Keverési szokások

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Ez egy érdekes témának ígérkezik. A liquid keverési szokások elég változóak, van aki mindent úgy csinál, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. Van aki kicsit lazábban veszi a leírtakat és van olyan, mint pl én, aki teljes mértékben figyelmen kívül hagyja azokat…

Mindjárt ki is fejtem mire gondolok… A bekeverés nagyjából azonos mindenkinél viszont az érlelési folyamat már koránt sem. Minden gyártó ad egy javasolt érlelési időt stb… ehhez kellene igazodni elméletileg.

A nagykönyv szerint érlelés x nap ez alatt rázogatás szellőztetés naponta x alkalommal stb stb…

Szellőztetés is csak abban az esetben lenne szükséges ha erős lett a TH…

Kíváncsi vagyok ki, hogyan keveri készre a liquidjét. Na persze az sem mindegy, hogy Snv-t vagy sima 10ml aromakoncentrátumot vagy keverőgép stb keverünk.

Leírom én, hogy szoktam… Azt előre leszögezem, hogy én nem az vagyok aki ennek akkora jelentőségét tulajdonít hiszen nem igazán érzek különbséget aközött ahogy én szoktam és a minden lépést betartott között.

Szóval én összeöntöm az alapanyagokat kb 5 percig összerázom majd hagyom addig amíg megtekerem a tankot, beletöltöm és szívom. :slightly_smiling_face:

Ti, hogy szoktatok keverni, érlelni? Mindent betartotok vagy esetleg van saját jól bevált praktikátok?

15 kedvelés

Szervusz Donát ! :slight_smile:

Hasonlóak a szokásaink , csak én még puritánabb vagyok. Összeöntöm az alapokat , bele az aroma majd egy kis rázás , hogy elkavarodjanak kb. fél perc és megy be az íróasztal szekrénybe a sötétre. és nincs több rázogatás , csak amikor veszek ki belőle akkor összerázom. Igaz én 500 vagy 1000 millilitert kavarok egyszerre. És két palackot váltogatok amíg az egyik érik addig a másik már beért azt szívom !

10 kedvelés

Összeöntöm, rázom, félrerakom, másnap 1-2x rázogatom - pár napig ez megy, aztán elfelejtem :slight_smile:
Pár nap után rápróbálkozom és nem lepődok meg ha később más íze lesz. Különösen dohányos esetben.

10 kedvelés

Sziasztok,snv felöntöm ugye rázom aztán pihen meg szellőzteten,10ml arománál pedig a megfelelő % ban aroma plussz alappal felöntöm aztán rázás és szellőztetés és utánna le teszem pihenni aztán egy hét múlva előveszem valamikor ha kell​:grinning:

9 kedvelés

Sziasztok. Én dohányos aromakat fogyasztok többnyire,és géppel keverem.Longfill aromákat 48 óráig keverem lefedve, és majd fedés nélkül hűtöm egy-két órát. Az snv aromákat is 24 órát keverem. Amíg nem találkoztam a Kf. Ginájával azt hittem jól csinállom. Szokásos módon kevertem, gondoltam elég lesz neki 24 óra. Persze egy nap után szívhatattlan volt. Annyira elment töle a kedvem, hogy nem foglalkoztam vele tovább, és félreraktam. Egy hét után elővettem, még se kellene 6000 ft-ot kiönteni, és sokkal jobb lett. Nem mondom, hogy fogok belőle rendelni,.de már pár tanknyi maradt belőle.

7 kedvelés

Én hasonlóan csinálom, mint a @anon40018559 . :slightly_smiling_face:

S’n’V-t még csak egyszer próbáltam, illetve már tervben van, csak ár / érték arány miatt mindig elkanyarodok inkább a Longfillek irányába. :slightly_smiling_face:

Legutóbb már úgy csináltam, hogy literes üvegekbe kimértem 600ml VG-t, ráöntöttem a kívánt mennyiségű 100-as nikotint, (gondosan kimérve), ami 100% VG-s, és a maradék helyet feltöltöttem PG-vel. Ezután ment a polcra a felhasználásig.

Longfillek esetén cimkéig töltés és összerázás után pihentetés a polcon az érési idő lejártáig / használatba vételig, és nem szellőztetem / rázogatom, mert szerintem felesleges. Néha-néha rá szoktam kóstolni, ha eszembe jut, és van kedvem. :slightly_smiling_face:

Aroma koncentrátum esetén aroma kikérése keverő pohárba, majd felöntöm a megfelelő mennyiségben a már előre megkevert alappal. Ezután megy a gépre 12-24 órára, közben azért néha-néha rá szoktam kóstolni, ha eszembe jut, és van kedvem. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Ez az “eszembe jut és van kedvem” kifejezetten tetszik. Szerintem munkavégzés esetén fogom is alkalmazni :grinning_face_with_smiling_eyes:
Sajnos ma eszembe jutott.

