Első RTA tanácsok

Szerintem aki itt olvasgat sokat az ken rendesen :smiley:

2 kedvelés

Jah, az már keni-vágja a szitut :joy:

Örülök, hogy remek lett a tapasztalat…én már bishop beszámolója után is tudtam, hogy jó tank ez, ami egyben amolyan “svájci bicska” mert tud mindent is. A kommentek is pozitívok szerteszét a web-en. Ha nem lennék annyira elégedett az Intake-kel már nyomnám én is az enter-t. Majd még írj légyszi a kompresszor nélküli üzemmódról is tapasztalatot.

1 kedvelés

Köszi megtörtént. A gyártó srác videómegosztóján csak a Töltőnyílás gumiját keni be liquiddel, így a többi rész nálam is kimaradt. Vagy csak skippeltem a videóban. :thinking::thinking::thinking: Zenith 2-nél ilyen gond ugye nem volt, mert befolyt olyan nyílásokba is ahová nem kéne. :sweat_smile:

Egy dologba tudnék belekötni…miért nem 810 széles kivezetést tettek rá, ki-be tehető 510es szűkítővel :thinking: ha már rdl és dl is

Végül kipróbáltam a másik Haranggal amit elvileg dohányos ízekhez ajánlanak, és 1-es alsó levegőzessel. Megtekertem az első saját huzalom is, 28ga Kanthalbol, 6 tekerés, 1,03 ohm ellenállással. Komoly, hogy már az első slukk hozza azt az ízt, amit kell. :smiley:





6 kedvelés

Isten hozott az rtak világában! :+1:

1 kedvelés

Ugye hogy ugye! Mondtam én, hogy indokolatlan leírni a pioneert! Örülök, hogy kezdesz ráérezni! Csak így tovább! Én picit széjjelebb húznám a tekerést, hogy legyen hely a karikák között

Direkt próbáltam úgy csinálni hogy minél kisebb legyen a hézag, mert a gyári tekercs is olyan volt. Következő töltéskor megnézem úgy is. Köszi a tippet. :slight_smile:

1 kedvelés

Szia! Én én ugyan ezzel az innokin kittel nyomom jelenleg, és teljesen ugyan úgy állítom a levegő szabályzót, ugyan olyan porival csak én 15-18 watton 100 hertzen vagy sima watt üzemmódban, egyszer volt ízvakságom egy Fairy tale aromától vele, de az ízváltás segített. Soha nem volt gondom a porlasztókkal, sőt amikor cseréltem akkor kb 3-4 hét telhetett el, és azért cseréltem mert már annyi minden megfordult benne hogy már eléggé karcolt :smiley: egyetlen problémám vele csak az, hogy mostanság a hideg idő beálltával a reggeli pöfékelés után, ha meleg helyre megyek szeret megindulni kifelé belőle a cucc, de 3 naponként ha áttakarítom ezt sem csinálja. Ezt csak úgy leírtam fura volt ezt olvasni hogy nem adja az ízeket, mert nekem tolja rendesen. Pedig néha én is rágyujtok még, heti 2-3 alkalommal mostanság.

2 kedvelés

Különösebb problémám nem volt a Zenith - el íz terén, mikor sikerült kitapasztalnom, hogy melyik porlasztó tudja kiadni legjobban. Minden porlasztóból vásároltam többet is, és mindenféle üzemmódban próbáltam. A plusz funkció ami rezgést csinál néha tud olyan hibát is produkálni, hogy szűrcsög tőle a kazán. 51-80 hz között volt nekem megfelelő. De ami sok íznél bevált, az a 15-16,5 W, és ezzel azonosan is állítva a Hz, 51-65. Hozta az ízeket, de minden új kazánnal kellett nálam 2 nap, mire kihozta az ízt. Pedig cserék nálam úgy zajlottak, hogy teljesen szétszedtem, és még az O gyűrűket is tisztára mostam, szárítottam. Majd az új kazánbelső oldalsó nyílásaiba csöppentettem 1-1 csöpp liquidet, úgy hogy látszódjon, hogy nedvesedik ott a vatta. Viszont nálam napról napra romlott az íz. Ugye én napi 1000-2000 puffot simán beleraktam. Mióta átálltam a Pioneerre azóta ez a puff szám csökkent, mert érzékelhetően jobban porlaszt, nem csak átküldi magán a cuccot. Illetve hamarabb is hozza az ízeket. Összességében Nem rossz tank a Zenith! Sőt én nagyon is megvoltam vele elégedve! Több mint fél éve használtam minden nap szinte. Ezzel sikerült a liquid keverés beállítása, a mód kiválasztása, hogy mégis MTL, vagy DL vonal ami jobban illik hozzám. Kezdésnek tökéletes volt. Szerettem volna valami komolyabban, valami bonyolultabbat, többet. Ezért is regisztráltam fel hozzátok újra, és dobtam fel a témát. Még egyszer köszi mindenkinek a tanácsokat, nagyra értékelem. :slight_smile:

