Abszolút kezdő kevergetése

Sziasztok! Abszolút amatőr vagyok a témában. Kb 3 hete ecigizek. Nos… Gondoltam egy nagyot, hogy alkotok magamnak liquidet… ez úgy sült el, hogy (részben nagyon tütelmetlen is vagyok) 3 napja kevertem be 100milikbe :sweat_smile: 50-50 nikotinos alapba (készen bekeverve érkezett, hogy minimalizáljam az esélyét annak, hogy elbénázom) 10%-os aromákat! (Vampire Vape, T juice, Juice Vape)
Plusz szintúgy a kis 50-50es alapommal egy Dash One longfillt is feltöltöttem.
Mindent de mindent roppant íztelennek érzek… van valamennyi íze de számomra nem kielégítő.
Lesz ezeknek íze esetlegesen ha érnek még jóó pár napot és csak a türelmetlenségem okozza a negatív tapasztalatot?
Nagy csalódás ért velük és legszívesebben elővenném bűzös baràtom, amit 14-5 èv után tettem le az ecigivel 3 hete. :pleading_face:

11 kedvelés

Szia !
Elő ne vedd !:joy::joy::joy:
Pár napot érlelni kell ,amennyit ír a gyártó
Inkább várj velük ,ha tudsz .gondolom mtl használat lesz .
T Juice 15% és 4-5 nap
Vv egy hét 10 -12%
Fel ne add az elején :wink:

7 kedvelés

Szia. Én kb. 3 éve kezdtem. Hát mit is mondjak? Azt írják minden fórumon, hogy soha nem lesz pont olyan, mint az analóg. Milyen ízű aromákkal próbálkozol? A dohányosoknak például hosszú érési idő kell. A propilénglikol például szárítja a torkot, azt szokni kell, ugyanúgy a liquidben levő nikotint, mert másképp szívódik fel, mint a füstből. Eleinte szerintem nyugodtan keverhetsz 10 % felett is az aromákból, vagy próbáld meg, azt, amit én, ha íztelennek érzem, közvetlenül a tankba cseppentek 4-5 cseppet. Próbáld meg feltuningolni az ízérzékelést kis mentolos aromával, olvasd el Kinga mit ír az ízvakságról blogjában. Vaperbetegségek 1. rész - Az ízvakság - #24 Vaperina_Kinga által Érdemes sokféle aromával és nikotin erősséggel kísérletezni, főleg, amíg meg nem szokod. Én nem ijesztelek el attól hogy rágyújts. De akkor mindjárt gondolkodj is el azon, mi volt benne a jobb, egyáltalán jobb volt-e? Vagy csupán az, hogy mindjárt az elején kevés nikotinnal kezdtél vapelni?

11 kedvelés

Egy Vaporesso GTX one készüléket használok és igen, MTL. A wattoknál pedig a 0.8-as mesh porlasztóval 15-8 watt között szoktam variálni. Illetve már inkább a 18. Az elején használtam kisebb watton, mert köhögtetett. A levegőzés pedig minimális, nincs full elzárva de még félig sincs nyitva. Gyümölcsös aromákkal kísérletezek. A dohányosokat nem terveztem kipróbálni egyelőre. :slight_smile:

Köszönöm a válaszokat!
El fogom olvasni a linkelt posztot! :blush:
De akkor talán van remény megmenteni őket.

7 kedvelés

Annyi kimaradt a hozzászólásomból, hogy a gyümölcsös ízek közül talán egy ami nem mentolos plusz van egy Koolada-m is ilyen feljavítás céljából. :grin:
6mg nikotinnal kezdtem el. Annó kb másfél napig volt elég egy doboz cigaretta.
Nem akartam ennél erősebbet, mert az újdonság varázsa ezerrel rajtam van és elég sokat szívom az elektromosat és nem szeretném túlzásba vinni a nikotint. Az első napokban így is fájdogált a fejem. :grin:

7 kedvelés

A legfontosabb szabály: nagy mennyiséget nem keverünk be előre ismeretlen cuccból. Mert most semmit nem tudsz rajta variálni. Lehet idővel erősödik az íz, de az is lehet az eszköz szar vagy rossz a beallítás. Jó lenne tudni milyen eszközről van szó.

5 kedvelés

Egy picit fentebb már írtam, de egy Vaporesso GTX one.

5 kedvelés

Akkor még lehet játszani a wattokkal, lassan fejjebb tolni, ameddig még kellemes neked a gőz, ha ott sincs jó íze, akkor nagyobb %-ban kellene keverni.

