Érlelés akárcsak egy jó sajtnál

Kérdésem inkább csak kiváncsiságból fakad.Ki hogyan érleli,milyen taktikát használ szellöztetésre a kikevert liquidnél?

1 kedvelés

Összekever, jól összeráz, kupak le, mehet a polcra. Néha mikor arra járok, kupak rá, rázàs, kupak le, vissza a polcra. Ez az én taktikám​:joy:

7 kedvelés

Én így:

Szigorúan nem rázva…
Szigorúan nem szellőztetve…
Szigorúan sötét helyen a szekrényben…

…és bármi legyen is ráírva:

  • Szigorúan 1hónapra elrakva!!!

TPA aromától a K-Flavour longfill-ig mind finom lett.
(Mondjuk, a menzán is mindent megettem​:grin:)

4 kedvelés

Jól megrázom, esetleg ha megy a távfűtés, rárakom par napra. Semmi szellőztetés, nem hálószoba ez :grin: amúgy én szeretem ha th-s, karcos.
Ezután az esetek felében kóstolás és kesergés, hogy nekkora xar aromát vettem megint… :roll_eyes::sweat_smile:
De nem rituálézom túl.

7 kedvelés

Sziagorúan @Balazs_Samu_Nagy csatlakozva, a rázással csak óvatosan, mert a jó minőségű aromát is össze lehet törni az intenzív rázással, össze öntöm az összetevőket és sötét szobahőmérsékleten tárolom, lehetőség szerint 30-napot (dohányos aroma)! Addig rá sem nézek! :wink:

6 kedvelés

Az én taktikám: összekever, egyet ráz, mehet a kamrába. Amikor kell meg mehet a tankba. :grin:

9 kedvelés

Csatlakozom az előttem szóló, nem villámkezű urakhoz, hogy egyszer keverés után ráz majd be a sötét szekrényben, aztán amikor jól esik akkor a tankba, de én sajnos hónapokat képtelen vagyok várni! :grin:

6 kedvelés

Csak gyümölcs-menthol-ital ízeket szívok,így érlelni kifejezetten nem szoktam.
Kimérem kb dolgokat(elején még pontosan aztán évek múlásával rájöttem hogy 1-2ml ide oda semmit nem számít kb) úgy hogy szemre bele löttyintem,kis rázás aztán zutty a tankba :sweat_smile::laughing:

4 kedvelés

Én 1-2 csepp aromát teszek a tankba, majd erre 4ml alaplevet töltök…forgatok rajta párat és szívom. :slight_smile:

1 kedvelés