Elolvadt pozitív oszlop

Bocs srácok. Most értem ide. Nem is igazán értem, bár csak átfutottam. Én azért vettem ezt a modot, mert mtl-re tökéletesnek írták, annyit tudtam róla hogy 80 wattig megy, nekem meg ugye csak 10 max 12 játszik.
Többféle huzalnál jelentkezett persze: tekertem évek során nikrómmal, acéllal és most visszatértem a sima kanthálhoz.
Nem egyforma slukkokat érzékeltem, illetve az ellenállás ugrálását, amit ki-be kapcsolással tudtam kezelni.
Illetőleg hosszabb használatnál forrósodott valamelyest a tank (a mod s az akksi sose)
A mod pontosan egyébként, most néztem a dobozt, Voopoo Drag M 100 S, s azért kételkedem a gondolataitokban, mert ezt karácsonykor vettem, s a probléma előtte is fenn állt: előtte EHPro és VTC Mini modokkal.

1 kedvelés

Ezt kifejtenéd?

Akkor marad a tekerési technika, a huzal, a leves ph-ja, meg szűkül a kör… :grin::thinking:

1 kedvelés

Mert ez a Drag M 100 S, akkor bírja? Oldalán és tájékoztatóban azt írják, hogy - Ellenállás tartomány: 0,5 - 3,0 Ohm

1 kedvelés

A záró kupak nem torzult, de lerakódás látszik rajta.
Hogy érted ezt: A másik probléma lehet még a tekerés lábait vagy visszahúzod és összezár vagy hosszan vágod le?

Tőben szoktam levágni, s az Fl-ben ugye van is egy perem a csavar körül, ami segíti a tekerést, én egy kicsit a csavar köré szoktam tekerni ugyan a huzalt, de nem ér össze a huzal többi részével. Erre gondoltál?

A Skyline-an pedig egymás mellé csúszik ki a két vége a tekerésnek, azt tőből vágom le, és tuti nem ér össze.

De az ilyen testelési hibánál szerintem a mod le is tilt.

1 kedvelés

Mivel előtte is ismert volt a probléma (más mod-dal) így kizárható.
Olyan tényezőre kell szűkíteni ami minden problémánál jelen volt…

1 kedvelés

Ráadásul, most, hogy gondolkodom, el kell mondani azt is, hogy ez a 2 ohmos ellenállás csak az utóbbi két hónapban, a Skyline-ban játszik, a Dvarwot, mindig 1 ohm környékére tekertem (1 alá sose, mert óva intettek, hogy robbanhat az akksi?!), s igen, más modokkal is jelentkezett a dolog.
Holnap viszont érkezik az agyondicsért, 100% bio Revolute alaplé, s megy a legfiatalabb tankomba, az FL-be, ahova tök új gyári csavarokat tettem (még maradt), 1,4 Ohm környékén, Cotton Bacon vattával – indul a teszt, hátha tényleg a leves csinálja (gyanúsan savas íze van amúgy + én szinte mindig aroma nélkül szívom)

Csatolok képet a tekerésről is (2,5 magátmérő), ha tehetitek kritizáljátok, hátha tényleg én csinálok rosszul valamit.

2 kedvelés

Széthúznám kicsit hézagosabbra a drótot, de az csak én vagyok. :saluting_face:

3 kedvelés

Találtam egy januári képet az olvadásról is. Kevéssé élvezhető :smiley:

3 kedvelés

Szintén aroma nélküli véper vagyok :handshake: Annyi, hogy én ss316 28ga-t használok…18Watt, 0,65 Ohm, 2,5mag 6 menet vagy 2,0mag 7 menet, hézagosan mindkét esetben úgy, hogy hosszában fedje/kitakarja a légbeömlő nyílást. Vatta: Vapefly Cotton cloud’s.
eLiquid: 70+VG-s…én most kb 97% VG-st használok mert csak a hozzáadott 3,5% nic van PG-ben.

