DL / MTL Mi? Miért? Hogyan?

Semmi különös! Csak az jutott eszembe hogy, hogyan akakul, ki az hogy ki hogyan vape-el. Dl/Mtl. Azt olvastam itt valahol. Hogy aki cigiröl szokik át az inkább MTL. Van aki irányítja a technikát, vagy ez egyszerűen egy megszokás? A tank, a pori, a tekerés, a mod szempontjából mit befolyásol ez? A többség az Dl vagy Mtl? Van aki váltogatja? Más pl az ízhatás, vagy a nikotin felszívódás a két technikánál? Mintha azt olvastam volna itt hogy MTL esetén erősebb nik vált ki “azonos” hatást mint kevesebb nik DL nél. Hogy van ez?

3 kedvelés

Itt a nagy többség MTL felhasználó, ha jól emlékszem akkor vannak olyanok is akik váltogatják a kétféle opciót.
Most lesz 4 éve ( szeptemberben ), hogy átszoktam analógról elektromosra, egyből DL vonalon kezdtem el és igen könnyen sikerült az átállás ( hála a hatalmas felhőknek ). A mai napig csak DL kazánokat használok, imádok felhőket eregetni. :slight_smile:
MTL esetén magasabb nikotin indokolt ( nagy általánosságban ), DL-ben a magas nikotin durván mellbe tudja rúgni az embert! :blush:

12 kedvelés

Szia, én mtl vonalon kezdtem,egy Vaporesso GTX one szettel . Nagyon szerethető darab ,meg is van még ,malg elkezdtem vele Déelzni ,vagyis egyből tüdöre szívni . Majd vettem egy építős zeus tankot ami hol sikerült hol nem , én vagyok a gyenge láncszem . Majd a végén vettem egy Vaporesso L200 szettet, porlasztós Itankal ,amit nagyon szeretek. A lényeg a lényeg ,ha az elején itt olvashattam volna egyből egy olyan módot veszek ami két aksis, külön tölthető. A tankok meg szerintem még gyűlni fognak , még csak négy van .Határozd el magad , ha bele vágsz ne vegyél alap szetteket ,kezdj nagyban ,megéri.

6 kedvelés

Szia Robi!

Májusban volt egy éve, hogy leraktam a bűzhengert.
Szerencsém volt, mert a barátomnak nem…

Visszaszokott és egy szatyornyi kütyüt hagyományozott rám. Volt közte di és mtl cucc is.

Aztán újból szerencsém volt, mert rátaláltam erre az oldalra. Az igazi tudást, tapasztalatot, jó társaságot egy helyen találtam meg itt.:heart_eyes:

A szatyorba volt egy Dvarw K mtl tank, ezzel kezdtem (kb. 1 hét), de hamar kiderült és a Vaperinások is alátámasztották, hogy a porlasztózás szűk keresztmetszet és még gazdaságtalan is tud lenni.

Azóta már vettem pár cuccot és mert elkezdett tetszeni és érdekelni, kedvet kaptam mindkét irányzathoz.:crazy_face:
Mostanában mindig van nálam minkét “metódushoz” felszerelés.:sunglasses:

Mára már csak “mesh” szűz vagyok, de ami késik…
…ahhoz rohadt sok liquid kell.:grin:

3 kedvelés

Igaz nem rég kezdtem újra 06.16. (44. Születésnapomon) DL Geekvape Legend2- Zeus sub ohm tankkal, de már úton van a Zeus RTA tank is felém. Vásárlás előtt itt olvasgatram pl. szavazásokat, youtube videókat stb. Ezt úgy gondoltam hogy stabil szett lesz. :slight_smile:

3 kedvelés

Lassan 3 hónapja szoktam át, de egyből DL-re. A szűk levegő nekem csak a cigihez passzol, illetve régen vizipipáztam és abból már megszokott volt a rögtön tüdőre szívás. Persze próbáltam MTL-t de abszolút nem hozza számomra a szintet, mint ahogy említettem, MTL-re csak a cigi :smiley:
És szinte minden más a két felhasználás között. Más méretű a huzal, MTL-ben kisebb a keresztmetszet, hogy gyorsabban felizzon. Kevesebbet tudsz ugye a szádba szívni, mint közvetlen tüdőbe, így iparkodnia kell a kazánnak, nem mehet el a slukk fele azzal, hogy még nem izzott fel a szálad. Ebből kifolyólag más az ellenállás, MTL-ben nagyobb mint DL-ben a használt fűtőszál keresztmetszete miatt… Más a teljesítmény, MTL-ben kisebben kell használnod, mert MTL-ben kisebb a levegőzés, lassabban tudod hűteni a tekercset. Mint említettem, MTL-ben kisebb a levegőzés, hisz ott csak a szádba szívod a gőzt, ezért kell hozzá nagyobb nikotin, hisz ahogy letüdőzöd, “felhígítod” a gőzt. DL esetén már a 6os nikotin is elég mellbevágó az elején, MTL-ben szerintem a 18-as is vállalható még. Illetve az ízhatás is másabb, de az meg nem csak az MTL/DL módtól függ, hanem egy halom más is befolyásolja. De MTL-ben több időt tölt a gőz a szádban, illetve kevésbé levegős is.

