Allergiás tünet léphetett fel esetleges?

Sziasztok!
Már megint én kérném a segítségeteket, tanácsaitokat. :roll_eyes::grin:
Múlt héten rendeltem 70vg/30pg arányú alaplevet, mert a 30vg/70pg arányú ízbajnok nekem nem annyira jött be gőz szempontjából.
Tegnap és ma is észre vettem,hogy elkezdett fájni tőle a fejem és a torkom, picit mintha be dugult volna az orrom, a szemeimet úgy érzem " mintha ki akarnának esni a helyükről" (mintha meg lennék fázva).
3 és 6mg-os nikotin tartalmúak az alapleveim,és DL-ben szívom őket.
Az aromákat 10%ban keverem hozzájuk.
Naponta kb 200-250 slukkot szívok, néha már érzem a gyomromban a telítettséget, mintha savat termelne a liquid.
Valakinek esetleg ötlete hogy mitől lehetnek nálam ezek a tünetek?
Allergiás lennék valamelyik összetevőre, vagy sokat szívok? :confused:
Bízom benne, hogy tudtok nekem valami okosat mondani és nem kell lemondanom a gőzölésről. :confused:
Előre is nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat! :heart: Szép estét nektek :slight_smile:

4 kedvelés

Szia Zsanett! :slightly_smiling_face:

A fejfájást okozhatja a túlzott nikotinbevitel. Lehetséges, hogy a 70/30 alappal többet szivsz naponta mint előtte.

Allergiás reakció leginkább a PG-nél léphet fel, ha a PG többlet korábban nem okozott gondot akkor a mostani alapnak sem szabad.

Fontos, hogy figyelj a folyadékbevitelre (víz). Próbálj meg minél többet inni. 2-3x többet mint vapelés előtt. Mivel az alap folyadék összetevői erősen dehidratáló hatásúak amitől úgyszint jelentkezhetnek az általad említett tünetek.

Szép estét neked is :slightly_smiling_face:

11 kedvelés

Szia :slight_smile:

30/70es alappal is kb ennyit szívtam, de nem tudtam olyan sokáig bele szívni mint ezzel a 70/30as alappal.
De akkor nem éreztem ezeket a tüneteket, csak azt hogy savat termelt.

Van hogy fél óránként járok ki szívni belőle,de általában óránként szoktam kb 10et beleszívni.
Néha egy két slukk is elég de van amikor kb 20-25öt is bele szívok egymás után.

Cigi után is ittam mindig pár kortyot ha elszivtam, hogy picit elnyomja az ízét. De az e-cigi után meg azt érzem hogy ki szarad tőle a szám, muszáj innom.
Változó a folyadék bevitelem, valamikor elmegy napi 1-1,5 L folyadék, valamikor egész nap csak kb fél liter. De megpróbálok többet inni hátha az segít :smiling_face:

6 kedvelés

Szia Zsanett!

Ez így első blikkre nálam erősen hajaz egy jó kis “vape túladagolásra”. Az ingatlanban gyakran megforduló ifjúságnál sokáig mindennapos volt, hogy “megcsípte” valamelyiküket a gőzölés.

Növelted a slukkidőt + több gőz = több nikotin, így a hatos likvid már lehet, hogy sok lesz, bár a “Kölykeim” hármassal is gond nélkül produkálták ugyanezeket a tüneteket. A folyadékbevitel növelése mellett próbáld meg ritkítani a slukkok számát, remélem ez segíteni fog és nem allergia jelentkezett.

11 kedvelés

Szia! Az urak által előttem leírtakban ott lesz a megoldás szerintem, de ahogy írod van amikor egy nap csak csak fél liter a folyadék beviteled az borzasztóan kevés, még az 1-1,5 is! Három liter minimum de nem baj, ha melegebb időben a négy liter is lecsúszik! :wink:

9 kedvelés

Szia Zsanett. :slightly_smiling_face:

A “dülledt szem” azt sugallja keveset iszol. Donát jól írta, maga a liquid dehidratáló hatású. (A PG és a VG is, külön-külön is, de együttesen is.) A fél liter kb semmi. :confused: Még az 1-1.5L sem sok. Próbáld meg legalább 2.5 literre növelni a bevitelt, de ha több az sem baj. A veséknek és a vérkeringésnek is jót tesz a sok folyadék, meg ugye a szem is “abból táplálkozik”. :slightly_smiling_face:

A fejfájás pedig a több nikotintól lehetséges. Ahogy Viktor írta, hosszabb slukk = több bevitel. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat​:heart:

Amint látom mindannyian a sokkal több folyadék bevitelt javasoljátok. :face_with_hand_over_mouth:

Megpróbálom visszább venni a slukkok számát, és sokkal több folyadékot be vinni.