2 kedvelés

Ahogyan a capen látom nagy zárlat volt, kapott rendesen. Első körben próbálj fordított tekerést főleg a Dvarwba nem igazán jó neki ha felűlről próbálod a csavar alá fogatni a lábakat. Ebből adódik az egész probléma. Ahhoz elég ügyinek kell lenni, hogy felső lábakkal jól pozicionáld a tekerést. A vattát rendesen tömd el a csavarokról és a levegőzőről. De első körben szerezz be 1-2 csomag gyári csavart, szigetelőt, capet meg chimneyt. Vape42-n találsz mindent ami kell.
A Voopoo modról még annyit első posztban még Drag X-et írtál azt ismerem arról nyilatkoztam. A lényeg 1,2 ohmos tekerésig tudja kezelni az fölötti tekerésben már kárt tehet.
A levesproblémát 100%-ban kizárnám. Ez biztos hogy tekerési és pozicionálási probléma.
Skyline esetében is alúlról tűzd be a lábakat. És még egy észrevétel, nem tudom tű pontosan nagyítani és elemezni a tekerésed de mintha egymásra is érnének a karikák.

6 kedvelés

De jó a szemed​:+1: (vagy az enyém gyenge ennyire)…én meg nem mondtam képről, hogy fordítva (felülről) van bekötve a coil.

2 kedvelés

Az utolsó képen, ha jól látom, még a deck két rögzítőcsavarja is megrongyolódott, nem csak a pozitív bekötőoszlopé szigetelőstűl. Ez valami zárlat lesz. Egyedül a negatív oszlop sértetlen. A tank igen csak forró lehet használat közben…
(A legtöbb mod-ban van zárlatvédelem és letilt​:thinking:)

Nem értem, hogy ilyen hőhatás mellett, hogy nem éghetett meg a vatta, nincsen rossz íz, forró gőz…

Esetleg felemelném a tekerést, a nagyobb huzat kedvéért, ne trónoljon közvetlen a légbeömlő felett. Könnyebb, ha alulról fordítod a tekerés lábait a csavar alá, ahogy @Elek_Segits írja. pl:

A coilt én is széthúzott menetekkel használom.

Tisztára X-akták, érdekes a téma, illetve a jelenség, várom a fejleményeket!

7 kedvelés

Fentebb én is erre jutottam, az élvezeti élményfaktorban hogyhogy nem jelentkezett :thinking:

4 kedvelés

Vagy pl az is, hogy nem sötétedett el totál a folyadék a tankban az ekkora hőhatás miatt. :thinking:

2 kedvelés

Félreértitek a dolgot: az összes csúnya csavar a pozitív oszlopból jött ki :smiley: Csak cserélgettem őket: csak a pozitívban olvadtak.
A leves íze, színe, gőze, a slukk hőmérséklete nem változott, természetesen, főleg aroma nélkül szívva, azt észrevettem volna.

A Voopoo modhoz visszatérve: az enyémben is ugyanaz a chip van, amiről te nyilatkoztál.

Én azért megpróbálom új levessel: mert ha tekerési probléma, akkor 4 év tekerés után valahogy elfelejtettem tekerni, s ízlelni is, és én okoztam a problémát. (A felül, alul problematikára is ezt írom: mindig így tekertem, ahogy látjátok, de nem kezdettől van egyik tankommal sem ez a probléma – persze az idők folyamán egyre többet szívtam…:smiley: )

3 kedvelés

Így gondoljátok valahogy a tekerést egyébként:

5 kedvelés

A lényeg még mindig ugyanaz…olyan dolgot kell találni ami csak a probléma jelentkezése óta van jelen az összes érintett tank és mod esetében.

2 kedvelés

Ezt nem így gondoljuk, ezt így kell. :+1:

3 kedvelés

Köszönöm, akkor a tekerést is kizárhatjuk, mint hibát!

2 kedvelés