Freemax Maxus 100W Kit 100W box mod with 5ml Fireluke 3 Tank

Sziasztok!

A fenti KIT-ről, pntosabban inkább a MOD részéről van valakinek tapasztalata, illetve véleménye?

Egy hónapja tettem le az analóg cigit, azóta egy kis AIO kezdőkészülékkel (Joyetech eGo AIO 1700 Eco Friendly) “bohóckodom”, tehát MTL-ben. Mivel régi bagós vagyok, (voltam?! :stuck_out_tongue_winking_eye:) ezért nekem ez közelebb áll, bár néha egyből tüdőre kapom ezt is. Igazából nem is tekjesen értem valójában mi is a különbség a készülékek tekintetében a két dolog között. Mármint mindent lehet elöször szájba szívni, illetve direkt tüdőre is. Valaki felvilágosíthatna, de nem ez a fő téma / kérdés, amilrt igazából írok.

Szeretnék egy komolyabb MOD-ot, amire tudok tenni akár porlasztós, de akár építhetős RTA tankot is és amivel tudok MTL-ezni, de akár szűk DTL-ezni is. Miért is szűk és tág? :laughing: Pl. ezt sem értem.
apropó RTA. Mesh deck-eset érdemesebb venni?

Olvasgattam már itt pár témát, meg másutt is a neten a témában. Elég zavaros a dolog egyelőre. Az “építés vs. porlasztó” is nagy dilemma sokaknak, ahogy látom. Sokak szerint olcsóbb a tekerés, vattázás, bár ahogy elnézegetem ötösével kb. 1000 Ft egy porlasztó, ami nem nagy tétel és nem kell vele pöcsölni. Nekem 3 hétig jó volt a Joytechben. Persze az íz is egy más dolog, de azt mondják, ezek a modern porlasztók szépen visszaadják az aromákat. Vajon meddig bírják? Ha ezek is három hétig, akkor nem tekerek. :laughing:

Szóval mi a vélemény arról a kifutó cuccosról, (irtó baráti áron) amit linkeltem, illetve tudnátok alternatívákat ajánlani? Úgy max. 50 USD környékén.

Jajj, csak még egy dolog. Érdemes olyan készüléket venni, ami cserélhető akkuval bír, vagy a beépített akksi elmegy annyit, mire az egész kütyü behal?

Na hirtelen ennyi. :stuck_out_tongue_winking_eye: Előre is köszöntem a válaszokat. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Szia!

A készüléket nem ismerem, szóval arról nem tudok véleményt írni :slight_smile:

MTL/DL
Készülék tekintetében nincs különbség, tank tekintetében igen. Más a kettő levegőzése, más szipka. A DL széles szipkáján keresztül elég nehéz úgy szívni, hogy előbb a szádba szívod.

Szűk/tág:
Ez alatt a levegőzést kell érteni. Az MTL alapból szűkebb. Ha nagyon meg kell szívni, mert szűkre van belőve a levegőzése, nos akkor szűk. Ha könnyebben szívható, ergo több levegő megy rajta keresztül akkor tág.
Ugyanez DL esetében is, ami meg alapvetően egy tág dolog, de ha lefojtod a levegőzést, akkor elkezd közelíteni az MTL felé.
A különféle tankoknál ez alaptulajdonság, hogy mire a legalkalmasabb, de bizonyos keretek között azér tudod szabályozni.

Porlasztó/építős:
Igen, építeni költséghatékonyabb. Ha kicsit majd beleásod magad a különféle liquidekbe, azt fogod találni, hogy van amelyik jobban kokszol. Pl egy dohánykivonatos liquid nagyon. Annyira, hogy 1-2 tank után cserélni kell(ene) a porlasztót. Na olyankor már nem lesz őszinte a mosolyod, mert akkor 2-3-4 naponta cserélheted az 1000 forintos porlasztót, miközben az építős verzió megvan fillérekből.
Arról nem beszélve, hogy a saját építés sokkal nagyobb játékteret ad arra, hogy a saját ízlésednek megfelelően építsd meg. Ez persze sok szöszmötöléssel jár az elején, de bele lehet jönni :smiley:

Akku:
Egyértelműen cserélhető akkut javaslok. A beépítettel az a legnagyobb baj, hogy ha tönkremegy, akkor az egészet dobhatod ki. Minden akkunak van egy élettartama és a vége felé már nem fog olyan teljesítményt leadni. Ha ez még be is van építve, akkor azt fogod észrevenni egy idő, hogy még nem ment tönkre, csak már valahogy nem olyan a készülék, mint régen. Plusz ha a sivatag közepén vagy éppen és lemerül, akkor ott nem tudod újratölteni, ellenben egy cserélhető akkusnál egy tartalék akku csodákra képes :smiley:

4 kedvelés

Szia,

A szettet énsem ismerem. A dlt úgy képzeld el, hogy nem kell szívni. Kicsit sem. Bekapsz egy ilyen kályhacső méretű lyukat és azonnal lepumpálja a cuccot a tüdődbe. Mtlnél meg azért kell némi szívás, ha nagyon levegős akkor is.

