Segítség kérés

Sziasztok! Vettem egy Aspire onixx készüléket. Alapvetően meg vagyok vele elégedve. 0,6 ohmos porlasztóval használom. Nagyon finom ízt ad, egyenlőre nekem ez hatalmas gőzélmény a Vaporesso Gtx One után, amit 1,2 ohmos porlasztóval használtam. Egy óriási bajom van vele, a porlasztócserénél csak fogóval lehet széttekerni. A modról lejön a kazán, az üveg leesik a helyéről, de a porlasztóhoz akkor sem férek hozzá, csak fogóval. Párom se bír vele. Mit csinálhatok rosszul? Vagy ez mind ilyen? Vegyek rá más fajta tankot esetleg?

Szia!
Személyes tapasztalatom nincs a tankkal de utána néztem picit, Redditen láttam hogy még páran beszélgetnek hasonló problémáról, szóval én szerintem ez szimplán ilyen.
Ott azt a megoldást találták hogy a fagyasztóba kell tenni 15 percre, és utána egyszerűbb :thinking:

2 kedvelés

Ez olyan morbidnak hangzik, de egy próbát megér​:grin: Köszönöm szépen​:blush:
Nem vagyok még túl tapasztalt még, bár igyekszem sokat olvasni itt. Nem tudom, milyen másik kazánt rakhatnék rá, ami jó is. Honnan tudom, melyik kazán melyik moddal kompatibilis? Mondjuk már gondolkodtam masik készüléken is. Kinéztem egyet a Calumette oldalon, ami jónak tűnik így elsőre: Innokin Kroma 217 Kit.

3 kedvelés

Szinte az összes mod és kazán szabvány 510-es menetes csatlakozóval rendelkezik, szóval nagyjából minden-mindennel. Ezeken felül a podok, podmodok amíg mágnessel rendelkeznek és kb minden gyártónak máshogy van megoldva :grinning:
A felső képen a menetes 510, alatta meg a mágneses pod megoldás


Az innokin gyártót sokan dicsérik, nekem nincs tapasztalatom vele :grinning:

És melyik kazánt ajánlanád? Vagy úgy általában mit ajánlanál? Valami csajos cuccra gondolok, nem túl bumszlira, de azért nem kell csillámpónisnak lennie​:rofl::rofl: Jó lenne már végre egy jó gépet venni, mert elsőre egy Ego Aio volt, amitől fulldokoltam, de ízt nem éreztem, majd egy Justfog Q16, ami már jobb volt, de nem az igazi, majd jött a Gtx One, ami finom, de mindig folyik meg köp és 1 hetet bírt a porlasztó:grin: A 0,6 ohmos porlasztóval sem adja azt az élményt, amit mondjuk az Aspire onixx. Persze átszokni az ecigire nagyon jó volt. Utána vettem egy Eleaf Ikuu Lite-ot, amit nem is minősítenék. Semmi ízt nem érzek vele. Most itt ez az Aspire, ami jó lenne, de mindig fogóval nyüstölni nem egy élmény. Ha találnék egy jó készüléket, tartaléknak még jó lenne.

Nem engem kérdeztél, de ezt nemrég vettem anyumnak. 1.6 os porlasztóval használja, nagyon jó ízeket ad.
Nem tudom mekkora kazánokat fogad a modod, ez 24mm.

Itt ajánlották, jó kazán.

Ha meg nem ragaszkodsz a porlasztóhoz, akkor kinyílhat a világ​:blush:

Mindenkitől szívesen várom a tanácsot​:blush: Az a baj, vagy nem is baj, hogy az Aspire onixxot kipróbáltam a 0,6-os porlasztóval dl módban és azóta az mtl már nem tetszik​:rofl::rofl: Szóval dl fele húz már a szívem​:blush: Az építéshez még nem értem meg, de már játszom a gondolattal​:blush:

Ehhez is van 0.6-os pori.
Ha a nagyobb gőzöket szeretnéd :blush:

Ne haragudj, de porlasztós kazánokkal sokra nem mész velem​:face_with_diagonal_mouth:
Nem próbáltam sokat, viszont pl a gtx 0.2 dl pori az kifejezetten jó ízeket adott, és egy egész nyarat kibírt. De kb ez az összes tapasztalatom a poris készülékekkel

