Első RTA tanácsok

Ha rám hallgatsz, akkor a huzalbol többet vegyél mint 2 méter. Minimum 5-6 métert, mert az a 2 m nagyon hamar el fog fogyni, számolj azzal is h lesz veszteség is…:smiley:

2 kedvelés

El lehet lenni azzal pár hónapig, nem kell cserélgetni. :grin:

Igen, tudom… mester. … ahogy szoktad írni, “az még 2-3 hétig simán elmegy”…:rofl:

1 kedvelés
2 kedvelés

:flushed::star_struck: Ide is ért.

9 kedvelés

Első vattázásom a csomagban lévő 28ga Ni80 tekerésen. Esetleg észrevétel?


Így képről nem látom jól, de én kevés vattát vagy túl nagy magot mondanék, mintha nem töltené ki rendesen a vatta a helyet. Jó lett volna nedvesítés előtt is fényképezni…

1 kedvelés

kevésnek tűnik a vatta…de teszteld

mekkora a magátmérő…3mm? :thinking:

Nehéz eldönteni, hogy 2.5 vagy 3 mm, de az a vatta nagyon petyhüdt, összeesett a levestől.
Szóval az már biztos, hogy tuti kevés.
A tekerésbe belehúzás egyik trükkje a körbesodorva belehúzás, én pl. úgy csinálom.
Baráti megjegyzés, a pici csavarok megérdemelnek egy normálisabb, stabilan fogható csavarhúzót, mert pici már most el van nyalva a fejük :+1:

Jó lesz ez :+1:

1 kedvelés

2.5 mag a tekercs. A vatta 2.5, viszont kicsit ritkitottam behúzás után. Mert úgy láttam videóban. Viszont akkor neki esek egy újnak úgy, hogy nem ritkítom meg a vattát, csak picit rojtosítom. Amelyik felét behúzom, azt meg is pödröm, majd behúzás után levágom. Az is lehet hogy sok lett a leves.

Ha ráfújsz szemből a befűzött vatta végeire úgy már kellően elválnak a szálak egymástól…aztán mehet a tömködés.
A csavarok tényleg elvannak kicsit nyalva már :open_mouth:

1 kedvelés

Véletlen olyan csavarhúzót vettem elő ami kellőképp szar anyagból volt így behajlott és csinálta ezt a csavarok fejével.

  1. Vattázás:




Azthiszem a második vattázással sikerült elérnem amit szerettem volna. Meglepően kihozott egy érdekes mentol, és enyhén csípős gyömbér ízt egy Dampflion aromából, amit a Zenith teljesen máshogy adott át. Kezdésnek kicseréltem az alsó levegőzést biztosító pint valamivel nagyobbra így tényleg olyan mint egy szűk dl. Érdekes, hogy kis W értéken is csinál rendes gőzt, anélkül, hogy sok ideig kéne szívni, és mindez elsőnek a nyelven csapódik le. Megfelelően meleg, és nem túl száraz a termelt gőz, még a TH is jó. Tényleg olyan mintha rágyújtottam volna. Ami méginkább tetszik, hogy nem kezd el megfolyni a driptippen keresztül a leves mint a Zenithnél, nem folyik meg allul a levegőző gyűrűnél. Összességében elégedett vagyok, és még csak ma raktam össze, de már szedném is szét, hogy kipróbáljam mit produkál picit kevesebb levegővel, kompresszor eltávolításával. Annyi tartozék jár hozzá, hogy el sem tudom dönteni, hogy milyennek építsem. Ez szintén számomra egy hatalmas plusz pont, hogy lesz lehetőségem kipróbálni egy tankkal a nagyon szűk MTL-től kezdve, a tág DL-en keresztül mindent is. :smiley: Köszönöm @Bishop hogy felhoztad ezt a tankot. :slight_smile:

5 kedvelés

Talán annyi negatívum első körben, hogy a Building Deck-et elég nehéz lecsavarni az üvegpalástról, pedig nem szorítom rá. Illetve, a levegőzést az alsó gyűrűn felszerelt tanknál nekem nem sikerült más helyzetbe állítani.

2 kedvelés

A levegőzést csak leszerelt tankkal lehet állítani sajna. De egyszer beállítod és kész. Nekem nincs gondom a szétszedéssel,tekergetéssel. Örülök, hogy tetszik. Reméltem, hogy elégedett leszel vele.

1 kedvelés

Szedd szét teljesen és minden gumit kenjél be vgvel és úgy rakd össze.

1 kedvelés

Ezt 10 emberből 8 mindig elfelejti megtenni…gondolom a használatitájékoztatók sem írják :thinking:, már ha valaki elolvasná:joy: A takarítás után is kenni érdemes…abból baj nem lehet.