Melyik legyen?

Sziasztok!
Kezdő vape használó vagyok. 22 év dohányzás után szeretném letenni végre a cigit. Nem mondhatom magam láncdohányosnak, naponta kb. 10-15 szálat szívtam (a 15 már soknak számított). Jelenleg (extra gyors válogatás után) egy Lost Vape Ursa Baby-m van, péntek óta. Viszont, szeretnék egy komolyabb gépet is, mindenképp mtl-re valót. Ami eddig szimpi volt, mind belsőleg-mind külsőleg, az dl-es. Szóval, belsőleg mégsem volt annyira szimpi. :sweat_smile: 2 olyan ajánlással találkoztam eddig, amire azt mondom, hogy ha nincs más, akkor valamelyik közülük lesz - mindkettő Vaporesso, egyik a GTX One, másik a Target Mini 2.
Ha lehetséges, a porlasztó cseréjén kívül nem szeretnék mással bíbelődni, szóval a vattázós, huzalos dolgok kimaradhatnak. Ha muszáj, persze. A podos rendszereket is kerülném, ha lehet, 1 bőven elég belőlük.
Mi van még… A nikkel érzékenységet sajna nem hagyhatom figyelmen kívül.
Komolyabb gépre természetesen áldoznék több pénzt is, de azért ne a csillagos ég legyen a határ, hanem mondjuk max. 25e.

Szia, ha MTL-Ben gondolkodsz, akkor én egy Nautilus 3S tankot ajánlanék, legjobb az íz visszaadása, alá pedig egy egyaksis modot, amin egyesével lehet állítani a wattot. Kellemes ünnepeket, jó gőzölést!

4 kedvelés

Szia,
Köszönöm a válaszod, és kellemes ünnepeket neked is!
Modok közül ajánlasz valamit? Nagyon béna vagyok még ebben a dologban, és rengeteg van ebből is. Egyelőre azt se tudom, mi az a dna stb. Szóval fogalmam sincs, melyik lenne egy jónak mondható kategória számomra. Sok mindent olvastam már, annyira, hogy össze is zavarodtam teljesen. :face_with_spiral_eyes: Talán az ohm, amiben biztos vagyok, hogy legalább 0.8-as a jó. Az Ursaban most olyan van, de próbáltam 1.2-est, az még jobb.

2 kedvelés

Szia,

Dicodes, dna, yihi, ezek elekrtonikák, a felső szegmensből, ezeket különböző féle fajta modokba rakják bele.

Modnál szerintem az elején kb annyi a lényeg, hogy cserélhető legyen az akksi. Mível sokat nem szánsz a sztorira én egy eleaf picot mondanék.

5 kedvelés

Szia!
A vape világa egy hatalmas útvesztő - már most hozzáteszem, hogy ez nem nagtív értelmben értem. Sokféle úton elindulhatsz és nehéz megmondani, hogy Neked mi lesz a befutó majd később. Így én is csak személyes tapasztalataimat tudom leírni, hátha segít.
Én a Vaporesso GTX One-ját választottam még rég. Nekem soha nem folyt meg, és mivel akkor sem szívtam 4-5 ml-nél többet, így egy porlasztó gyakran elég volt 3 hétig is.
Aztán persze az ember nézeget komolyabb eszközöket, míg ezzel pöfékel, de lesz ideje felkészülni, utánaolvasni dolgoknak mielőtt választ.
Nekem még emlékbe el van rakva a régi, de kiváló állapotú GTX One-om. Valóban emlék, de a jó ügy érdekében megválok tőle, ha gondolod. Nem nagy beruházás, de szerintem nem nyúlsz mellé, ha néhány hónapra ezt választod. Aztán úgyis fogsz venni rá egy éptős kazánt, aztán egy modot, és így tovább… :slight_smile:

4 kedvelés

Ha lehet, cserélhetős akksist keress, mert a beépített akkus mod, csak szívás. Főleg, ha az USB tönkremegy. Meg mondják itt sokan, hogy eldobhatod. Nekem műszerésznek, semmi egy új akkut beleforrasztani, de sokaknak nem. Meg azt sem látod, mi van benne. Nekem küldtek anno Kínából olyan készüléket, hogy 150 Watt volt rá írva, és egy icikepicike csak 1 Amperórás akku volt beleragasztva. Az üres helyet meg Pattex ragasztóval nyomták tele. :frowning: Ajánlani nem tudok semmit, mert amiket most használok, azt mind ajándékba kaptam. Csak ezeket ismerem, ami nálam van. Vaporesso Swag2 1 akkus, Teslacigs Poker 2 akkus, Innokin Coolfire Z80 nem volt hozzá leírás, csak nyomom, és Wattot állítok. pedig többet tud, de egyelőre elég az, hogy szívom.
Cserélhetős akkushoz, ha van tartalék akkud, akkor azzal az egy moddal is el lehetsz egy ideig. csak kicseréled benne az akkut, és éjjel -nappal szívhatod. Beépítettnél akár 3 óra is lehet a feltöltés.

2 kedvelés

Itt van sok mod, nézegesd őket, ami tetszik dobd be ide, és majd véleményezzük:

4 kedvelés

Köszönöm mindenkinek!
Ahogy írtátok is, az akksit ismerős is javasolta, hogy ne beépített legyen. Úgy gondoltam én is, hogy lesz mindig egy tartalék.
Az Aspire X-ről tudtok valamit? Az első válaszban Aspire volt említve, így szétnéztem jobban azok között is, és az X szerencsére mtl-re is megfelel, meg tetszik is. Tudom, a külső nem minden, de hát azt látjuk először, utána megyünk mélyebbre. :slightly_smiling_face:
A linket is köszönöm, ott is körül fogok nézni, és ha lesz valami, akkor idebiggyesztem. :slightly_smiling_face:
Az Eleafnek milyen az íz visszaadása? Páromnak Még az első szériás pico van, ugyanazt a lötyit raktuk mindkettőbe, de nekem az Ursa valahogy jobban visszaadja az aromát. :thinking: Pedig ez egy holt egyszerű kis pod. Vagy lehet, hogy pont azért? Ahogy olvastam, ez is eléggé megoszlik, van, aki szerint a podok adják jobban vissza, mások szerint a nem podok (azoknak nem is tudom a nevét, ennyire vagyok képben :sweat_smile:).

Az Eleaf Pico az egy MOD…tehát nincs köze az ízvisszaadáshoz

1 kedvelés

Oké. :woman_shrugging:t2:

1 kedvelés

Nehéz ügy, a porlasztóknak elég nagy a szórása, minősége, lehet az egyik levest jobban adja a másikat kevésbe. Sajnos próbálgatni kell, mert az ízlés teljesen egyedi, mindenkinek más a finom, és mindenkinek más az íz érzékelése.

lehet te a szettre gondolsz mikor egy ELLO porlasztós tankkal adják…annak tényleg jó az ízvisszaadása

A tankot nem tudja, hogy milyen. :sweat_smile: De akkor lehet ez is, ha ezzel adják.

Ezt a szettet most tettem össze Anyukámnak, 75€ aksi és aksitöltő nélkül eddig.
Kezdőszettnek szerintem tökéletes.

Egyébként, ha valaki nikkel érzékeny, akkor mire kell figyelni? Gondolom elsősorban nem a drip tipre, főleg ha műanyag, vagy valami nem fém anyag.

A tekerésben ne legyen nikkel. Tehát NI80 as huzalt inkább ne használj majd.

5 kedvelés

Egy kis olvasnivaló Kingától :blush:

3 kedvelés

Atyaég, mennyi infó! :hushed: Köszönöm szépen! :hugs:
Ahogy elnézem, elég kicsi a lehetőségek száma ebben az esetben. :confused:

Kantallal is lehet tekerést csinálni.
Van aki szerint számít ízben hogy mit teszel bele, van aki szerint csak a kezelhetősége más.
Próbáld ki, és mondd el a véleményed :blush:

3 kedvelés

Lehet ilyen esetben én inkább elengedném a porlasztós témát és vennék egy rtat meg kanthal húzalt.

5 kedvelés