3 kedvelés

Persze hogy az lesz , amit még nekem is kel rendeltem plusz aksik elem tartóval .
Meg egy porlasztós DL tankot olccot a szekrénybe ,hogy ne legyen baj ha bármi elromlik .

És pl. a tekerés. Másképp, más ellenállással, más huzalkal kell tekerni DL-re és másként MTL-re? Pl. Az egyiknél szorosra tekerem, a másiknál levegősre! Vagy pl írtátok hogy a sima huzallal nem jó DL-re tekerni. De miért? És melyikhez mit éedemes tekerni.

Más a huzal keresztmetszete, MTL-re asszem 30 GA körül tekernek, Én DL-re 24-26-ra. A belső magméret is más, MTL 2-2,5 mm, DL 3 mm. Én személy szerint DL-re se próbáltam még a szálhuzalon kívül mást. De lassan érik egy clapton próba.
Én nem használtam még mikro coilt, mindig hézagosra tekerem, de ha jól rémlik egy másik topicból, a mikro coil kikopóban van a tudatból.
Megj: Az MTL adatot javítja aki ért hozzá, ezek a számok csak a kosz ami rám ragadt a sok olvasgatás közben. :smiley:

1 kedvelés

Tudim buta kérdés, de ha egyszer nem tudom, kérdezem. Mi a GA? Mit jelöl? Én huzalnál leragadtam az átmérővel valö jelöléssel. Ahogy számoltam én az Zeus Rta-t duálba fogom tekerni szálhuzallal 2-2,5mm magra. (Van még 0.24 es SS316L huzalom) bár itt azt mondták DL -re az nem jó. Addig igazgatom, hogy legyen nekem megfelelő tekerés. Más tankkal, de régen is így tekertem és DL használtam.

A GA a keresztmetszet mértékegysége, a mm-t át lehet váltani GA-ra. Ha rendelsz huzalt, ott is GA-ba van feltüntve

1 kedvelés

Köszi szépen!

és ugye ez nem a magméret. A magméret, hogy a tekerésed belseje hány mm. Ez szokott 2-3,5 lenni, kazánfüggő.
A 0,24 mm az 30 GA, az tényleg mtl huzal. Ha szálhuzallal próbálkozol, 24GA (kb 0,4 mm)-26 GA(kb 0,5 mm) próbálnám első körben 3 mm-es magméretre.

1 kedvelés

:joy: elírtam, bár nem nagy a különbség 0,28 a huzal. De a 0,24 és a 0,28 között elhanyagolható a különbség. Majd meglátjuk, hogy milyen lesz. Erőss “gyors” slukkokat szívok, nem lassú komótosokat. Mer akkor lényegében azért rossz DL re a vékony hozal merthamar felizzik és a hosszú slukk esetén hamar égeti a vattát. Csak paraszti logika: hamar melegszik, de a gyors és erős levegő áramlás jobban hűti így talán jó lesz. Ha mégsem akkor ott a legetőség, hogy összecsavarom, duplázva a drótot és úgy tekerek belőle. Vagy ezt nem jól gondolom?

1 kedvelés

Szia, ha mesh-eznél majd és vásárlást fontolgatsz, nyugodtan ajánlom a zeus x rta-t és mellé egy mesh decket. A zeus ára változó, a mesh deck 3-4000 körül van és akkor lesz egy jó kis szetted. Azt hiszem most ezek akciósak is a cugabuy-on eu raktárból. Meg is néztem neked 7700 most a zeus és 3600 a mesh deck eu raktárból és még vmi kedvezményt is kaphatsz a CB77 kóddal. Sok sikert hozzájuk, ha úgy döntesz, hogy beruházol.

3 kedvelés

Zeus rta sinle van nekem, hát kapaszkodj meg, valami betyáros :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts::grinning:
Most subohm zeus+zeus rta
Mikor melyik!
A subohm egy morph 2 modon csücsül,
Az rta egy geek vape aegisen 100w :kissing_heart:

Szeretem a naaaaaggggyyy ZEUST :grinning:

3 kedvelés

Mit, milyet, hogy tekersz az RTA-ba?

1 kedvelés

Zeushoz van mesh opció, amiben nem tudsz csalódni, legalábbis úgy hallottam! :slight_smile:

1 kedvelés

Szia Robi! Igazából most előretekert coilokat használok!


De mivel kíváncsi vagy, :slightly_smiling_face:

Mutatom :slightly_smiling_face:

Igazából nem vagyok mágus, szóval nézd el nekem!
2 féle drótot használok


Ezeket álltalában 7 menet 3mm-es magra tekerem!
Tapasztalat, hogy így olyan 0,70 ohm az ellenállás, bár lehet eltérő de olyan körül mozog!
Nem húzza annyira az akksikat, és olyan 35-40 watt között, bár ez is attól függ, mert “van aki forrón szereti” :grinning: lehet szép zsíros, langya gőzöket kreálni!










Remélem tudtam segíteni!
Köszönöm hogy érdeklődtél!
Sok sikert ZEUShoz!
Legyen szép napod :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szép tekerés. Köszönöm a segítséget!

1 kedvelés