Íztelen a liquid

Sziasztok!

Még teljesen kezdő vagyok a témában és szeretnék segítséget kérni. Röviden, íztelen a bekevert liquid. :neutral_face:

Konkrétabban az alábbi paraméterek érvényesek:

  • Joyetech EGO AIO
  • 0.6 ohm-os kazána
  • 250ml alaplé 6mg nikotinnal (70% PV, 30% VG)
  • 30ml Vampire Vape Pinkman aroma
  • két hete érlelem a keverést

A keverés így 10,7%-os, ha jól számolom. A gyártó ajánlása 10-20%. A gépben a kazán vadonatúj, akkumulátor teljesen feltöltve. Minden nap felrázom a keveréket. Liquid betöltésnél vatta néhány cseppel előáztatva.

Sajnos az eredmény az, hogy az első néhány szívásnál még érzek valami halvány édeskés ízt, utána viszont teljesen íztelen (az illata viszont isteni :grin:).

Mit rontok el? A géppel lehet a gond?

Köszönöm szépen a segítséget!

1 kedvelés

70-es VG vel inkább a keverési arány maximuma kellene, tehát a 20%.

1 kedvelés

Szia!

Köszönöm szépen! Akkor megpróbálom 20%-os aránnyal, VG töblettel is. Viszont a PG többletnek az ízeket kellene jobban kihoznia, nem?

1 kedvelés

Szia, semmit nem rontasz el :slight_smile: Nagyjából. Nagyon szubjektív vélemény, de szerintem vannak akiknek az ízlése nagyon szelektív. Immunis nagyon sok cuccra. Bizonyos setup-ban levő bizonyos aromák az egyéni ízérzékelés határán kívül esnek. Nagyon lekorlátozza a lehetőségeket. Én is hasonlóképpen jártam, de kitartással, segítséggel megtaláltam azokat, amiket jónak érzek, érzem jól az ízüket :slight_smile: Nem feltétlen az összeállítással van baj, lehet, hogy ízlés függő és mást kell keresni :slight_smile: Nem törvényszerű, én pl így jártam és így találtam meg azt ami megfelelő. :slight_smile:

2 kedvelés

Már hozzászoktam, hogy minden nap másképp, másnak érzem ugyanazt. Figyelmedbe ajánlom: Vaperbetegségek 1. rész - Az ízvakság A télen szinte folyamatosan támadó náthától egyszer nem érzek ízeket, máskor meg kisebesedve túl érzékeny vagyok rájuk. Ez állandóan változik. Ezen túl trükközhetsz úgy, például pár csepp tömény aroma közvetlenül a tartályba, azt biztos, hogy érezni fogod.

2 kedvelés

Ó, bocsánat, vg töbletet láttam, de nem értem miért.
Igen, a pg töblettel pont erősebbnek kellene lennie az íznek.

2 kedvelés

A PG többlet segíthet :slight_smile: Nagyon kényes vagyok, vagy korlátozott íz érzékelésű… Volt olyan aroma, ami 50/50 -el tök jó volt, 60/40 vg töblettel meg íztelen volt nekem… Nagyon érdemes próbálkozni a saját ízlésünk határaival, érzékenységével :slight_smile:

Ha teszel bele másik porit és úgyse nem jó, akkor a liquid lesz a ludas.
Nekem mondjuk ez a márka nem éppen hozta amit szerettem volna, de ez ízlés kérdése. Én csak a mentolt éreztem ki belőle mindig, a gyümi meg valami halvány fos.
Amúgy nekem nem tűnik elrontottnak, 2 hét után meg már bőven jónak kellene lennie az összeérésnek.

2 kedvelés

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, tanácsokat!

Az első, amit megpróbálok, hogy magasabb arányban keverem az aromát, hátha segít.

Viszont ma tesómmal kipróbáltattam az általam kevert folyadékot és ő tökéletesen érzi a gyümölcsös ízt. Szóval valószínűleg velem van valami, ami miatt nem érzem az ízét. (Egyéb más ízeket érzek (étel, innivaló)).

Én mondtam, más az íz érzékelésed, immunis, szelektív az íz érzékelésed, ahogy nekem is, keresgéld azt inkább, ami megfelelő :slight_smile:

3 kedvelés

Itt gőzölt aromákból csapatunk le nyálkahártyákra. Másabb kicsit, mint enni egy kanál levest. Teljesen más, elég eltérő 2 ember szagló-és ízlelőrendszere.

Nagyon nem mindegy, előtte mit fogyasztottál, mennyire nedves, esetleg gyulladt stb. ez a szervrendszer.

2 kedvelés

Kézfejre egy kis csepp liquid, kóstold meg mit érzel, ahhoz hasonlót kellene érezz vapeléskor is.

Kipróbáltam egy kis cseppel. Így nagyon érezni a gyümölcsöket.

2 kedvelés

Igen, közben kipróbáltam a következőket:

  • Vape előtt fogmosás erősen mentolos fogkrémmel.
  • Vape előtt citrom nyalogatása néhány másodpercig.

Mindkét esetben erőteljes a javulás, utána kellemes gyümölcsös ízt érzek vape közben.

2 kedvelés

Sziasztok!

Sikerült határozott javulást elérnem úgy, hogy vape előtt erős, mentolos fogkrémmel fogat mostam vagy néhány másodpercig citromot nyalogattam. Utána egyértelműen kijönnek a kellemes gyümölcsös ízek. Valószínűleg annyira sokat szívtam előtte, hogy már érzéketlenné váltak az ízre az ízlelőbimbók.

2 kedvelés

Szia. Ilyen ez az ízvakság. Én rágózással és több tank egyidejű használatával kiküszöböltem ezt a gondot. De a sok folyadék jót tesz az ízlelőbimbóknak is. Örülök, hogy sikerült! Csak így tovább! :blush:

3 kedvelés

Ez igaz! Én is 4 tankot használok egyszerre. Mondjuk nekem mind a négyben ugyanaz a pisztáciás van. Ízlik na! :joy::joy::joy: Valamint új aromák kipróbálása előtt szépen lassan elszopogatok, egy szobahőmérsékletű xanaxot. Nem állítom, hogy befolyásolná az ízt, de nem is érdekel.

Én ennyire nem vagyok hardcore, mindegyikben más íz van. :sweat_smile: Xanax meg ha lenne, már nem lenne. :joy:


Ez lenne az a pisztácias liquid?

1 kedvelés

Ez csak egy kép róla​:point_up: