Melyik legyen?

Egyébként hogy lehet, hogy porlasztós tankban a porlasztó cucc kibír heteket? Használtam és is porlasztósat és volt, hogy két hét után cseréltem benne. Nem emlékszem, hogy milyen lötyiket használtam benne, de a mostani lötyijeimmel maximum 2-3 naponta tekerés/vatta csere. ízre még bírná, de kinézetre egyértelműen csere, annyira kokszolódásnak látszik azzal is, ami elvileg nem kokszol annyira. Jobban bírja a porlasztó mint a tekerés, amit csinálok? Le a kalappal a porlasztók előtt, van létjogosultságuk bizonyos lötyiknél :slight_smile:

Am. Én nagyon jól megvagyok a beépített akksus mod-okkal is :slight_smile: De +1 a gazdaságosság miatt a cserélhetőseknek. Viszont ígérem, hogy ha kiszolgálják az idejüket, akkor a használt elem gyűjtőben végzik :slight_smile:

A kényelemről kicsit. Beépített akkus mod… Elég csak a beépített akkus mobiljainkra gondolni… Ha valaki azt mondaná, hogy ez rossz, szerezzek be olyan mobilt, aminek cserélhető az akksija, azzal jobban járok… hát elküldeném a fenébe… A mobilokban nem gáz a beépített akksi, jobbnak érezzük, szerintem ez hasonló, az e-cigi mod-ban sem gáz ugyanúgy :slight_smile:

1 kedvelés

Akkor minek cseréled? Nem kell nézegetni. :grin:

1 kedvelés

Nem igazán szeretem a dohányosokat, ezért nem tudom határozottan kijelenteni, de szerintem a sima dohányos ízek lehetnek szárazak. A desszertdohányok egyáltalán nem. :slightly_smiling_face:

Nem is tudom, valahogy ha kokszosnak tűnik, akkor egyértelmű reakció hogy csere :slight_smile:

És a porlasztósat is megnézted belül 2-3 nap után? :thinking:

Na hát azt nem :sweat_smile: Az is olyan? :sweat_smile:

Á, dehogyis, a porlasztó az nem lesz olyan. :rofl:

Viszont a különbséget, ha ízben nem is érzed, a pénztárcád biztos érzi, mert 3 naponta porlasztó csere az egy évben annyi, mint…kvasok. :grin:

Ráadásul a vatta és a húzal mindig kéznél van, nincs olyan, hogy hirtelen beég és azonnal cserélni kell, szóval simán csak praktikusabb, igen 10 perccel több cserélni, na bumm.

1 kedvelés

Aha. Olyan :blush:
Én álltalában akkor cserélek ha gyengül az íz vagy mást töltök bele.
2 perc, kb pár forint és hajrá. A porlasztóval smucigabb voltam, kiégésig szívtam. :rofl:
Nem is volt sokáig porlasztósom, mert vagy 10 ízt cserélgetek folyton​:face_with_peeking_eye:

2 kedvelés

Az rtat is lehet…állítólag…egy barátom mesélte. :face_with_hand_over_mouth:

1 kedvelés

Most éppen ezt szívom, ránézésre olyan, mintha cserélni kéne a vattát, de…ne döljünk be a látszatnak, most kezd csak igazán finom lenni. :grin:

3 kedvelés

Nos, Nem biztos, hogy az a jó, amit nem látunk :slight_smile: A szerzőnek, hogy “melyik legyen” Tank-ban úgy tűnik, hogy egyértelmű, hogy RTA. Porlasztós lehet csalóka, jó, de mégse :slight_smile: Ha ártalomcsökkentésről van szó, az a jobb, amit egyértelműen látunk :slight_smile:

1 kedvelés

Hogy is szoktad irni…? Az még minimum 2 hétig…:rofl:

Most lemértem, huzal+vattacsere és feltöltés 10 perc :saluting_face:




3 kedvelés

Porlasztó? Én már az első nap elutasítottam. Pedig 2x kaptam olyan szettet. Külföldről, és méghozzá ennyiért? Akkor inkább felújítom. Annyira jutottam a felújított porlasztókkal, hogy a modom is csak szétégett miatta. Ez volt az első kazán, amit lelkifurdalás nélkül dobtam a szemétbe. A fiam amikor nekem vette a Siren2 RTA-t még nem tudtam semmiről semmit. Egyszerűen csak ráérzett. Tudta, hogy a párom minden garast a fogához ver. Én meg mint műszerész, tekertem már annyit, csak nem ellenálláshuzalból, hanem rádiókba rezgőköröket. Valamennyi szerszámom hozzá már eleve adott.

1 kedvelés

Nem fekete az, éppen csak betört már :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

Én a beépített aksit csupán 1 dologért rühelltem, mindig akkor merült amikor használtam volna.
Nem vagyok egy túl rendezett fajta hogy nézegessem mikor merül meg feltegyem töltőre meg izé.
A cserélhetőssel lapul a táskámban egy plusz, szívom, nem jön semmi bammeg…gyors csere.
Itthon meg úgyis mindig elöl van az aksi töltő.

3 kedvelés

Így, így, én is ilyen vagyok. :grin:

Milyen furcsa, ezek szerint én vagyok nagyon fordítva bekötve. Fiatalokra gondolnám, hogy mindig gondoskodnak a mobilról is, hogy mindig fel legyen töltve, abban aztán nincs akksi cserélgetés. Nehogymá lemaradjanak egy megosztásról ha kimennek wc-re :slight_smile: Én ericcson ga628-al kezdtem, na ahhoz kellett két akksi, hogy kibírja a napot. Utána nem lett divat a tartalék akksi. Mondjuk a filmeken mindig pont lemerül a teló, amikor kellene… Vagy annyira kisipari gőzölő lennék, hogy nem számít? Tény, hogy több készülékem is van és egy 18350-es akksi sosem merül le nekem napközben. Amióta vépelek, sosem kellett napközpen akksit cserélnem, pedig mindig ott van nálam a tartalék akksi, de csak fölösleges súlynak :slight_smile: Hát kisüzemi vagyok úgy néz ki. Nekem elég figyelni, hogy elég legyen a napra :slight_smile: Azért nézem az ájkoszt használókat is, ott nem lehet akksit cserélgetni, sokszor látom őket, hoggy a dohányzóban várnak a tárolójában, hogy töltődjön annyi, hogy lehessen szívni :slight_smile: de sokan figyelnek rá, hogy sose merüljön le annyira, hogy ne bírja ki a következő cigi szünetet :slight_smile: Egyedül az e-cigi világában van, hogy tartalék akksit kell hordani meg cserélgetni, nehogy világvége legyen egy lemerült akksi miatt :slight_smile: Tényleg biztos én vagyok bekötve fordítva, de szerintem semmi gond a beépített akkus moddal :slight_smile:

1 kedvelés

Mondjuk úgy 1 példa nem reprezentatív. :wink:

1 kedvelés

Nos, az érveid nem győztek meg. Mobilban is lehet akkut cserélni (én fogok is hamarosan) csak zömében nincs értelme mert a technikai fejlődés túlhaladja mire cserére kényszerül. A vape-ben nincs ilyen gyors fejlődés. Az meg, hogy az “ájkoszt” használó mit csinál kínjában az az ő baja (bár elszomorító)…nekem (és mindenkinek) legyen nonstop működőképes, minőségi eszközöm amivel kevésbé terhelem a környezetet.

2 kedvelés