Készülék vásárlása

Sziasztok! Még új vagyok itt de olvasgattam 1-2 topicot és láttam h értitek a dolgotokat és jó a közösség szóval úgy döntöttem a segítségeteket kérném. Vettem nemrégibe 1 Eleaf Ikuu 200ast azzal próbáltam meg belemerülni a vape-elés világába illetve kotyvasztottam magamnak liquideket is de az a bajom hogy nem adja annyira az ízt amennyire vártam tőle.A liquideket amiket kevertem 50/50% os pg-vg aránnyal illetve 10%os aromával csináltam amit a neten ugy olvastam hogy 90ml alap lötyi+10ml aroma.Próbáltam a big mouth aromát és a full moont de eggyik se adja annyira az ízt mint ahogy vártam.
A kérdésem/kérésem az lenne h mit cseréljek le mit vegyek hogy kutyuljak ahhoz h intenzív ízélményt kapjak.Most a készülékhez gyári porlasztót használok 0.3ohm-osat füstje van de ízt alig ad.Érdemes lenne esetleg belekezdenem a kazánozásba?Illetve hol tudok olyan készüléket venni ami lehetőleg utánvétes és adja az ízt?

1 kedvelés

Szia,

Az biztos, hogy az építős kazánok adják a legjobb ízeket a legjobb áron, szóval ha készen állsz a kalandra, akkor szerintem érdemes tenni egy próbát. Igen, macera, mert azt a 15 percet rá kell álldozni az építésre, de kábé itt véget is ért a hátrányok felsorolása.

Kicsit keresgélj itt az oldalon dl cikkekre, zeusra, volt már párszor téma. Már ha a dl a cél.

Utánvéttel nem nagyon van tapasztalatom, a vaporizm.cz -nél van, azt tudom, csak ott csak emailen tudsz rendelni.

Az íz kérdés sok tényezős, van egy biológiai, hogy te mennyire érzed, lehet a liquid is jobb vagy rosszabb fajta és a kazántól is függ sok minden, ja és a modon is múlhat. Szóval bonyolultnak hangzik, de ha most kezdted ez még csak az út eleje, nem szabad most feladni.

Aromákkal kapcsolatban itt érdemes mindig olvasgatni, milyen márka, milyen íz stb.

Első körben lehet érdemes lenne venni valami kész levest, mondjuk maximum smoke-ról, hogy azzal milyen. Mert ha jó, akkor a setup maradhat, a keverésen kell módosítani, ha azzal is szar, akkor lehet tovább menni.

6 kedvelés

Szia!
Feladni nem szeretném pont ezért is írtam hogy kikérjem a véleményeket.Nézegettem a kazánokat videókat is az épitésről csak azt nemtudom hogy pl a mostani szettemre tehetek e 1 másik fajta kazánt ami építős. Értve itt az h a menetbe bele tudom e csavarni a másik fajta tankot.Gyári lötyit próbáltam Bad Mojo 70/30VG/PG arányú Cola-Lime-ot ami szintén gyenge ízt adott legalábbis szerintem.

Hello! Én is használtam-használom ezt a készüléket, és a Melo 4-es tanknak a gyári EC-2 porlasztóját kicseréltem az újabb tankokban használatos EC-A porlasztókra. Nekem így jobb lett az íz, gőz és halkabb is. De persze vannak olyan ízek, amiket én sem érzek olyan intenzíven. Az aromákat amiket kevertél, lehet csak állni kell még hagyni, vagy kevés a 10%-os arány.

1 kedvelés

Persze rárakhatod, ma már minden tank szabványos 510-es csatival jön, kivéve a podokat, ott nem mindhez van átlakító. Itt arra kell figyelni, hogy a szükséges teljesítményt a mod le tudja adni, illetve ne lógjon le a tank a modról, mert az randa és baleset veszélyes. Szóval ha a mod 24 mm széles akkor max 24 mm átmérőjű kazánt vegyél. Néha még így is bénán tud festeni együtt, lásd gtx one mod.

Próbáld ki más márkák más lötyijeivel is azért, hátha a bad mojo szar.

1 kedvelés

Igazából akkor annyi lenne még ami érdekelne hogy tudtok e valami olyan kazánt/tankot mondani ami mocskos jól adja az ízeket. Illetve hogy liquid keverésnél túlléphetem e a gyártó által ajánlott pl 10%os arányt?
Ami még esetleg érdekelne van e valakinek tapasztala a podokról itt főleg azokra gondolok aminek magát a fejet kell cserélni pl a vaporesso luxe q podkit vagy a vaporesso zero 2 és hogy ezek mennyire adnak intenzív ízt.

Maximum Smoke. Itt van minden ami szem szájnak ingere. Kicsit drágábbak mint a legtőbb de 2-3 nap és nálad van. Szlovák- magyar bolt a határ mellett.

1 kedvelés