8 kedvelés

Sziasztok! :vaperina:
Na hogy is mondjam. én mindig csak a kedvenceimet szívom! Nem nagyon szoktam új aromákat vásárolni, csak nagyon ritkán ha valami felkelti az érdeklődésemet, mint most a K flavourok! Nagy menyiséget sosem keverek be! :sunglasses:
Lássuk csak a kedvencek!
MJ Mystic: - nálam rögtön szívható/ 1ráz+1szellőztet!
Egoist SnV: - nálam rögtön szívható/ 1ráz+1szellőztet!
Revolute: - nálam rögtön szívható/ 1ráz+1szellőztet!

UI: De most van egy K Flavour ott betartom a 72órát, de ha van valami újdonság rögtön szívom mindig, mert nagyon türelmetlen vagyok! :end:

7 kedvelés

Nem tudom, hogy mennyire érdemes leírnom. Na hátha “követőre” találok. A technológiám eléggé összetett, kb annyira, mint a faék.

Megérkezik a megrendelés (előre összekevert PG-PG) alaplé. Előveszek annyi 100 ml-e műanyag flaskát, amennyi az alaplé. Mindegyikbe beleöntöm a 10-10 ml aromát (ez egyben az aroma szellőztetésének fázisa is). Ezután a flaskákat feltöltöm az alaplével (nem koppanásig, hanem maradjon “kotyogása”). Ez egyben a második fázisú szellőztetés.

A keverést biomechanikus géppel végzem. Megfogok jobb és bal kézben egy-egy flaskát és rázogatom, amíg meg nem unom. (Külső nem kívánatos hatásként ekkor szokták megkérdezni: Hát te mit szambázol itt?)

Az érlelési időre mindig odafigyelek. A kész keverés addig pihen, amíg az előző rendelés maradéka el nem fogy. Ennek tudományosan regisztrált időtartama 2 héttől egy hónapig tarthat.

A hanyag eleganciához közeli módszeremmel eddig gondom nem volt, jönnek a gőzök és az ízek.

19 kedvelés

Ez jó! Ismét egy csodás Kabak-os hozzászólás! :slightly_smiling_face: :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

A legjobban a “biomechanikus gép” tetszett!:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Én hasonlóképp. Annyi különbséggel. hogy a gyerkőc valamikor lepakolt az asztalomra egy marék Béres cseppes üvegcsét. 30, és 50 ml-esek. A műanyagokhoz képest, amikben a rendelések érkeznek, semmi előnye, azon kívül, hogy az üveg nem műanyag, jobb érzés megmarkolni, és rázni. Valamikor a fiam azt mondta, 20 csepp = 1 milliliter. Ő ezt azóta elfelejtette, én meg újra leellenőriztem, kábé annyi. Van kalibrált fecskendőm is, de avval csak az alapanyagokat méregetem. Az aromákat megrögzötten csepegtetem. Ha kevesellem, akkor többet, és még többet. Ha még mindig nem érzem az ízét, akkor le van kokszosodva a tekerésem.

10 kedvelés

Sziasztok!
Én sem variálom túl,manapság nices alapot rendelek,általába dohányos 10ml es koncentrátumok az áldozatok,kimérem a 120ml az alapból és rá kb a fele a koncinak azt már nem méregetem csak úgy szemre kb,összerázom na nem percekig​:slightly_smiling_face: azt be a szekrénybe,néha mikor eszembe jut rázok rajtuk párat.Ha elfogyott a beérett akkor veszem elő az újat kb 2-3 hét mikor hogy jön ki.Ritkán gyümis aromák azoknál meg 90ml alapra rá a 10ml aroma.
S&v meg még egyszerűbb még szemre sem kell méregetni,de az ritka,jobban kedvelem a koncentrátumokat.

