tudjuk, mi a helyzet az ízlésekkel és pofonokkal… Különbözőek.

5 kedvelés

Köszönöm szépen a a gyors, hosszú választ, igen elég erősen gondolkozom a MTL tankokon… Mert ez így nem lesz jó… :grin:

3 kedvelés

11%ban van keverve mindegyik, nem gondolnám, hogy rosszul vattáznám, mert tudom, hogy az milyen… :smile: Akkor lehet tényleg letérek a DL vonalról, köszönöm a segítséget! :blush:

3 kedvelés

Üdv!
@dl_csoport nem tudnátok kisegíteni az úriembert egy Kylin jó beüzemelésével?Szvsz vattát próbállnék más félét is,hátha az is változtathat,ill megpróbálnék sima 24ga ss vagy ni80 szálhuzalt tekerni 3-as magra a clapton helyett…hátha,de ha van még @dl_csoport akkor biztosan segít valaki!:v:

3 kedvelés

Sziasztok khm…azt hiszem van még @dl_csoport :grin:
Nem használok claptont valamiért a dl tankjaimhoz :blush:
Első körben én egy Ss316 26ga huzallal kezdeném 6-7 karikával olyan 0,5 ohm körül,ezt kb 30-35 watton használom nálam bevált ez a setup.
Ja! A vattát nem ismerem :smiling_face:cotton clouds,vagy cotton bacon a nyerő nálam dl ben​:wink:

2 kedvelés

Ja :grin:a Capella aroma 30/70/3 az elején nem ízlett de 3hét után klassz 10%ban ha ez segít :wink::dash: :vaperina:

2 kedvelés

Üdv.

Amennyiben a közelemben lakik a csoporttag, szívesen segítek szerény keszletembol.

5 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm, még egy utolsó kísérletet akkor még bevágok, de az az egy probléma, hogy én készen veszem a coilt, nem tudok tekerni​:joy: szemezgetek wotofo coilokkal szintén 3-as átmérőjűvel, wattáknak még nézegetek, köszönöm a tippeket-tanácsokat! :hugs:

1 kedvelés

Ha van otthon műszerész csavarhúzókészlet akkor szerintem felesleges tekerosegedre költeni. Ettől függetlenül írd be a települést ahol elérhető vagy. Biztos vagyok benne, hogy lesz valaki a közeledben aki segítene.

2 kedvelés

Szia @Martin_Szabo
3as magméretnek bármi jó lehet csavarhúzó szár vagy akár 3as fúrószár is​:v:24 ill. 28ga ss vagy ni80 huzalt meg sok helyen kapni nem is drágák.

3 kedvelés