Gyüminél 1-2 nap érlelés elég szokott lenni, ha utána sincs íze, akkor ott a keverési aránnyal lesz gond. Ez mindenkinél más.

5 kedvelés

Illetve ami még befolyásolja, az a levegő mennyisége és a watt mennyisége együtt. Ha a levegőhöz képest a watt alacsony, akkor is ízetlen lesz, szóval meg kell próbálni elsőnek csak minimális levegővel és lassan nyítni kifelé.

Kicsit játszani kell vele, ha sehogy nem jön ki több íz, akkor meg amit az előbb írtam.

7 kedvelés

Köszönöm szépen a tanácsokat! :blush:

4 kedvelés

Nálam is az volt a cél elsőre, hogy viszonylag pici és egyszerű legyen de azért ne egy AIO. Az van tesómnak (persze nem használja, az volt életem első ecigis élménye még évekkel ezelőtt… ki lehetett vele kergetni a vilàgból)
Én akkor tapasztalok minimális folyást amikor töltöm a tankot. De már megfigyeltem, hogy van amikor előbb lazul meg maga az egész tank mint a teteje. Na ekkor töltés után tuti, hogy egyből tekerem le és pucolom ki alóla azt a keveset. Ha sikerül elsőre csak a tetejét lecsavarni, akkor nincs alatta semmi. :sweat_smile: Viiiszoont, a porlasztó ami a kit-el érkezett azon egy tömítőgyűrű van… na az folyt ha kellett, ha nem. Amit pluszba rendeltem mellé az már szinte semennyire (kettő tömítőgyűrű van rajta). Csak a fent említett folyamatnàl. :smiley:
Lehet Vaporessoék próbálják kiküszöbölni a hibát. Nem tudom. De én ennyire nem is értek hozzá. Bújom a netet, kérdezgetek, olvasok, tanulok. Majd idővel talán jobban képbe leszek a készülékekkel (mert elég sok van), és a hibáikkal is. :smiley: Szóval tuti jövök még.
De tényleg köszönöm a válaszokat, sokat segít!

9 kedvelés

Szia! :blush:
Én is kezdő vagyok, másfél hónapja váltottam e-cigire. Szintén Vaporesso Gtx One készüléket vettem.
Én 20 évig mentolos cigit szívtam, és mivel az megszünt, ezért kerestem megoldást.
6mg nikotinos 50/50-es alap levet használok és próbálgatom a mentolos aromákat.
Az első keverés nekem se jött be.:grin:
Csepegtettem még bele az aromából, de az se volt az igazi.
Aztán a második keverésű mentolos aroma , ami plussz eukaliptuszt is tartalmazott, túl erős lett! Szóval összekutyultam a kettőt, és szuper lett! Van még aromám amit nem próbáltam, de ez az egyveleg jó lesz.
Ja, és kis dózist keverek. Max. 20 ml-t.
Fecskendővel méricskélem.
2 kollégám is e-cigizik már hosszú ideje, tőlük kapok ötleteket, de a legtöbb ismeretet ( ami még mindig kevés) itt olvasgatva találok.
Kollégák ötlete az érlelés gyorsítására:
3 másodpercre mikroba teszem a nyitott flakont. Nekem bevált.
A készülékkel kapcsolatban ugyan az a tapasztalatom, mint neked!:blush:
Azt a gyűrű cserét én is megpróbálom, de még el kell olvasnom újra melyik gyűrűt is említetted! ( nagyon béna vagyok szerelés terén, is…:joy:)

6 kedvelés

Én is 6mg-ot szívok 50/50-be :slight_smile: A mentolos ízek nekem is jobban bejönnek. Alig van pàr ami nem tartalmaz valami hűsítőt. :slight_smile: Bàr én sosem szerettem a mentolos cigit :smiley: most pedig az jobban bejön. :slight_smile:
Magán a porlasztón van két tömítés. Az alap ami a készülékkel jön azon csak egy van. Mindegyiken. :smiley: ugye van benne 0.6-0.8-1.2
Mindegyiken csak egy tömítés van. Amit már pluszba vettem azokon kettő.
Engem a Párom vett rá erre. Pont ezért is vagyok a löttyökkel kicsit csalódott mert ő is többnyire így keveri és neki finomak. :smiley: Míg az enyémek szörnyűek. Plusz igyekszem “utána menni” :smiley: tehát amit ő màr próbált és kóstoltam (bàr ő DL-t használ) és bejött azokból rendelgettem én is. Én a longfilleken gondolkozom. Legutóbb eeeegy Drip Hacks longfill volt nála a jeges szőlős és abszolút szerelem íz. (Még a kis MTL-ben is) De nekem a Dash One-os longfill is íztelen pedig azt csak meg kell tölteni… :grin: de 3-5 napot írnak rá érlelési időnek, lehet megkóstolom javult-e a helyzet valamit. Mert most tart a negyedik napnàl.
A mikrós dolgot nem próbáltam. Megoszlanak a vélemények róla nagyon.