Ui.: A Zenith valóban folyik. Ha felteszed Töltőre úgy hogy rajta a tank, folyik. Ha kiviszed hidegbe és a Liquid elkezd sűrűsödni, majd onnan melegebb környezetbe helyezed, amitől értelem szerűen a folyadék ismét veszít a sűrűségéből, akkor megfolyik a tank. A levegőzőgyűrűkön keresztül is folyt nekem ettől a hideg-meleg játéktól. Pontosan keverek liquidet, úgy hogy a nikotint, ízt, és alapot is beleszámolom és úgy kapom meg a VG-PG arányt. 0,8 MTL felhasználásban, nem szabadna megfolynia az 50-55 VG töbletű folyadéknak. Hiszen azért hígabb, mert nincs akkora felületű vatta egy MTL kazánban, mint egy DL-ben. Így ha sűrűbb lenne, akkor valószínűleg túl hamar elveszítené a watta a nedvességtartalmát, és megégne szívás közben. Noh mindegy. A Pioneer szerencsére nem folyik. :slight_smile:

1 kedvelés

Köszi, kipróbáltam szintén 6 karikával tekerni, viszont úgy hogy minden kör után van egy kis hézag, sokkal ízesebb így, és nem olyan “tömör” a pára. :star_struck: Egyre jobban kezdem megkedvelni ezt a tankot. Esetleg SS huzallal miben lenne másabb?

1 kedvelés

Ezt nem tudom konkrétan megválaszolni, hogy neked mely drót, mely vatta milyen ízeket hoz,mert nem ugyanaz az ízérzékelésünk. Én azt mondom próbálgass mindent és az ellenkezőjét is. Nincsenek kőbe vésett szabályok, mindenkinek más a jó. De örülök, hogy haladsz az úton, és nem okozott csalódást. Próbálj meg játszani a tekerés magassággal, a teljesítménnyel, a levegőzéssel. Mindennel. Ami ma jó, lehet a jövőhéten már nem annyira. Ez egy ilyen szakma. Mindenki a saját útját keresi. És ebben ez a szép.

2 kedvelés

Az ss abban más, hogy az istennek sem kapni sehol. :rofl: Szóval most én is áttértem kanthalra, de nem nagyon érzek hatalmas difiket, bár van aki szerint van. Én szerencsés vagyok.

Viszont a kanthallal sokkal könnyebb dolgozni.

1 kedvelés

https://liquidhall.com/product/search?search=ss316l Náluk van pl. 26 ga, vagy 24 ga ami jobban kezelhető? Kanthal 28ga-val eddig 3/3 tekerést sikeresen megcsináltam.

28, 29, 30 ga, ha mtlről beszélünk, azok nem lesznek jók.

Szedd le mobilra a vape tool appot, ott tudsz játszani, hogy mi lenne, ha milyen húzalt használnál stb. Hasznos cucc.

1 kedvelés

Köszi, már töltöm is.

Tekercs Tekerde! | VapeDIY (vaperina.cc)
Btw, nyilván ízlés dolga is de, nem potyára az ss a legnagyobb hiánycikk…na jó, ni80 is eltűnőben van.

A szavazás miatt kérdeztem amit itt az oldalon láttam. Lényegesen többen szavaztak SS-re.