Tankban barnuló liquid

Sziasztok!

Nullás liquidet szivok
Viztiszta, teljesen átlátszó, addig amig a tankba nem kerül, és bele nem szivok kb 10-15-öt. Akkor aztán elkezd sárgulni és barnulni. Pár óra múlva már teljesen sötét.
Friss tekerésnél is, illetve letisztitott coilnál is.
Dvarw mtl kazán.
Ez mitől van?

3 kedvelés

Liquidje válogatja, hogy csinál-e ilyet vagy nem. Valszeg van benne olyan összetevő, ami fényre, hőre reagál így.

3 kedvelés

Kézcsók Edina !

Ezt a problémát csak a kanthal huzalnál tapasztaltam eddig ! Új tekerés előtt érdemes lenne a tank szekciót és a deck-et is vízzel átöblíteni és utána egy új tekeréssel megpróbálkozni ! Nálam így meg szokott oldódni a probléma, de ez elég ritka jelenség nálam, az okát magam sem tudom ! :slight_smile:

6 kedvelés

Szia Edina!
Az okot én sem ismerem, de előfordul ez a “hiba”, esetemben huzal és vattafüggetlenül. Amíg ízt, állagot nem érint, nagyon sokat nem foglalkozom vele. Utoljára egy tökéletesen tintára hajazó, teljes tanknyi likviddel szembesültem.
A színen kívül semmilyen változást nem érzékeltem, így elfogyott…
Egy ideig a tank tisztításához használt “szerekre” gyanakodtam, majd huzalra, vattára, egyik sem bizonyosodott be.
Egyetlen dolog biztos: ha menet közben, vatta és huzalcsere nélkül másik likvidet csorgatok a tankba, akkor gyakrabban fordul elő. Nem szereti egymást a két aroma…

5 kedvelés

Szia Edina. Milyen ízű liquid? Mennyire édes?

5 kedvelés

Szia Kinga!

Ő az…
Van ettől édesebb liquidem is, nem olyan durván cukros.

3 kedvelés

Sziasztok Atis és Viktor!

Köszönöm a választ és a tippeket.
Sajnos nemtudom megmondani, milyen a huzalom. A vatta muji.
Ha elfogy a tankból, mert kiönteni nem akarom ezt a kicsit sem, annyira azért nem szar,bár van valami mellékiz, akkor megnézem egy másik liquiddel, persze új tekeréssel.

Mindig elmosom, de csakis langyos vizzel.

Lehet megpróbálom ezt a liquidet egy másik tankban, bár másik mtl-em nincsen, csak dl van, azzal magasabb watton használom, lehet mégrosszabb lesz…

6 kedvelés

Ennyi idő alatt , 10-15 slukk, nem rakódhat le annyi koksz ami ilyen mértékű elszíneződést okozhatna ! Nálunk az sem opció, hogy kevergetjük az ízeket, mert csak egy ízt szívunk és így is előfordul néha , és egyáltalán nem édes az M-type ! Szóval érdekes , hogy mi okozhatja ezt. Van hogy a kokszot légkalapáccsal kell letakarítani :grin: és akkor sincs elszíneződés !

7 kedvelés

Pont emiatt kérdeztem, hátha durván édes. Ez is szerintem súrolja a határokat. Még gondolkodom, volt hasonló nálam is, de ennyire be nem barnult. :flushed::thinking:

6 kedvelés

Szét lehet szedni ettől jobban?

Eszembe jutott, milyen huzal van benne.

@Atis :slight_smile:

1.5 Ohm, 10,9 watt.

Kiszivtam belőle, elmostam.
Újraépitem ugyanezzel a huzallal, de más liquiddel.

Ezt a liquidet meg betöltöm egy másik kazánba.

6 kedvelés

Szét lehet persze, de teljesen felesleges ! Ha így el van öblítve akkor jónak kell legyen ! :slight_smile:

5 kedvelés

Na várj csak ! 1,5 ohm-nak a 11 watt az majdnem sok egy kicsit ! Lehet meg van a probléma !

3 kedvelés

Na erre én is gondoltam, viszont a gőz alig-alig langyos.
Nem tudom, hogy nem a mod tréfál-e meg.
2-es mag, 5 menet.
Ennek az ellenállásnak ennyinek kell lennie?

3 kedvelés

Nemigen ! Annak olyan 1,2 körül kellene legyen elméletileg !

2 kedvelés

Nem, megnéztem a tekerdében 0.95 ohmnak kellene legyen !

3 kedvelés

2 kedvelés

A 0.95 ohmhoz meg teljesen jó a 11 watt, egész 17 wattig ! De a 1.5 ohm-hoz sok a 11 watt !

3 kedvelés

Rátettem egy másik modra, szintén 1.5 Ohmot mutat.
Tehát a mod jól mutatja ezekszerint.
De akkor miért 1.5 Ohm ezekkel a paraméterekkel? :confused:

2 kedvelés

Most már csak a huzal lefogatására tudok gondolni ! Úgy próbáld meg lefogatni a lábakat , hogy csipesszel egyszer körbetekered a csavaron és úgy húzd meg nézzük akkor mit mutat !

2 kedvelés

Mielött bármit csinálsz tedd már fel légyszi a decket a modra csak úgy, van e belső ellenállása ?
Lehet érdemes lenne a decket teljesen szétszedni hátha a gyártási folyamat során egy forgács darabka bekerült a deck-be és az okoz gondot !

2 kedvelés