3 kedvelés

Mentolos keverősből a két klasszik a vampire vape heisenberg és a t juice red astair, ezeket nem lehet nagyon elrontani és elég olcsók. Én longfillben a pj empire-eket próbáltam, azoknak meg érlelés sem nagyon kellett, max egy pár óra.

Aztán rákaptam a desszert dohányokra, azóta rá sem néztem a gyümikre.

8 kedvelés

Háát nekem a heisenberg nem jött be! A red astaire annál inkább báár van bennük valami (ami szerintem az ánizs ami nem annyira jön be) a red berriest kevertem be a T Juice-tól az elvileg ugyanaz, csak mentol és ánizs nélkül. :slight_smile:
Desszert dohány… akad egy T Juice Tobacco Crunch-om de nem igazán vágyok rá, hogy kipróbáljam. :smiley:

3 kedvelés

Igen a heisenberg határozott íz, a red astairt én is felesbe kevertem a berriesel. De most ezek a karamellás vaníliás dohányokra vágyom, nem tudom, lehet jön a tél és vágyom valami desszertesre, kívános lettem. :rofl:

3 kedvelés

Nekem 3-4 nap után minden íztelen a koksztól. Nem tudom, a porlasztót használók hogyan oldanák meg, ugyanis ilyenkor leégetem és újra vattázok. Amíg kanthalt használtam, az 2 égetés után ment a szemétbe, de a Ni80 fused claptont már egy hónapja használom így. Nem tudom, nálam a leégetett huzal még jobban ízlik, mint az új. Igaz, régen az új huzalokat minden égetés, beavatás nélkül raktam össze, és úgy használtam.

5 kedvelés

Még egy kérdés! Esetleg valaki nem próbálta a tankot lecserélni a GTX 22-esre ami elvileg dl-re való?

3 kedvelés

Szia.Én jobban szeretem az 1 gyűrűset.
Amikor töltöd a tankot,a levegőzést elzárod teljesen ugye?
Ha a porlasztó alatt van egy picike liquid,az nem akkora gond.Az a kondenz vagy mi a neve.Jól bele kell tekerni a porlasztót…egy picit el is kell fordítani,ezt Fehér Tamás nagyon szépen meg is mutatja a Gtx-es videójában.Saját tapasztalat,a 2 gyűrűs nekem nem megy be annyira,mint az 1 gyűrűs.Az 1-es,szépen zár.
A 0.8-as porlasztót,ha 18w-on használom,az összes levegőzés ki van nyitva.Max.1 lyuk van elzárva.Itt tanultam,hogy minél nagyobb a w,annál több levegőzés kell neki.(Javítsatok ki,ha nem jól írom)
Azt írja a gyártó,hogy a 18w a legjobb.Én inkább 16.5/16w-on használom.Itt szoktam az 1 levegőzést elzárni néha.
Az ízek és a w közötti összefüggésre nem tudok mit írni.
Én 50/50-re keverek általában.

9 kedvelés

Alul a nincs íze, felül az égett vatta íz a határ. A kettő között lehet lépkedni. Van olyan, akinek tized Wattokat is tud a modja, én még olyat nem láttam. Nálam fél Watt a minimum lépés. Először a savanyú ízek kezdenek eltűnni, majd marad az émelyítően édes, aztán amikor ég a vatta,az csípős. Erre mindenki magától rá tud jönni. Kazántól, tekeréstől, vattázástól, folyadékellátástól, levegőzéstől is, sőt mindentől függ, mennyivel mehet? Például a dl -esek az MTL tankok sokszorosával hevítenek, mégsem égnek szét. Ezért kell kitapasztalni. MTL esetén a tíz Watt körüli érték az elterjedt, dl viszonylatban nem ritka a 30 - 40 Watt. Azok a sok száz Wattok, amikkel a modokar hirdetik, szerintem a kamu kategória. Én azt nem győzném akkumulátorral, de liquiddel sem, ez tart vissza a dl-ezéstől.

5 kedvelés