11 kedvelés

Sziasztok
Csatlakozom én is a többiekhez, flakon a bele az aroma, a nikotin, majd az alap.
Összerázom, kupak nélkül be a szekrénybe, 2-3 napig így marad, aztán jöhet a pihentetés.
Persze a kisördög sokszor nem hagy nyugodni, volt már hogy akkor fogyott el a lötyi, mire le járt volna az érlelési idő :grin:

13 kedvelés

Akkor a "hanyagabb":wink::kissing_heart::heart: fiúk után…egy túlságosan is szabálykövető…
Csak én csinálom úgy egyenlőre,ahogy Kinga írta?Tanácsolta?
Rázom-szellőztetem(természetesen mostmár gézlappal letakarva​:joy:)minden nap?Ha van időm egy nap többször is,de akkor tényleg csak,ahogy írta Kinga,20-30perc szellőztetés.Ha nincs napközben időm,akkor este összeráz és reggelig szellőztet…
Szigorúan kimérve fecskendővel az adott ml.Legyen az alaplé vagy aroma vagy a longfillre a nikotinos pg/vg…mindent.Úgy,ahogy az le van írva​:joy::joy::joy:Én vagyok a másik véglet.:wink::joy::joy:
(Nem ér bántani érte​:bangbang:)

6 kedvelés

Próbáltad már szellőztetés nélkül? :slightly_smiling_face: Én próbáltam szellőztetve is, nekem semmi pluszt nem adott, azért csinálom így. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

@anon31274546 nem mertem…mindent betartok amit itt olvastam,mert agyf@szt kapnék,ha valamit elrontanék.Ha nem sikerülne elsőre​:joy::joy::joy::joy:
Nem kísérletezgetek semmivel…csak,ha főzök…de ahhoz értek legalább…remélem…azt mondják​:joy:

5 kedvelés

Mivel a Vapelésben nagyon sok dologról nem mondható el, hogy így, vagy úgy a jó, ezért szerintem bizonyos dolgokkal érdemes kísérletezni. :slightly_smiling_face: A keverés Pl szerintem pont ilyen kategória. Ha okosan csinálod (Pl kevesebb vagy több aroma; a megszokottól eltérő PG-VG arány) akkor könnyen javítható is, ha nem tetszik a végeredmény. :wink:

8 kedvelés

Én eleinte, és még utána is évekig úgy csináltam ahogy leírtam. Merthát az úgy szabályos, úgy kell. Kezdőknek ajánlott útmutatás. Aztán úgyis változik a rutin idővel. :slight_smile: Egyszer vettem lazábbra a dolgot és nem szellőztettem aztán lemarta a torkomat. :smiley: Azóta már annyi a változás, hogy 2 napon át éjjel-nappal szellőztetem és kb 4 óránként megrázoim, letelt a 2 nap már szívható. Ha nem fogyott el a korábbi akkor vissza a kupak és polc. :slight_smile:

8 kedvelés

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Pedig szvsz is nagyon fontos a megfelelő szellőztetés. Persze ez szubjektív vélemény, de nekem bejött. Szóval a szellőztetés lényege. Lehet időigényesen is csinálni. Ez a “kupak nélküli pihentetés”. Ehhez azért kell több idő, mert ugye az edényben van egy folyadékoszlop. A tetején rögtön érintkezik a levegővel, a közepére lassabban jut el, az aljára pedig nagyon lassan jut el a levegő. Vica-versa is igaz a likvidből elillanni készülő anyagok a folyadékoszlop aljáról nehezebben tudnak távozni. Mellékhatásként felléphet erőteljes fehérjedúsulás, megjelenhetnek szilárd testecskék. Ezt a jelenséget az egyik vaperina-társunk ebben a posztban részletesen elemezte: Így még nem jártam 😢 Mit csináljak?.

Az általam alkalmazott módszer lényege, hogy nagy felületen biztosítom a likvid és a levegő találkozását, ezt nevezik “csurgatásnak”. Fontos, hogy ehhez ne használjunk külön eszközt (tölcsért, fecskendőt, stb…), mert ezek értelemszerűen csökkentik az érintkezési felületet a levegővel.

Hátránya, hogy ezt - mivel rövid időlefolyású - nem elegendő egyszer végrehajtani. Gyakorlati tapasztalatom, hogy minimum még egy alkalommal szükséges megismételni. Az eredmény így számomra már megfelelő. Gyakorlatilag az első alkalom a flaskába töltés, a második, amikor a flaskából a tankba töltöm.

Na azt hiszem sikerült nagyon szépen leírnom, hogy lusta vagyok az ilyen procedúrákhoz.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

10 kedvelés

Gondosan kimérem a hozzávalókat, összeöntöm a keverőpoharamba és rá a gépre :slight_smile:


4-5 napot szokott benne lenni, amikor mellette tudok lenni, akkor pörög is, ha távol vagyok akkor áll/érik/mérsékelten szellőzik, félig lefedve. A tényleges keverés 20-25 óra. Nem csinálok nagy gondot belőle, az eredmény pedig hibátlan, legalábbis nekem megfelel :slight_smile:

10 kedvelés