Remélem ezek meg fogják oldani a problémát.

Bár most reggel abszolút nem esett jól bele szívni, mert annyira duzzadtnak érzem a torkom vagy a mandulámat.
Az is a túlzott “szipákokástól” lehet?
Nem szívom forró gőzzel, 35 maximum 40w.

4 kedvelés

Igen, lehet a túlzott szipákolástól is, ami kombinálva a kevés folyadékkal bőven okozhatja a gondot. A 40W pl nálam már az életveszély kategória. :rofl: :wink:

6 kedvelés

Én a helyedben azért tennék egy próbát, hogy a 3mg-ost vagy a 6mg-ost szivva jönnek e elő a fejfájás, telitettségérzet stb… Mert az viszont már lehet a több nikotinbeviteltől is. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Semmi baj! :grinning: És köszönöm szépen a ‘bókot’ :slight_smile:
Nem igazán bírja a gyomrom az összetevőit, bár lehet hogy jobb is :rofl: De néha elfog a kísértés és iszok egyet

4 kedvelés

Nekem még annyira nem durva de az fölött már igen :rofl::face_with_hand_over_mouth::roll_eyes:

3 kedvelés

Az ízbajnok alaplevem az 6mgos nikotin tartalmú volt, a gőzbajnokot már csak 3mgos nikotin tartalommal rendeltem.
De kaptam kb 20ml liquidet ami nagyon ízlik és most azt szívom de az lehet hogy 6mgos és így hogy többet szívok belőle már sok a szervezetemnek

4 kedvelés

Szia, Kinga és a srácok nagyon jól mondják sok vizet kell inni és csökkenteni a slukkok számát.én is DL-es vagyok 6mg-alapot használok.én sokkal több slukkot szívok és a az aroma is lehet ludas.mert nekem is van hogy ég a gyomrom de mindegyik aromát ugyan annyit használom és nem mindegyiknél van hogy ég.persze előfordul nálam is hogy nem iszok eleget az is közre játszik.70/30 ba a 6mg elvileg nem lehet sok,de le kell tesztelni.

4 kedvelés

Abszolút lehetséges, velem is volt ilyen. :slightly_smiling_face: Tulajdonképpen így szoktam vissza a nikotinra. :sweat_smile: Lementem 0ásra, aztán kaptam egy liquidet ami baromi finom volt, de 1.5mg-os. És hopp, azóta is másfeleset szívok. :slightly_smiling_face: Úgyhogy meg tudlak érteni. :slightly_smiling_face:

Viszont a 6ost DL-ből még sokan a pasik közül sem bírják. Így azért óvatosan csak!

3 kedvelés

Nézd @Zsanett_Dudas, ha semmi nem segít, akkor még mindig ottvan ez a lehetőség :rofl:

6 kedvelés

Szuper, nagyon oda…sz. Lehet, hogy átváltok a vapelésről? :rofl:

4 kedvelés

köszönöm szépen kedvességed :joy::joy::joy::joy::joy:

4 kedvelés

Szia Zsanett!
Kiderült mi volt a probléma forrása? Sikerült orvosolni?

2 kedvelés

Szia :slight_smile:
Igen, jobban vagyok már, kevesebbet szívtam belőle tegnap és tegnap előtt is és nem fájt se a fejem se a torkom tőle,pedig a 6mgosat szívtam. Próbálok oda figyelni a több folyadék bevitelre is.
Köszönöm szépen mégegyszer a segítségeteket :heart:

7 kedvelés

Akkor örülünk! Erre (is) iszunk! :rofl: :grinning: :wink:
Jó gőzölgést! :wink:

2 kedvelés