Érzékenység/mellékhatás

Sziasztok!

Mellekhatásokkal konkrétan hasmenéssel kapcsolatos lenne a kérdésem. Mitől lehet? Van tapasztalat?? Hogy lehetne megelőzni?? Köszönöm szépen.

1 kedvelés

Például egy mákos halászlétől bármikor lehet. De a széntabletta segît.
Nem agyatlan lökött, hanem hozzáértő válaszokkal majd jönnek a többiek. :grinning:

De komoly kérdésként egyértelmű az összefüggés a vape és a tünet között?!
Mindig utána?! Vagy azóta van ez mióta lötyögők mennek?!
Mert nekem is van valami tünet, de nem ilyen jellegű és én sem tudom van e összefüggés.
Torokszárazság reggelente. Hm és szinte tényleg azóta. Nem fáj a torkom szerencsére, de …
…tudja fene…

Amúgy a keresőből János Groszeibl írta, hogy mikor túlaromázta a löttyöket, akkor volt ilyen nála.
De megerősítés max tőle.

Bármi nemű emésztési rendelkenességgel az orvostudomány (allergiologia, gaszroenterologia) is csak próbák utáni megfigyeléssel tud megbízható eredményre jutni…

Laktóz, glükóz, früktóz érzékenységet is kb. egy próba reggeli utáni “arc-eltorzulásból” állapítanak meg elsőre.

Kezdetnek megfigyelném a saját reakcióimat és kizárásos alapon szűkíteném a lehetőségek listáját.

Ha kórossá kezd válni, akkor viszont orvos!

(Magamon még nem tapasztaltam összefüggést a vape és az emésztésem között.)

Ilyen tünetről még nem hallottam. :thinking:

Tanult kollégám @Balazs_Samu_Nagy után szabadon ezeket lehet megpróbálni:

  • vape elhagyása teljesen (kivitelezhető?) és megfigyelés
  • ízek elhagyása/cseréje, hátha valamelyik aroma okozza
  • lehet pg vagy vg okozta reakció, sajnos itt is csak a variálás segíthet
  • húzal tipusok variálása, ha kész porlasztó nem tudom mik a lehetőségek
  • egyáltalán az elejétől fogva tart a dolog?
  • orvos felkeresése?

Javaslom ezt a topikot, ahol egy vape okozta torokfájásból kiderült végül, hogy glutén allergia van, vagy mi szősz.

2 kedvelés

Köszönöm szépen a választ.

1 kedvelés

Szia! En vagyok az akinek a sok problema utan vegul kiderult, hogy koze sincs az ecigihez(elobbi glutenes emlites).
Ellenben nalam is belproblemak a vezeto tunetek de ezek mar elotte kezdtotek. Valoszinuleg nalad is vmi mas lesz, nalam autoimmun gondok vannak, ezert a pajzsmirigyem is begyulladt es ezert fajt a torkom, igy jott a tipp hogy az ecigi lesz az. Aztan nem.
A nikotin es a stressz kapcsolata okozhat hasmenest egyebkent, nalam a szorongasoldo gyogyszer beallitasa segitett sok panaszon.

2 kedvelés

Köszönöm szépen a válaszod. Remélem már minden rendben veled!! További szép napot​:blush:

1 kedvelés

Pont mint Colombo-nál :wink::

  • Várjon Hölgyem, csak egy pillanatra, még valami az eszembe jutott!

Ha most állsz át analógról az e-cigire, az mint minden drasztikus(!) életmód változtatás, okozhat stresszes tüneteket, pl. hasmenést…

4 kedvelés

Köszönöm, de nem. Már több mint egy éve. Az elején is volt néha de most egyre gyakrabban​:pensive:

1 kedvelés

Esetleg fejfájás nem társul hozzá? Már reggel jelentkezik a tünet, vagy csak az idő előrehaladtával?

Szia. Nem, fejfájás nincsen. Reggel 1 max 2szer van utána ha kell is akkor teljesen normális. Szóval nem olyan hogy amit megettem ki is jön.

Köszönöm a választ, akkor nem azért van amire gondoltam. :thinking: Ajánlom figyelmedbe ezeket, hátha segít.

Az első rész az ízvakságról szól, azt nem tettem ide, mert nem vág a témába.

2 kedvelés

Nekem gyomorrontásom méla undorral a “makkos” ízektől​:grin:, illetve volt gyomorégésem egy kicsi, valamelyik szintetikus műdohánytól (de lehet hogy ez is pszichés. Vagyis biztos…).
Szerintem is stresszközpontú, vagy más okozza, nem a vape.
Annyit be sem tudsz vinni vapeléssel a szervezetbe.
(Még ricinus alapú liquiddel se :grin:).
Jobbulást, és sikeres rájövést az okokra.:+1:

(Ha nekem ilyen gondom lesz, nem cserélek tekerést 2 hónapig. @Ispy produkcióit elnézve egész szép adag aktív Carbon növekszik bele​:sweat_smile:)

Pont annyira jó olvasni a hozzaszolásaid mint Kinga írásait :joy: persze az övét másért olvasom :slightly_smiling_face:
Na jó, sokszor a tiédből is lehet tanulni, de legtöbbször jót lehet vigyorogni rajta :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Ez enyhén (dulván) túlzó, de kedves​:hugs: én is egy tag vagyok, én is szeretlek benneteket olvasni, főleg a köményet :grin::wink:

3 kedvelés

És mennyit tud hablatyolni… :joy: :joy:

@Janos_Groszeibl Én is téged :hugs::grin::+1::crazy_face:

@Peva71 jó a kép, bár sok a gőz :wink:

Köszönöm szépen!!