1 kedvelés

Értem, majd egyszer eljutok arra a szintre is talán​:blush: Köszönöm szépen, hogy segíteni próbáltál​:blush:

1 kedvelés

Sziasztok. @Krisztosz Nekem innokin coolfire z80-an van, zenith 2-es tankot használok hozzá. A mod 1 db 18650-es aksival működik. Mtl vonalon mozgok, ezért csak 0.8 feletti porlasztókról tudok véleményt írni. Szerintem a 0.8-as porival a zenith elég jól teljesít. Ízeket visszaadja. A páromnak innokin limaxa van, hozzá a zenith pro tank. Ez talán egy hajszálnyival jobban hozza az ízeket, de ugye kinek mi jön be :slightly_smiling_face: És a lényeg, hogy ezekhez a zenith tankokhoz vannak dl porlasztók is.

Egy dolgot lefelejtettem az előbb… A limax beépített aksis, de egy estés töltés után bírja egész nap :slightly_smiling_face:

Megnéztem, mivel a 3,5 ml-es tartályt használom, annak 25mm az átmérője, szóval akár jó is lehet. Még nézelődök és várok több tapasztalatot, bár félő, hogy el fogok veszni a bőség zavarában​:rofl::rofl:

Megnézem, köszönöm szépen​:blush:

Szia Kriszti,

Én csak egyet kérdeznék: mennyi pénzt kell elkölteni? :grin:

Á, a pénz a legkevesebb​:rofl::rofl::rofl: Viccet félretéve, már úgy vagyok vele, hogy inkább legyen drágább, de hosszútávú és ne legyen ilyen szenvedős.

3 kedvelés

Nos, és sem vagyok nagy porlasztó zseni, engem az ego aio végleg átlökött az rta vonalra.

Az a kroma szett ránézésre egy masszív dl cucc, az onixxod viszont mtl, szóval nem erőltetném.

Az aspire zenith népszerű válasz szokott lenni, széles coil skála, bár volt aki erre is panaszkodott.

Pod vonalon az ursa nano jónak néz ki 1 ohmos porival, igaz egyszerű szerkezet, talán egy próbát megérhet.

Ami még elő szokott jönni az szintén aspire, nautilus tank, ez is porlasztós. Illetve az innokin zlide.

Érdemes nem szettben gondolkodni, vegyél egy jó modot, ami legalább 22-es tankokat fogad, így a tankot le tudod cserélni, ha nem jön be.

Ambition mods hera sokaknak van, tényleg egyben van ez a mod vagy ambition mods akira, kroma modom volt, nekem nem jött be. Másik budget választás az istick pico vagy vaporesso swag 2. Kicsit komolyabb cucc az aviator gmod, vaponaute le petit box és persze ha nagyon nagyra nyítod a tárcát, akkor dicodes dani. Szóval ez így kb 15k-tól 90k-ig skála, plusz a tank 15-20k.

Hogy melyik fog bejönni, nehéz megmondani, itt egy valami biztos, hogy semmi sem biztos, ez sajnos ilyen, próbálni kell, ami az egyiknek bejön a másiknak nem, kb mindegyiket van aki szereti és van aki utálja. 30k-ig már egész jókat lehet kapni, a sírig azért ezek nem fognak elkísérni, de lehet őket használni.

3 kedvelés

Hú, emésztem, amiket írtál :blush: Köszönöm szépen!

Sem dl, sem pori vonalon nem vagyok túl jó, de ami még szóba jöhet akár kit-ben is az a vaporesso gen 200. Ennek a tankja is elég jó. Kifejezetten dl, két aksis tehát egész jól fogja bírni és 510-es csatlakozója, azaz később mást is tehetsz rá. Ár érték arányban egy kifejezetten jó választás.

2 kedvelés

Ha teszem azt adott egy Nautilus 3 tank, ami porlasztós, akkor (a kinézettől és az ergonómiától eltekintve) mivel tud többet adni egy Dani pl egy Pico-val szemben? Más gőzképzést produkál? Vagy…?