Cserélhető akku mindenképpen, csak előnyei vannak, például az egyik mindjárt, hogy cserélhető. :grin:

Egy minőségi gyártó porija 1k-nál kezdődik, és átlag 7-20 napot bírnak leves függvényében, persze ez sokktényezős dolog. Egy guriga húzal 1.5k, egy csomag vatta 2.5k, ez kábe fél-egy éves mennyiség. Na meg mindig kéznél van, pár gyári hibás pori és bajban lehetsz, ezt sokkszor a világ másik végéről kell rendelni. Vatta és húzal itthon is kapható, akár 24 óra alatt a kezedben van, de én elhasználni is alíg bírok 10m húzal. :grin:

4 kedvelés

Ezt nekem kell megtekernem? Mert vannak olyanok, amik tekerve vannak, csak a lábakat kell méretre vágni. Eszközt is árulnak a tekeréshez?

Készülék + tank ajánlatokat is várnék. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Igen. A világ legegyszerűbb dolga, az előre tekert húzal a lehúzások csúcsa, amennyiért adják (mármint szálhúzal esetében ha valami spéci clapton akkor még talán van is értelme, vagy próbálgatni egy mix szett).

Vehetsz egy ilyet:
https://www.aromaparadise.hu/coil-master-ceramik-sticks

Vagy ha van megfelelő méretű fúrószár az is megteszi.

Meg ha nagyon fanszi szeretnél lenni, akkor egy spéci vép csípőfogó, egyébként a mezei is jó. Vagy bármi. :grin:

https://www.aromaparadise.hu/mini-csipofogo?keyword=Fogó

3 kedvelés

Mekkora kereted van rá?

1 kedvelés

Köszi. Nem tudom, hogy menne ez nekem, amilyen ügyetlen tudok lenni apró dolgok tekintetében :slight_smile:

Az is tank függő, hányat kell tekerni? Van erre valami irányadó táblázat, vagy ilyesmi, ill. nekem kell kitapasztalnom? Az gáz, ha nem lesznek a hurkok tökéletesen szabályosak?

1 kedvelés

Hát nem szeretnék nagyon sokat így első (komolyabb) cuccos eetén, de úgy 50-60 USD tájékán. Persze akku nélkül értve.

1 kedvelés

Igen, teljesen egyéni lehet kinek mi jön be melyik tankból. Persze a tankoknak is van egy tól-ig határa, amit tudnak kezelni. Ezért is jó a saját tekerés, mert olyan magra, annyi tekercset csinálsz, amilyet akarsz, lehet kísérletezni, lehet széthúzni, vagy összetolni, lehet egy menettel több vagy kevesebb stb. A kész tekerésnél ezt elveszted, berakod, vagy jó vagy nem.

Én sem vagyok egy nagy zsonglőr, de idővel menni fog, valakinek kicsit több kell valakinek kevesebb, de a csajok itt a vaperinán már úgy tekernek, hogy minden férfi megirigyelhetné. Szóval, ha nekik megy, akkor… :sweat_smile:

Egyébként kb annyi az egész, hogy hozzáfogod a drótot a rúdhoz, feszesen tartod és magadtól elfelé elkezded feltekerni a magra és közben számolsz. Én mindig eggyel többet tekerek, mint szeretnék és a végén az elejéről visszahúzok egy karikát így a maradék szép egyenletes lesz. Majd kézzel kicsit összenyomod és kész is. Kb. 10mp az egész művelet.

Az egészben a legbonyolultabb művelet, hogy mennyi drótot vágjál le a gurigáról, hogy elég legyen, de menjen sok pocsékba, na ezt még nekem sem sikerült megtanulnom a 4 év alatt. :sweat_smile:

5 kedvelés

Ha letekersz kicsit többet, hogy engedjen dolgozni és utána vágod le, ha kész, nem járható út?

3 kedvelés

Pontosan ezt csináljuk, csak @Ispy -nek nagy, férfias keze van, ezért mindig fél méterrel nagyobbat vág. Hozzá szokott a keze a fához :rofl:

De, csak akkor sok megy a kukába és hát olyan drága cucc ez, hogy csak na, nekem 1 év után fogyott el 10 méter, érted. :rofl:

Ha-ha-ha :laughing: Tán favágó ő? :face_with_hand_over_mouth:

Továbbra is várnék olcsó, de jól használható KIT-eket. Amúgy egy készülékre, ha stimmelős a menet, (510, vagy van más is?) akkor rá lehet tenni elvileg bármilyen kazánt, ha elfér rajta?

5 kedvelés

Itt pont 20%-os kedvezmény van.Van többféle is,hirtelen ezeket találtam

https://www.lepetitvapoteur.com/en/all-of-our-kits/9255-istick-pico-2-kit-.html
https://www.lepetitvapoteur.com/en/all-of-our-kits/5968-istick-pico-x-discovery-pack-.html
https://www.lepetitvapoteur.com/en/all-of-our-kits/7882-nautilus-gt-kit-aspire.html

1 kedvelés

Mind ugyanaz a menet, szóval bármit rá tudsz csavarni. Éppen ezért szerintem ne kit-ben gondolkodj, mert azok mind porlasztósak szokatk lenni.

Modból válaszd ki ami tetszik, aztán dobd be ide és majd véleményezzük, nagy a szórás árban és minőségben is, na meg persze ízlés kérdése is a dolog.

RTA-ból…idézném magamat .

1 kedvelés

Köszönöm! Lesz min agyalnom, az tuti. :slight_smile:

Még annyit, hogy a mesh építés jó ötlet lehet? Láttam, hogy vannak mesh deck-es kazánok. Állítólag jobban átatják az ízeket és kevesebb kraft is kell nekik.

1 kedvelés

Persze, ha literszám akarod locsolni a liquidet, akkor a legjobb! :grin:

1 kedvelés

Én csak @Deepfreeze -t szoktam aprítani, ahol érem. :rofl:

1 kedvelés